چی ببینیم؟ بتمن علیه سوپرمن

پست شده در ۱۷ تیر ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

4

برای تماشای آخرین نبرد بتمن و سوپرمن آماده شوید

نام فیلم: بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت – Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

کارگردان: زک اسنایدر

بازیگران اصلی: بن افلک، هنری کاویل، ایمی آدامز

امتیاز فیلم در آی‌ام‌دی‌بی: ۷

 

بزرگ‌ترین و قوی‌ترین ابرقهرمانان جهان سرانجام روبه‌روی هم ایستاده‌اند تا تکلیف دشمنی حماسی‌شان معلوم شود. عداوتی که ریشه در اختلاف دیدگاه‌های آن‌ها دارد. بتمن فکر می‌کند قدرت سوپرمن زیادی زیاد است و نمی‌خواهد قدرت سوپرمن از کنترل خارج شود. امّا سوپرمن معتقد است بتمن نباید شب‌ها در شهر بپلکد و بدو وجود بتمن شهرواندان متروپلیس و گاتهام‌سیتی زندگی بهتری خواهند داشت. چرا که اصلاً هیچ ابرقهرمانی نباید وجود داشته باشد. امروز در بخش «چی ببینیم؟» سراغ یکی از مهم‌ترین فیلم‌های فانتزی سال رفته‌ایم. فیلمی که تماشای آن برای علاقمندان به فیلم‌های کامیک‌بوکی، و به ویژه شخصیت بتمن، اجتناب‌ناپذیر است.

 

با این‌که بسیاری از منتقدان امتیاز بالایی به فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» ندادند، ولی فیلم در هفته‌ی نخست در ایالات متحده ‍۱۷۰ میلیون دلار فروخت و پرفروش‌ترین فیلم هفته شد. نظرها و عقیده‌ها درباره‌ی این فیلم گوناگون است، اما به نظر می‌رسد علاقمندان به جهان بتمن و سوپرمن توجه چندانی به حرف‌های منتقدان نشان نداده‌اند و به تماشای فیلم رفته‌اند.

اما اگر از علاقمندان به جهان خاص کامیک‌بوک‌ها و بتمن نباشید، شاید فیلم را کمی مایوس‌کننده بیابید. همان‌طور که اشاره کردیم، بسیاری از منتقدان روی خوشی به این فیلم نشان نداده‌اند. بعضی از آن‌ها از تاریک بودن فضای فیلم دلسرد شده‌اند و حتی عده‌ای فضای تیره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» را با فضا و حال و هوای خاص بتمن‌های کریستوفر نولان مقایسه کرده‌اند و می‌گویند زک اسنایدر خواسته از این لحاظ از نولان جلو بزند. عده‌ای دیگر به پرورش شخصیت در این فیلم ایراد گرفته‌اند و می‌گویند زک اسنایدر، کارگردان فیلم، نتوانسته روابط عاطفی و عمق روانی شخصیت‌ها را به خوبی از آب در بیاورد و در نتیجه شخصیت‌های فرعی و حتی بعضی از شخصیت‌های اصلی، موجوداتی قالبی و باورناپذیر به نظر می‌رسند.

 

داستان از چه قرار است؟

«بتمن علیه سوپرمن» درباره‌ی رقابت و حتی دشمنی دو ابرقهرمان است. بتمن (با نقش‌آفرینی بن افلک) مرگ یکی از دوستانش را در اثر یکی از نبردهای سوپرمن (در فیلم Man of Steel) دیده است و کینه‌ای از او به دل دارد. علاوه بر این انگیزه‌ی شخصی، بتمن نگران است که سوپرمن علیه سیاره‌ی زمین زمین شورش کند. از آن سو، سوپرمن (با بازی هنری کاویل) بتمن یا همان شوالیه‌ی تاریکی شهر گاتهام را به چشم موجودی می‌بیند که بیرون از قانون ایستاده و باید نابود شود.

 

بتمن علیه سوپرمن

 

چه کسانی بتمن علیه سوپرمن را ببینند؟

بتمن علیه سوپرمن برای یک دسته از علاقمندان به سینما فیلمی حیاتی است: کامیک‌بوک‌پسندها و فانتزی‌بازها. اگر جزء این دسته نیستید، با احتیاط سراغ این فیلم بروید. یادتان باشد فیلم پر از صحنه‌های اکشن و جلوه‌های ویژه‌ی دیدنی است، اما خبری از شخصیت‌پردازی‌های عمیق و پیچیده نیست. انتظار سیر داستانی ساده‌ای هم داشته باشید و فکر نکنید با فیلم‌نامه‌ای پیچیده طرفید.

 

بتمن علیه سوپرمن را از کجا دانلود کنیم؟

فیلم بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت را می‌توانید به کمک لینک‌های مستقیم زیر دانلود کنید:

دانلود فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» نسخه‌ی ۷۲۰p با حجم ۱.۶ گیگابایت

دانلود فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» نسخه‌ی ۱۰۸۰p با حجم ۳.۵ گیگابایت

دانلود فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» نسخه‌ی ۱۰۸۰p با حجم ۱۲ گیگابایت (کیفیت عالی)

دانلود فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» نسخه‌ی سه‌بُعدی با حجم ۳.۵ گیگابایت

 

جست‌وجو برای زیرنویس فارسی

 

ایول!
6

Tags: , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑