دیگه چی؟ اینترنت همراه

پست شده در ۲۷ تیر ۱۳۹۵ | توسط بهروز ساسانی

4

سه تفنگدار سنجش سرعت اینترنت همراه

 

این روزها بحث کم شدن قیمت اینترنت همراه (اینترنت سیمکارت) کلی داغ است. فارغ از چند و چون ماجرا و جزییاتش یا نقل‌قول‌های این و آن – که در سایت‌های خبری می‌توانید مفصل درباره‌اش اطلاعات کسب کنید، ما سراغ سه اپلیکیشن خوش‌دست رفته‌ایم که می‌توانند کار با اینترنت تلفن همراه را برایتان راحت‌تر کنند. یکی از اپلیکیشن‌ها کارش سنجش میزان مصرف شما و هشدار دادن است، دومی با فشرده کردن مصرف اینترنت برای صرفه‌جویی کمک‌تان می‌کند و سومی کارش این است که ببیند، اینترنت همراه شما چند مرده حلاج است.

 

اپ هشدار دهنده:‌اینترنت را خاموش کن!

My Data Manager اپلیکیشنی است که میزان استفاده از اینترنت دیتا (اینترنت تلفن همراه یا اینترنت سیمکارت) را نشان‌تان می‌دهد.

این اپلیکیشن میزان مصرف اینترنت شما را در سه قالب «اینترنت موبایل»، «وای فای» و «رومینگ» بررسی می‌کند. وقتی میزان مصرف‌تان در هرکدام از موارد از حد معینی بیشتر شد، سیستم به شما هشدار می‌دهد. برای مثال، اگر محدودیت اینترنت تلفن همراه شما ۲ گیگا بایت است، می‌توانید اپ را طوری تنظیم کنید که وقت مصرف ۱٫۸ گیگابایت هشدارتان کند. چنین تنظیمی را برای بقیه موارد (رومینگ و وای‌فای) هم می‌توانید انجام بدهید.

این اپ امکانات خوبی فراهم کرده که در زمان استفاده از هر برنامه‌ای بتواند میزان «اینترنت خوار» بودن هرکدام از برنامه‌ها را مشخص کند. اینطوری می‌توانید فهمید که بهتر است از چه برنامه‌ای تا رسیدن به وای‌فای استفاده نکنید.

دانلود نرم افزار My Data Manager  – نسخه آی.او.اس

دانلود نرم افزار My Data Manager  – نسخه اندروید

 

اپ صرفه‌جویی در مصرف اینترنت

می‌دانستید می‌شود در مصرف دیتا صرفه‌جویی کرد؟ اپلیکیشن Onava Extend کارش این است که استفاده از اینترنت را در مواردی که امکانش هست، به حداقل برساند. این نرم افزار بعد از نصب شدن روی دستگاه‌‌تان تمام اطلاعاتی که قرار است دریافت یا ارسال کنید را فشرده می‌کند. مقداری که از مصرف‌تان کم می‌شود، کاملا به نوع استفاده‌ی خودتان بستگی دارد اما به طور کلی می‌توانید تا حدود ۲ تا ۳ برابر مصرف‌تان را کمتر کنید. این نرم‌افزار می‌تواند سایز عکس‌هایتان را کمتر کند و مصرف‌تان را پایین بیاورد. میزان صرفه‌جویی در حجم و هزینه را می‌توانید در همین برنامه ببینید.
عیب این اپلیکیشن آن است که، در بسیاری موارد سرعت اینترنت‌تان را کم می‌کند.

دانلود نرم افزار ONAVO EXTEND – نسخه ‌آی.او.اس

دانلود نرم افزار ONAVO EXTEND – نسخه  اندروید

 

اپ سنجش سرعت اینترنت

اگر می‌خواهید بدانید سرعت واقعی اینترنت تلفن همراه‌تان چقدر است، Speedtest.net  را دانلود کنید. این اپ سرعت بالایی دارد  و خیلی راحت و بدون استفاده از عدد و رقم‌هایی که خیلی‌هایمان از آنها سردر نمی‌آوریم، حرف می‌زند؛ صرفا با یک آزمایش ساده نشان‌مان می‌دهد که سرعت اینترنت‌مان چقدر خوب یا بد است. این اپ به خصوص زمان‌هایی به دردمان می‌خورد که در خیابان هستیم و می‌خواهیم بدانیم آیا به صلاح وقت و حوصله‌مان هست که در این نقطه از شهر فلان فایل پرحجم را دانلود کنیم یا نه؟ وقتی در خانه باشیم هم کمک‌مان می کندکه سرعت مناسب‌تری را برای اشتراک اینترنت وای‌فای انتخاب کنیم، سرعتی که اقتصادی‌ترهم باشد. مثلا کسی کارش با ۱۲۸ راه می‌افتد و دیگری با ۲ مگابایت در ثانیه.

یکی دیگر از امکانات این اپلیکیشن نشان دادن محل دقیق شما همراه با سرعت  اینترنت‌تان است. یعنی می‌توانید بفهمید که در محدوده ایکس سرعت اینترنت بهتر است و این موضوع را حتی برای دوستتان هم بفرستید.

دانلود نرم افزار Speedtest.net – نسخه ‌آی.او.اس

دانلود نرم افزار Speedtest.net – نسخه  اندروید

 

ایول!
3

Tags: , , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑