چی بازی کنیم؟

پست شده در ۱۹ تیر ۱۳۹۵ | توسط مهران وطن‌دوست

2

Max Payne 2 ، طعم خوش شوتر سوم‌شخص

Max Payne 2 با پسوند Fall of Max Payne، ادامه‌ی زندگی پلیس تیره‌بخت بازی‌های رایانه‌ای است که در قسمت اول، با او آشنا شدیم. اگر از قدیمی‌های دنیای بازی‌های رایانه‌ای باشید، Max Payne حس قدم زدن زیر قطرات آبنوس باران را برایتان تداعی می‌کند. Max Payne 2 یکی از مهم‌ترین عناوین شوتر سوم‌شخص است که با ظهور خودش، روح تازه‌ای در کالبد این ژانر دمید و با پایه‌گذاری مولفه‌های جدید و نوآورانه‌اش، به یکی از خاطره‌انگیزترین بازی‌های تاریخ بدل شد.

Max Payne در نقابی جدید

همانطور که در معرفی شماره اول Max Payne هم گفتیم، Sam Lake، یکی از اسطوره‌های صنعت بازی‌های رایانه و نویسنده‌ی این مجموعه، در شماره اول، در نقش قهرمان اصلی یعنی Max Payne ظاهر شد. اما گویا در این ایده به نظر دست‌اندرکاران خوش نیامد و در قسمت دوم، وظیفه‌ی ایفای نقش Max Payne را به شخص دیگری سپردند. به هر حال، شاید نقاب Max Payne عوض شده باشد، اما همچنان نویسنده‌ی آن همان شخص دوست‌داشتنی است که باید باشد.

Max Payne 2

تضاد بین عقل و زندگی

چند سال از وقایع اتفاقات قسمت اول می‌گذرد و Max Payne از وقایع پیش‌آمده رفع اتهام شده و به شغل خود بازگشته است. مافوقش تمام پرونده‌های Max Payne را گرفته و او را خلع درجه کرده است. حال Max Payne، پلیسی معمولی است که باید در خیابان‌های نیویورک گشت بزند. اما در یکی از شب‌ها، به محلی اعزام می‌شود که در آن‌جا Mona Sax را ملاقات می‌کند. این شخصیت خاکستری، به نوعی معشوقه‌ی Max Payne است که در قسمت اول نیز حضور داشته و به خاطر اتفاقاتی، تحت تعقیب بوده است. حال Max Payne در تضادی بین زندگی و شغلش قرار می‌گیرد.

Max Payne 2

همه‌ی مولفه‌های شوتر سوم‌شخص

Max Payne 2 ورژنی ارتقایافته از شماره پیشینش است. تمام مولفه‌های یک شوتر سوم‌شخص اصیل در آن رعایت و بهترین شکل به‌کار گرفته شده است. گرافیک و صداگذاری به طرز چشم‌گیری نسبت شماره قبلی پیشرفت کرده و طبیعی‌تر شده است. قطعات موسیقی شنیدنی و به‌یادماندنی هستند و به نحو احسنت بار عاطفی بازی را به دوش می‌کشند و با روح مخاطب بازی می‌کنند.

صدا‌هایی که به گوش می‌رسند رسا و حقیقی جلوه کرده و حس بودن در وسط لوکیشن‌های بازی را منتقل می‌کنند. کافی است تا کمی گوشتان را تیز کنید تا از جزئی‌ترین صدا‌ها مثل صدای تعویض خشاب یا قدم‌ برداشتن لذت ببرید. Bullet Time هم به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر هسته‌ای بازی، باعث بوجود آمدن لحظات نابی می‌شود که خود در خلقش سهیم هستید.

Max Payne 2

روایت داستان نیز کماکان به شکل کامیک‌بوک‌ها و با یک دوجین استعاره‌ی ادبی و هنرمندانه روایت می‌شود و مخاطب را برای کشف هر چه بیشتر جزئیات قصه، ترغیب می‌کند.

Max Payne 2

Max Payne 2، سقوطی لذت‌بخش در اعماق گیم‌پلی عنوانی نوستالژیک و پر از لحظات احساسی است که اگر تجربه‌اش نکرده باشید، پدیده‌ی عجیبی را از دست داده‌اید. برای دانلود Max Payne 2، برای PC، می‌توانید به همین پایین مراجعه کنید.

لینک دانلود به زودی روی سایت قرار می‌گیرد

دانلود بازی Max Payne 2 (با حجم ۱٫۲GB)

 

سازنده: Rock Star, Remedy

ناشر: Rock Star

سبک: Third Person Shooter

پلتفرم:  PC, Mac, Xbox, PS2, PS3

تاریخ انتشار: ۲۰۰۳ Oct ۱۴

امتیاز در گیم‌اسپات: ۹٫۲ از ۱۰

 

ایول!
8


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑