چی ببینیم؟ فیلم بارکد

پست شده در ۱۰ تیر ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

1

فیلم «بارکد» را ببینیم یا نه؟

«بعدازظهر سگی‌سگی» هجو فیلم‌هایی بود که داستان اصلی آنها داستان گروگان‌گیری بود. «ضدگلوله» چیزی بود شبیه قصه «لیلی با من است». «خط ویژه» داستان یک دزدیِ گروهی بود و رانت‌های ویژه آقازاده‌ها. «عصر یخبندان» هم قصه یک آقازاده ساقی بود و خانواده‌هایی که با «شیشه» از بین رفته‌اند و از هم پاشیده‌اند، جدی‌ترین فیلم مصطفی کیایی. حالا نوبت «بارکد» رسیده است. نوبت فیلمی که خودشان اسمش را گذاشته‌اند «کمدی‌ترین فیلم مصطفی کیایی». «بارکد» از همه فیلم‌های قبلی چیزهایی با خودش دارد و چیزهایی هم به آنها اضافه کرده است. احتمالا در این روزهای منتهی به تعطیلات عید فطر از خودتان می‌پرسید این فیلم را تماشا کنید یا نه؟ جواب هم مثبت است، هم نه! به سلیقه شما بستگی دارد.

 

داستان «بارکد» درباره چیست؟

خلاصه قصه‌ای که از فیلم منتشر شده چیز زیادی به شما نمی‌گوید: «پشت هر آدمی داستانی هست و پشت هر داستانی یه آدم، بهتره قبل از هر قضاوتی یکم صبر داشته باشیم.» داستان اصلی اما داستان همان آدم است. داستان بهرام رادان که سراغ یک آدم سرمایه‌دار می‌رود و مجبور می‌شود برای استخدام در سیستم او برگردد به عقب و همه قصه زندگی‌اش را برای او تعریف کند. قصه زندگی با هم‌خانه‌ا‌ش (محسن کیایی) و اتفاق‌های عجیب و غریبی که از سر می‌گذرانند.

 

چه بازیگرانی در «بارکد» بازی می‌کنند؟

از بازیگران فیلم «عصر یخی» سه بازیگر در فیلم جدید مصطفی کیایی هم حضور دارند؛ بهرام رادان، سحر دولتشاهی و محسن کیایی. به این اسم‌ها باید نام بازیگرانی مثل بهاره کیان‌افشار، پژمان بازغی و رضا کیانیان را هم اضافه کرد.

 

ویدئوی گفت‌وگو با بازیگران فیلم «بارکد» را اینجا ببینید.

 

تیتراژ پایانی فیلم «بارکد» را با صدای «یاس» (یاسر بختیاری) اینجا بشنوید:

این تیتراژ در اولین روزهای اکران «بارکد» با جنجال‌های زیادی حذف شد.

 

چرا باید فیلم «بارکد» را ببینیم؟ چرا نباید «بارکد» را ببینیم؟

-به سبک فیلم‌های قبلی کیایی، با فیلمی قصه‌گو طرف هستیم که البته مثل چند فیلم قبلی روایت‌های متقاطع و بازی‌های زمانی دارد اما این نوع روایت برای مخاطبان عام سینما کاملا قابل فهم و جذاب است.

-بامزه‌ترین اتفاق فیلم‌های کیایی هنوز بازی‌های شیرین برادرش است. محسن کیایی این بار هم بار طنز فیلم را به دوش می‌کشد و با دیالوگ‌ها و استعداد همیشگی‌اش شما را حسابی می‌خنداند.

-مثل دو فیلم قبلی کیایی باز هم با یک قصه سطحی طرف هستیم. قصه رییس شرکتی (رضا کیانیان) که قدرت و نفوذ دارد و با کارهایی کثیف بار خودش را بسته و حالا حامد (بهرام رادان) می‌خواهد دست او را رو کند.

-مثل اکثر فیلم‌های کیایی با دوجین از پیام‌های اخلاقی گل‌درشت طرف هستیم. با فساد اقتصادی، بیکاری جوانان، تجاوز به حریم شخصی، ارتباط‌ها و آداب عجیب و غریب ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی و …

 

کدام سینماها «بارکد» را نمایش می‌دهند؟

اکران «بارکد» از اوایل ماه مبارک رمضان شروع شده و فعلا ادامه خواهد داشت. اگر می‌خواهید از لیست سینماها و سانس‌های اکران‌های فیلم مطلع باشید، کافی است به «سینما تیکت» سر بزنید و آنلاین بلیت فیلم را بخرید.

 

تیزر فیلم بارکد را اینجا ببینید:

 

ایول!
12

Tags: , , , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑