چی بخوریم؟ آب میوه توچال

پست شده در ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ | توسط مونا رضایی

8

آبمیوه سالم کجا، چی بخوریم؟

این روزها چیزی که زیاد پیدا می‌شود آب‌میوه و بستنی‌فروشی است؛ تازگی‌ها نوتلابارها هم اضافه شده‌اند. اما جایی که هم بشود از سلامت و کیفیت خاطر جمع بود و هم قیمت نوشیدنی‌ها جیب مان را نگزند، کم پیدا می‌شود. در این یادداشت چی بخوریم ما به شما معرفی می‌کنیم که برای یک آبمیوه سالم و خوشمزه، کجا بروید. یکی از قدیمی‌های تهران: «آب‌میوه و بستنی توچال (عمو سیفی)»

این آب‌میوه فروشی سال‌هاست که در خیابان شریعتی است؛ بعدها «توچال» ‌های دیگری هم آمده‌اند، اما ظاهراً این یکی اصلی است.

آبمیوه توچال

آبمیوه توچال

 چرا بریم آبمیوه توچال

 • این‌جا همه آب‌میوه‌ها، کاملاً طبیعی و تازه هستند.
 • نظافت و تمیزی کارکنان هم به نسبت خیلی جاهای دیگر، خوب است.
 • تنوع آب‌میوه‌ها زیاد است و مزه‌های هیجان‌انگیز در انتظار شما هستند.

مثلا اگر آب‌میوه شیرین می‌پسندید، مخلوط موز انبه آناناس را امتحان کنید؛ البته بگوییم که شیرینی آن در اندازه طبیعی است و آنچه خواهید نوشید، تقریباً شامل شکر اضافه نیست. برای دوست‌داران طعم‌های ترش و ملس هم کوکتل ملس (مخلوط آب شاتوت و هله هوله های ترش، مثل تمرهندی، آلوهای جنگلی و آلوچه) را پیشنهاد می‌کنیم.

 • ترکیب‌های تازه را این‌جا می‌شود امتحان کرد، چون آب‌میوه‌ها بدون افزودن آب تهیه می‌شوند و در بدترین حالت، ممکن است از نوع ترکیب خوشتان نیاید. می‌توانید از ترکیب میوه‌های دلخواهتان، ترکیب مخصوص خودتان را سفارش دهید.
 • حدود قیمت آب‌میوه‌های توچال بین ۳ تا ۷ هزارتومان، یعنی تقریباً محدوده میانگین رو به پائین است. در توچال با ۳هزار تومان می‌توانید یک لیوان آب زرشک بنوشید و با ۷هزار تومان می‌توانید یک لیوان شیرپسته پرملات نوش جان کنید. یک لیوان بزرگ آب‌میوه طبیعی حدود ۵ ـ ۶ هزار تومان است.
آبمیوه توچال

نسخه بیرون بر آبمیوه توچال

 • اگر از آب‌میوه‌ای خوشتان آمد، می‌توانید نسخه بیرون‌بَر آن را در بطری سفارش دهید؛ این آب‌میوه‌ها تا دو روز بعد، طعم خوبی دارند و در یخچال قابل نگهداری هستند.
 • در توچال می‌توانید علاوه بر آب‌میوه، بیسکوئیت، شکلات، پاستیل و نوتلا هم بخرید.
 • علاوه بر همه این‌هایی که گفتیم، به تازگی ـ حدود دو ماه ـ شعبه دومی از توچال (نبش دیگر کوچه) باز شده‌است؛ در اینجا شما می‌توانید نوشیدنی‌های گرم و بستنی اسکوپی هم سفارش دهید.

چرا نریم آبمیوه توچال

با همه مزیت‌هایی که گفتیم، اینجا چند ملاحظه دارد که بهتر است قبل از رفتن در جریانش باشید:

 • در توچال باید جای نشستن را فراموش کنید. اینجا فقط باید سفارشتان را تحویل بگیرید و بیرون ببرید.
 • اینجا همیشه شلوغ است و آماده شدن سفارشتان «کمی» طول می‌کشد؛ اما انتظارش کشنده نیست و قابل قبول است.
 • مساله همه‌جای تهران، یعنی معضل جای پارک، کمی پررنگ‌تر از جاهای دیگر است. به خصوص در فصل بهار و تابستان، این شلوغی در عصر و شب، بیشتر است؛ اما خوشبختانه در زمان‌های شلوغ دو پارکبان شما را راهنمایی می‌کنند.

چند از بیست؟

با توجه به شلوغی و سختی جای پارک، نمره ۱۸ از ۲۰ را به توچال می‌دهیم. اگر با این دو مساله کنار بیایید، مطمئن باشید از مشتریان دائمش خواهید شد.

چطوری بریم توچال

کافیست خیابان شریعتی را به سمت شمال برانید. کمی بعد از بلوار صبا، سمت راست نبش کوچه عاج توچال است.

اگر می‌خواهید مشکل جای پارک را دور بزنید، یکی از راه‌ها استفاده از متروست؛ ایستگاه قیطریه ـ خط تجریش ـ پیاده شده و در خیابان شریعتی کمی به سمت شمال بروید.

فاصله توچال از بلوار صبا را در این نقشه ببینید:

آبمیوه توچال

آدرس آبمیوه توچال

 

 

ایول!
15

Tags:


درباره نویسنده

مونا رضایی

من اعتقاد دارم آدم‌ها هم مزه دارند؛ بعضی‌ها شیرین‌اند و بعضی گس. و البته هر چه هستند همه در جای خود دوست‌داشتنی. کار من اینجا در «چی» گشتن در دنیای مزه‌‌ها و پیدا کردن تر و تازه و حال خوب‌کن‌هایشان برای آدم‌های خاص، هماهنگ با مزه‌های‌شان است. در واقع، من نه آشپزم و نه مهندس مواد. فقط عاشق تجربه‌های جدید و طعم‌های متفاوتم. من مونا رضائی، نویسنده یادداشت‌های چی بخوریم، کاشف تجربه‌های نو هستم.Back to Top ↑