چی بازی کنیم؟ بازی

پست شده در ۲۱ تیر ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

0

بازی برای بچه‌های ماشین‌سوار چی؟

سرگرم کردن بچه‌ها در ماشین یا سفرهای طولانی کار دشواری است. کوچک و بزرگ هم ندارد. گاهی وقتها بعضی پدر و مادرها با یک تبلت خودشان را خلاص می‌کنند اما راه‌های بهتری هم برای سرگرم کردن بچه هست که نیازی به وسایل الکترونیکی ندارد. ما در اینجا چند بازی جمع و جور و سرگرم کننده برای بچه‌ها برایتان پیشنهاد داده‌ایم که می‌تواند در ماشین حسابی آنها را سرگرم کند.

مطلب مرتبط:‌ چطور بچه ها را در سفر جاده ای ساکت کنیم؟

 

 

با تابلوهای رانندگی بچه را سرگرم کنید

یک نفر سمت راست جاده را ببیند و نفر بعدی سمت چپ را. هرکس باید بتواند حروف الفبا را از اول تا آخر مرتب کند. مثلا ممکن است در طول مسیرتان تابلوی <تهران> را ببینید که از ۵ حرف تشکیل شده. جای دیگری هم احتمالا به تابلوی <ورود ممنوع بربخورید. با این حساب، شش حرف دیگر هم به کلیکسیون‌تان اضافه می‌شود که حرف <ن> بین آنها مشترک است. این بازی را می‌توانید به روش‌های دیگر هم انجام بدهید و با هر نوشته در جاده‌ای خودتان و کودکتان را سرگرم کنید. المپیک نیست که قوانینش غیرقابل تغییر باشد!

سن مناسب:‌۵ سال به بالا

با اسامی بازی کنید

نفر اول نام یک حیوان را می‌گوید و نفر دوم باید با آخرین حرف حیوان قبلی یک نام جدید بگوید. مثلا نفر اول می‌گوید: <بز> و نفر دوم باید بگوید، <زرافه> و الی آخر. همین بازی را می‌توانید با برنامه‌های تلویزیونی،‌اسم قهرمان‌های کارتونی یا هر موضوع دیگری انجام بدهید. به ساز کودکتان برقصید وگرنه از بازی بدش می‌آید و واویلا.

سن مناسب: ۶ سال به بالا

 

بیست سوالی بازی کنید

بیست سوالی یک بازی محبوب است که سن و سال خاصی هم نمی‌شناسد و حسابی آدم را سرگرم می‌کند. باور کنید خودتان هم حسابی حالتان خوب می‌شود، مثلا وقتی می‌فهمید فرزندتان <سیم کوچک شارژر> را یک چیز حساب کرده است.

سن بازی:‌۴ سال به بالا

تلفن بازی در ماشین

نفر اول یک کلمه،‌جمله یا حتی داستان کوتاه را در گوش نفر دوم بگوید و او سعی کند هرچه را شنیده به نفر دوم منتقل کند. آخرین نفر هرچه را که واقعا شنیده با صدای بلند اعلام می‌کند.

سن بازی:‌ ۴ سال به بالا

 

 

با موسیقی بازی کنید

یکی از بچه‌ها موسیقی یکی از فیلم‌ها یا برنامه‌هایی که دوست دارد را زیر لب زمزمه کند و دیگران تلاش کنند تا اسم برنامه‌ای که مربوط به فیلم است را حدس بزنند. هرکس زودتر اسم برنامه را حدس بزند، برنده است.

سن بازی:‌۵ سال به بالا

 

این پست به درخواست خانم هاجر، خواننده سایت چی تهیه شده است.

ایول!
2

Tags: , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑