چی بچینیم؟ img_1022_apa_2478_600

پست شده در ۳۰ تیر ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

6

ایده‌های دکوری با بطری پلاستیکی + عکس

دور ریختن بطری پلاستیکی کار ساده‌ای است اما ضررش به این سادگی‌ها پاک نمی‌شود. حالا که نوشابه خورده‌اید و زباله‌ی پلاستیکی تولید کرده‌اید، لااقل دو روز بیشتر از بطری کار بکشید و راضی نشوید بطری‌های بیچاره به همین راحتی اخراج شوند. این چند ایده دکور بازیافتی احتمالا کارتان راه بیندازد و به دردتان بخورد.

 

جاروزنامه‌ای بسازید

img_1022_apa_1290_600

بطری‌های ‍پلاستیکی جاروزنامه‌ای‌های محشری هستند. فقط کافی است آنها را تا جایی که دوست دارید برش بزنید و همه‌شان را روی یک ردیف بچسبانید. تعداد بطری‌ها و تنوع رنگ‌شان هم دست خودتان است.

 

جای لوازم آرایش بسازید

img_1022_apa_1291_600

می‌توانید از بطری پلاستیکی به عنوان شانه، برس، لوازم آرایش یا هرچیز دیگری استفاده کنید. به اندازه‌ای که دلتان می‌خواهد، بطری را ببرید. تکه‌های اضافی و زبر را اتو بکشید و با خیال راحت لوازم آرایش‌تان را داخل‌ آنها نگه دارید.

 

 

در بطری پلاستیکی سبزی بکارید

img_1022_apa_1293_600

می‌توانید از بطری‌های پلاستیکی به عنوان گلدان استفاده کنید یا در آنها سبزی بکارید. عمر این گلدان‌ها خیلی هم زیاد نیست چون ممکن است ظاهرشان همیشه جالب نباشد. جایشان هم کم است. در نتیجه چیزهایی در آنها بکارید که عمر کمی داشته باشند. پیشنهاد ما کاشت سبزی‌های خانگی است که سریع هم برداشت می‌شود.

 

 

لوستر پلاستیکی بسازید

img_1022_apa_2478_600

ساختن لوستر پلاستیکی هم آنطور که به نظر می‌رسد دشوار نیست. دو طرف بطری را ببرید. تکه‌ی باقیمانده را از وسط چند برش بزنید و با چسب آنها را طوری به هم بچسبانید که شبیه به گل شوند. ایده‌های دیگری هم هست. هرکدام که بیشتر می‌پسندید را امتحان کنید. برای زیباتر شدن ظاهر کارتان هم می‌توانید رنگ را روی بطری‌ها اسپری کنید.

 

راستی شما چه ایده‌‌ای درباره دکور بازیافتی دارید؟

ایول!
13

Tags:


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑