دسته‌بندی نشده دکور آشپزخانه

پست شده در ۲۵ تیر ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

7

چطوری آشپزخانه مان را دکور کنیم تا لاغر شویم؟

تحقیقاتی درباره ارتباط چاق شدن و دکور آشپزخانه منتشر شده که خلاصه اش این است: هرچه ظرف ها تپل تر و خوراکی ها دم دست تر باشند، اهالی آن خانه تپل تر می شوند. این «طرز چینش» که گفتیم را فرنگی ها بهش می گویند: «دکوراسیون آشپزخانه». حرفشان هم این است که، هرکس می خواهد باریک اندام به نظر برسد، باید دستی به سر و روی آشپزخانه اش هم بکشد. در این روز تعطیل بهتر است، این مطلب را بخوانید تا اگر فرصتی دست داد، به وضع آشپزخانه تان سر و سامانی بدهید.

پیشخوان را خلوت کنید

پیشخوان آشپزخانه تان را شلوغ نکنید. پشخوان شلوغ باعث می شود اعصابتان به هم بریزد و بیشتر چیز بخورید. منظور از به هم ریختگی این نیست که خوراکی و خوردنی توی دست و پا باشد. شلوغ شدن آشپزخانه با بشقاب، قبوض خدماتی، روزنامه و… حسابی آدم را خسته و پرخور می کند. تحقیقی که سال پیش انجام شده، نشان می دهد که صاحبان آشپزخانه شلوغ دو برابر بیشتر از بقیه خانم ها هله هوله خورده اند.


غذاساز غیب شو!

دستگاه غذاساز و بقیه اقوامش این روزها در خیلی از آشپزخانه ها دیده می شوند. چه کسی فکرش را می کرد که وجود این دستگاه ها باعث پرخوری اعضای خانه شود؟ اما واقعیت این است که حضور این دستگاه ها – و نه لزوما کار کردن شان – باعث می شود که آدم دلش بخواهد یک چیز خاص و احتمالا ناسالم بخورد. وجود دستگاه سرخ کن یا دستگاه ساندویچ ساز در شب هایی که شام ندارید را به خاطر بیاورید. احتمالا شب های زیادی را از این دوستان برای تهیه خوراک کمک گرفته اید. پیشنهاد ما این که ، به جز چند قلم وسیله ضروری بقیه را به جایی دور از چشم منتقل کنید.

تنقلات را از روی پیشخوان جمع کنید

بنابر این تحقیقات، کسانی که روی پیشخوان آشپزخنه شان تنقلات می گذاشتند، حدود ۱۰ کیلو بیشتر از دیگران چاق بودند. این تحقیقات یک چیز دیگر را هم نشان داد. کودکان در خانه هایی که میوه های تر و تمیز در ظرف های زیبا روی پیشخوان آشپزخانه گذاشته شده بود، ۱۰۴ بیشتر از بقیه بچه ها میوه نوش جان کردند.

جای بشقاب ها : اعماق کابینت

دکور آشپزخانه تان را طوری بچینید که، بشقاب های بزرگ و ته گود کمتر در دسترس باشند. می توانید آنها را به طبقه های خیلی بالا یا خیلی پایین منتقل کنید. می توانید بشقاب تان را با سالاد بیشتری پر کنید. اینطوری دست کم بخشی از چیزی که به معده تان می فرستید، سالم است. حواستان باشد که بشقاب تان را زیاده از حد کوچک در نظر نگیرید. بشقاب غذاخوری باید حدود ۲۳ تا ۲۵ سانتی متر قطر داشته باشد.اگر ظرفتان را کوچکتر در نظر بگیرید، می فهمید که دارید خودتان را گول می زنید، از طرفی هم سیر نمی شوید، در نتیجه ممکن است یک نعلبکی را ۲۵۳ بار پر کنید!

لیوان کمرباریک، سایز کمرتان را بالا می برد

حواستان به لیوان هایتان جمع باشد. لیوان های بلند و کمرباریک زیبا هستند اما سایز کمر شما را زیاد می کنند. این لیوان ها از همقطاران تپل و قدکوتاه شان گنجایش بیشتری دارند و در نتیجه باعث می شوند شما بیشتر و بیشتر نوشیدنی بخورید.  تحقیقات نشان داده که معمولا مردم وقتی از لیوان های کمرباریک استفاده می کنند، ۳۰ درصد بیشتر از بقیه اوقات نوشیدنی میل می کنند. دلیلش هم این است که معمولا سعی می کنند لیوان را تا نزدیکی های لبه پر کنند.

ایول!
7

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑