چی بازی کنیم؟ بازی معمایی

پست شده در ۱۷ تیر ۱۳۹۵ | توسط مهران وطن‌دوست

3

بازی معمایی Tetrobot & Co

یک بازی معمایی خوش‌ساخت، گاهی اوقات بیشتر از صد‌ها بازی بزرگ و اکشن و … حال آدم را خوب می‌کند. Tetrobot & Co نیز با پیروی از قواعد ساده‌ی دنیای خودش و صد البته گرافیک دلچسب و دبشش، پیشنهاد خوبی است تا چندساعتی سرگرم شوید.

بازی معمایی

بازی معمایی و سرگرم‌کننده

مخاطب وظیفه‌ی کنترل یک روبات بسیار کوچک را برعهده دارد که برای تعمیر وسایل الکترونیکی وارد آن‌ها می‌شود و عیب و ایراد را برطرف می‌کند. باید خیالتان را راحت کنم، زیرا به غیر از همین چند خط، هیچ داستان دیگری وجود ندارد. در واقع تمام داستان پردازی سازندگان به همین قصه‌ی ساده منتهی می‌شود. اما در یک عنوان پازلی و معمامحور، اهمیت داستان به مراتب کمتر از دیگر المان‌های بازی است.

بازی معمایی

در ظاهر ساده، در باطن سخت

شاید Tetrobat & Co در ظاهر بازی ساده‌ای به نظر برسد، اما اینطور نیست. معما‌های بازی در عین سادگی، بسیار پیچیده هستند و گاهی اوقات به قدری سخت می‌شوند که ممکن است با خود فکر کنید که شاید بازی دچار باگ و ایراد شده و امکان پیشروی وجود ندارد. در واقع تمام معماها از یک چهارچوب کلی تبعیت می‌کنند؛ اینکه چطور از موانع و پازل‌ها عبور کنید تا به انتهای مراحل برسید. در حقیقت باید با بکارگیری توانایی حل مسئله، مکانیسم حاکم بر محیط را دریابید و با عبور از آن‌ها، پیروز شوید. رابط کاربردی هم بسیار ساده و بی‌نقص طراحی شده و مخاطب در کمترین زمان ممکن، با روند گیم‌پلی همراه می‌شود.

بازی معمایی

گرافیک هنرمندانه، صداگذاری استادانه

گرافیک و جلوه‌های بصری بسیار بیشتر از حد معمول بازی‌های معمایی است. طراحی شاد و فانتزی اتمسفر بازی در کنار رنگ‌بندی هیجان‌انگیز و متفاوتش، هر مخاطبی را سرذوق می‌آورد. صداگذاری و موسیقی هم مکمل تمام این ویژگی‌های مطلوب شده و در لحظه‌لحطه‌ی بازی شما را همراهی کرده مانع از خستگی‌تان می‌شود. قطعات موسیقی بسیار متفاوت و متنوع هستند و با اتمسفر بازی همخوانی خوبی دارند.

در مجموع تمام این ویژگی‌ها، Terobot & Co را به عنوانی منحصربه‌فرد تبدیل کرده که بسیار کم‌حجم است و روی هر پلتفرمی نیز می‌توانید تجربه‌اش کنید. اگر از ما بپرسید، می‌گوییم از دستش ندهید. چون این قبیل بازی‌ها کم هستند و هر چند سال یکبار لنگه‌شان پیدا می‌شود.

برای دانلود بازی Terobot & Co می‌توانید به همین پایین مراجعه کنید

دانلود Terobot & Co برای PC

دانلود Terobot & Co برای Android:

App (باحجم ۱۷MB)

DATA (باحجم ۸۵MB)

ایول!
7


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑