چی بچینیم؟ flowers-shoes-vase

پست شده در ۲۲ تیر ۱۳۹۵ | توسط بهروز ساسانی

0

دکور حیاطی!

همیشه ته انباری خیلی از ما چیزهای دورریختنی زیادی پیدا می شوند که به دردی نمی خورند اما برای پاسداشت ضرب المثل «هرچیز که خار آید، یک روز به کار آید»، می گذاریم همان جا بمانند. خیلی از این وسایل را می شود دوباره مصرف کرد فقط کمی خلاقیت می خواهد. ما در این پست چی بچینیم چند پیشنهاد برای استفاده از شبه زباله های انباری تان داریم که می توانند باغچه یا حیاط تان را زیباتر کنند.

قوطی رنگ را گلدان کنید

img_4793_apa_5211_600

قوطی‌های رنگ یار غار خیلی از انباری‌های ماست که نمی‌دانیم دقیقا باید چه بلایی سرشان بیاوریم. بعضی‌هایشان جعبه‌ابزار می‌شوند و بعضی دیگر جای میخ و ‍پیچ و پرچ و … اما این بار بیایید به این قوطی های قدیمی به چشم گلدان نگاه کنیم. چند سوراخ در کف و کمی خاک داخل قوطی از این حلبی زهواردررفته یک گلدان بسازید.

 

تایرهای قدیمی را به چشم گلدان ببنید

img_4793_apa_5213_600

تایرهای قدیمی از دوستان همیشگی خیلی از انباری ها هستند که بنابر ایده «هرچیز که خار آید…» تا مدتها در انباری می مانند تا نزدیکی های تجزیه کامل پیش می روند. اگر از این تایرهای تجزیه نشده در انباری تان جا خوش کرده، کمی به سر و وضعش برسید و گلدانش کنید. به عنوان پایه گلدان می توانید از یک میز زهواردررفته استفاده کنید. ته انباری تان را خوب بگردید، احتمالا چیزی به عنوان پایه پیدا کنید.

 

نردبان تان را دور نزیزید

img_4793_apa_5214_600

نردبان ته انباری که زهوارش در رفته و وزن خودش را هم به زور تحمل می کند، بیرون بیاورید و رویش یک یا چند گلدان سبک بگذارید. می توانید برای اطمینان نردبان  را به جایی تکیه بدهید تا خیالتان راحت شود.

چکمه سربازی را گل باران کنید

img_4793_apa_5215_600

چکمه های دورریختنی، کفش هایی که حتی با تعمیر هم سرحال نمی شوند و هرچیزی که در محدوده پاپوش جا بگیرد را پر از خاک کنید و یک گلدان بسازید. یادتان باشد که کف کفش را حتما سوراخ کنید. مبادا نم گلدان آنجا حبس شود.

ایول!
4

Tags: ,


درباره نویسندهBack to Top ↑