چی بپوشیم؟ ۸-۸-۲۰۱۴ - Studio photos of Fisk-Vanderbilt Bridge Program Science students. (Steve Green / Vanderbilt University)

پست شده در ۱۵ تیر ۱۳۹۵ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

8

با پوست سبزه چی بپوشم؟

 

انتخاب رنگ برای سفیدها خیلی آسان‌تر است. همین که شبیه شیربرنج نشوند، کفایت می‌کند. اما برای سبزه‌ها انتخاب رنگ یک خرده سخت‌تر است. سبزه‌ها روی مرز «برنزه‌ی جذاب» و «سیاه سوخته» حرکت می‌کنند و انتخاب درست یا اشتباه رنگ لباس می‌تواند به هر طرف هل‌شان بدهد. پس اگر سبزه هستید، بهتر است یاد بگیرید: با پوست سبزه چی بپوشم؟

با پوست سبزه چی بپوشم؟

 

گرم بپوشید

پوست‌های سبزه خیلی کم پیش می‌آید که توناژ پوست‌شان سرد باشد (مگر آن‌هایی که پوست زیتونی و مایل به سبز دارند، که تازه باز هم سرد محسوب نمی‌شوند؛ فقط خیلی هم گرم نیستند). با این حساب شما جزو دسته گرم‌ها هستید و رنگ‌های سرد روی پوست‌تان تناسب خوبی ندارند.

حتی اگر یک لباس رنگ سرد (مثلا مانتوی آبی) را برای پوشیدن انتخاب کرده‌اید، حتما لباس‌های دیگری از رنگ گرم (مثلا شال قرمز) انتخاب کنید که سردی آن را خنثی کند. وگرنه چهره‌تان وارفته و کدر به نظر می‌رسد.

بهترین رنگ‌ها برای پوست‌های سبزه رنگ‌های گرمی مثل نارنجی و قهوه‌ای و زرشکی هستند.

با پوست سبزه چی بپوشم؟

 

تند بپوشید

رنگ‌های تند و شارپ همان قدر که به سفیدها می‌آیند، به سبزه‌ها هم می‌آیند. پس از پوشیدن زرد یا سبز چمنی یا نارنجی جیغ ترسی نداشته باشید. برعکس، رنگ‌های مات به شما نمی‌آید. سعی کنید سراغ رنگ‌های چرک نروید.

 

رنگ‌های خنثی را به تنهایی نپوشید

با پوست سبزه چی بپوشم؟

سفید، سیاه، خاکی، کرم، بژ رنگ‌های خوبی هستند، اما نه به تنهایی. تی‌شرت مشکی را با یک شال نخی زرد یا شلوار زرشکی ست کنید. یا مانتوی سفید را با یک روسری سبز ست کنید. بهترین ایده این است که تکه اصلی لباس را از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید و بعد ملزومات رنگی و تند به آن اضافه کنید.

 

تیره و روشن را ترکیب کنید

با پوست سبزه چی بپوشم؟

ترکیبی از روشن و تیره را بپوشید تا کنتراست پوست‌تان با سیاه و سفید مشخص شود و جذاب به نظر برسد. این طوری معلوم می‌شود که شما سیاه نیستید، بلکه برنزه هستید. سیاه و سفید همیشه ترکیب خوبی است. ولی خاکستری؟! اصلا!

 

زیورآلات براق بیندازید

زیورآلات براق (به خصوص اگر زرد باشند) به پوست شما جلوه درخشان و جذابی می‌دهند. یعنی دقیقا همان چیزی که برای تبدیل شدن از «سیاه» به «برنزه» نیاز دارید!

 

طرح‌های درشت سر نکنید

با پوست سبزه چی بپوشم؟

روسری‌ها و شال‌هایی که طرح‌های درشت و شلوغ دارند، صورت را کوچک می‌کنند و اگر پوست‌تان تیره باشد، حسابی سیاه به نظر می‌رسید. سراغ سرپوش‌های ساده و بدون طرح بروید. البته می‌توانید رنگ‌های تند را انتخاب کنید. حتی فسفری‌ها هم به شما می‌آیند.

 

آرایش سرخابی و زرشکی را انتخاب کنید

با پوست سبزه چی بپوشم؟

سراغ آرایش‌های سرد مثل آبی و سبز نروید. آرایش‌های مات مثل صورتی هم به شما نمی‌آیند. به جایش سراغ رنگ‌های خانواده قهوه‌ای، سرخابی و زرشکی بروید.

 

این هم چند ایده برای این که با پوست سبزه چی بپوشم؟

اگر خیلی تیره و قهوه‌ای هستید، با موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره:

 • قرمز
 • صورتی تیره
 • مرجانی
 • زرد

 

اگر سبزه زیتونی هستید و موهایتان قهوه‌ای است:

 • قهوه‌ای
 • هلویی
 • صورتی روشن یا متوسط
 • طیف قهوه‌ای

 

اگر سبزه مایل به گندمی هستید و موهایتان به قرمز یا بلوند می‌زند:

 • سبز
 • آبی روشن
 • فیروزه‌ای
 • یاسی

 

ایول!
46

Tags: , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑