چی بخوریم؟ رستوران بین راهی

پست شده در ۱۸ تیر ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

0

رستوران بین راهی خوب در جاده شمال چی؟

 

اگر در این چند روزه نتوانسته اید بیرون بروید و هوایی عوض کنید، با کمال میل و از اعماق وجود درک تان می کنیم. گرمای هوا هم گزینه چندانی جلوی روی آدم نمی گذارد. خوردن یک ناهار درست و حسابی در رستوران جاده شمال پیشنهاد خوبی است اما سخت هم هست. همه رستوران های جاده شمال شبیه هم هستند و از آن جایی که در فصل های پردرآمد تابستانی مشتریان محترم صرفا به فکر پر کردن شکم مبارک شان هستند و وسواس خاصی ندارند، خیلی ها از دوستان خلافکار هم از این موقعیت سواستفاده کرده و گوشت اسمشونبر به خورد خلق الله می دهند!

ما یک رستوران خوب در جاده شمال برایتان سراغ داریم که می توانید با خیال راحت ظهر و حتی بعدازظهرتان را همان جا بگذرانید.

رستوران بین راهی خوب جاده شمال کجا؟

رستوران مهرگان در کیلومتر ۱۰ جاده چالوس است. پایتان را اندازه ۱۰ کیلومتر روی گاز بگذارید و حواستان را به سمت راست جاده بدهید. نرسیده به «جوی دوسر» – محلی ها جوی دوسر را خوب می شناسند – می توانید تابلوی مشکی رنگ مهرگان را ببینید که از پشت درخت ها چشمک می زند. حواستان را خوب جمع کنید چون تابلوی رستوران زیاد هم توی چشم نیست.

 

مشخصات رستوران بین راهی مهرگان از نگاه چی؟

  • به جز پله هایش که عبور و مرور را گاهی سخت می کند ( به خصوص برای مسن ترها) ، مشکل خاصی ندارد.
  • دسترسی به وای فای جزو امکانات اینجاست اما احتمال قطع بودن وای فای خیلی بیشتر از وصل بودنش است. وانگهی واقعا این همه راه تا جاده چالوس رفته اید که به وای فای وصل شوید؟
  • جای پارک راحت پیدا نمی شود. به خصوص اگر در فصل شلوغی این طرفها آمده باشید، کار برایتان سخت می شود. اینجا پارکینگ اختصاصی یا چیزی شبیه به این ندارد.
  • اینجا چند تخت کنار آب دارد با چند میز و صندلی معمولی در یک فضای بسته تا اگر بوران شد، کنار آب نمانید.
  • خوراک اینجا تمیز است و سرفرصت آماده می شود. کباب ها روی ذغال و با حوصله پخته می شوند، موضوعی که با آمدن منقل های گازی کمتر اثرشان را در همه جا می بینیم.
  • اینجا پرسنل خوش اخلاقی دارد، دراین حد خوش اخلاق که می توانید از آنها بخواهید آهنگ درخواستی شما را دانلود کرده (یا از فلش تان برداشته) و پخش کنند.(طبیعتا منظورمان گزینه های مجاز بود!)
  • کیفیت خوراک اینجا خوب است اما مقدارش زیاد – در حد یک پرس برای دو نفر – نیست، مگر این که خیلی کم خوراک باشید.

قیمت رستوران بین راهی مهرگان چی؟

قیمت اینجا کمی از رستوران های داخل شهر بالاتر است که این موضوع طبیعی هم هست. اما این بالاتر بودن قیمت به معنای گران بودنش نیست. اگر فرض بگیریم که یک خانواده چهارنفره شکمو بخواهند بهترین کباب های اینجا را با نوشیدنی، زیتون و ترشی سفارش داده و بعد هم هرکدام دو قوری بزرگ چای میل کنند، سه تا چهار ساعت هم وقت بگذرانند، نفری ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان برایشان آب می خورد.

یک درخواست کوچک، لطفا قلیان سفارش ندهید!

ایول!
15

Tags: , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑