چی بخونیم؟ برای این لحظه متشکرم

پست شده در ۳۱ تیر ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

13

پیشنهاد خواندنی از بین پرفروش‌ها: برای این لحظه متشکرم

 

زنی خبرنگار که بعد از چند مصاحبه با مرد شماره یک فرانسه اخت می‌شود، به او خو می‌گیرد و همسرش می‌شود اما بعد از مدتی متوجه خیانت‌های همسرش و دوستی او با زنی دیگر – گیه، بازیگر فرانسوی- می‌شود. به همین دلیل هم از فرانسوا اولاند جدا می‌شود، عنوان بانوی اولی را از دست می‌دهد اما خبرنگار می‌ماند و داستان زندگی‌اش، از زمان آشنایی با فرانسوا اولاند تا دوران جدایی و حتی بعد از آن را به تصویر می‌کشد. این خلاصه آن‌چیزی است که در «برای این لحظه متشکرم» اتفاق می‌افتد. یک اتفاق واقعی که شحص اول حکومت فرانسه را مردی هوس‌ران معرفی می‌کند و تصویری خیلی نزدیک از او ارایه می‌کند. این کتاب را که دو روز بعد از چاپش ۲۰۰ هزار نسخه در فرانسه فروخت را حتما بخوانید.

کتاب برای این لحظه متشکرم را چه کسی نوشته؟

والری تری‌ویلر این کتاب را نوشته است. او خبرنگاری سیاسی بود که به خاطر نوع کارش از زمانی که اولاند هنوز رییس‌جمهوری فرانسه نشده بود با او نشست و برخاست داشت، مصاحبه می‌کرد و… . آشنایی آنها در نهایت به ازدواج کشید و بعد با خیانت اولاند به والری، بانوی اول فرانسه، عنوان پرطمطراقش را با لقب «نویسنده یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ فرانسه» تاخت زد.

چرا باید کتاب برای این لحظه متشکرم را بخوانیم؟

  • کتاب برای این لحظه متشکرم زندگی داخلی و خصوصی اولاند را بی‌پرده به تصویر کشیده. حتی اگر فرانسه برایتان مهم نباشد یا نخواهید از تاریخ سیاسی این کشور، وضعیت سارکوزی قبل و بعد از رسیدن به قدرت،‌ وضع حزب اولاند و… اطلاعاتی داشته باشید، باز هم خواندن این کتاب خوب است چون، زندگی یک سیاستمدار را از نگاه نزدیک یک زن روایت می‌کند.
  • نثر روان و ترجمه خوبی دارد که گیج‌کننده نیست. حتی برای کسی که با سیاست میانه‌ای ندارد هم کتاب خوبی است. چون لحنش داستان‌وار است. اصلا خیال کنید یک کتاب داستان خوب دستتان گرفته‌اید، هرچند همه‌چیز واقعی و مستند است.
  • بعد از خواندن کتاب ناخودآگاه به این موضوع فکر می‌کنید که چرا بعضی‌ها راحت می‌توانند درباره بعضی قدرتمندان کتاب منتشر کنند، به جایگاه سیاسی، اجتماعی و محبوبیت او لطمه بزنند و بعد هم کتابشان پرفروش شود.

کتاب برای این لحظه متشکرم را از کجا بخریم؟

کتابفروشی‌ها هنوز این کتاب پرفروش را دارند. اما اگر دنبال خرید آنلاین کتاب هستید، به سایت انتشارات به نگار سری بزنید. کتاب را ابوالفضل حدادی ترجمه کرده و الان در چاپ پنجم است.

ایول!
11

Tags: , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑