چی بپوشیم؟ مد تابستان امسال چی است؟

پست شده در ۱۲ تیر ۱۳۹۵ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

17

مد تابستان امسال چی است؟

البته اینجا فرنگ نیست که یک شرکت‌هایی وجود داشته باشند و فصل به فصل مد را تعیین کنند. اینجا به جای برندهای معروف و طراحان بنام، کف خیابان است که معلوم می‌کند مد تابستان امسال چی است؟

 

بازگشت به مانتوهای بلند

بعد از مدت‌های طولانی مانتوهای کوتاه و کوتاه‌تر، مانتوهای بلند دوباره به خیابان‌ها برگشته‌اند. مانتوهای خیلی بلند (از زیر زانو تا حتی روی قوزک پا) اغلب بدون دکمه هستند، چاک‌های بلند دارند، و پایین یا وسط‌شان از پارچه‌های آن‌ورش پیدا استفاده شده.

مد تابستان امسال چی است؟

مد تابستان امسال چی است؟

 

درآوردن ته طرح ایرانی

حالا درست است که طرح ایرانی قشنگ است، اما دیگر نه تا این حد! با کشف محموله‌های بزرگی از پارچه‌های طرح ایرانی (که اغلب سفارش یکی دو تا وارد کننده به بازار تولید پارچه چین هستند و چاپ ماشینی شده‌اند) هر مزونی با هر مسلک و سلیقه‌ای، دو سه جور مانتو با طرح ایرانی زده. اغلب این مانتوها، پارچه‌های ساده‌ای هستند که جیب، یقه، لبه آستین یا پایین‌شان با تکه‌ای پارچه طرح ایرانی تزیین شده. این طرح‌ها هم معمولا طرح گل‌های قالی یا کاشی‌‌کاری هستند. خبری از خلاقیت خاصی نیست. منتها از بس قحطی طرح ایرانی است، همین هم برای دوستدارانش غنیمت است.

مد تابستان امسال چی است؟

مد تابستان امسال چی است؟

 

شال با طرح روزنامه

روزنامه‌پوشی هم مد تابستان امسال است که البته هر چند سال یک بار تکرار می‌شود. این دفعه شال‌هایی با طرح روزنامه خیلی مد شدند که با انتشار عکس‌هایی از سلبریتی‌ها با این طرح شال داغ‌تر هم شد. روزنامه‌های ایرانی و خارجی، سیاه و سفید و رنگی و با جنس‌های مختلف برای سر کردن موجودند.

مد تابستان امسال چی است؟

مد تابستان امسال چی است؟

 

ایول!
23

Tags: , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑