دیگه چی؟

پست شده در ۱۴ تیر ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

6

همه اپلیکشن‌های یک سفر جاده‌ای+ دانلود

این‌روزها یک جورهایی همه از تعطیلی حرف می‌زنند که آدم می‌خواهد بار سفر بندد از این شهر. اگر حال و حوصله یک سفر کوتاه و معمولی را دارید، ما کمک‌تان می‌کنیم تا هرچه سریع‌تر بار سفرتان را ببندید و برای یک سفر جمع و جور خودتان را آماده کنید.

ما در این پست دیگه‌چی؟ برایتان از صفر تا صد یک سفر جاده‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم و به شما می گوییم که چطور و با استفاده از چه اپلیکیشن‌هایی می‌توانید یک سفر محشر داشته باشید.

با اپلیکیشن چمدان، چمدان ببندید!

فکرش را بکنید آدم در عرض چند ساعت قرار باشد چمدان ببندد. ممکن است خیلی‌چیزها یادش برود. به خصوص اگر یک مسافر حرفه‌آی نباشید احتمال سردرگم شدن زیاد است. پیشنهاد ما این است که، اپلیکیشن چمدان دانلود کنید. اپلیکیشن چمدان کارش این است که بنابر نوع سفر شما (داخلی و خارجی – تک‌نفره یا خانوادگی و…) یک لیست خودکار برای بستن چمدان پیشنهاد می‌دهد. این لیست را خودتان هم می‌توانید ویرایش کنید اما احتمالا خیلی از وسایل ضروری‌تان داخل این فهرست هست و این یعنی صرفه‌جویی در وفت.

دانلود چمدان

اپلیکشن برای سفر جاده‌ای چی؟

وقتی نقش مهم و حیاتی  پمپ بنزین خودش را بیشتر نشان می‌دهد که جایی وسط جاده با اهل و عیال مشغول تاختن باشید که جاده‌ای درست در وسط یک جاده ناشناس، آن هم درست در میانه‌ی بیابان خدا یک چراغ قرمز لعنتی روی نمایشگر اتومبیل‌تان روشن بشود. این‌جور مواقع استفاده از یک اپلیکشن که جای پمپ بنزین‌ها را با آدرس نشان بدهد، کلی حال آدم را خوب می‌کند.

دانلود آی بنزین

 

دانلود نقشه سفر چی؟

برای پیدا کردن راه در جاده اپلیکیشن‌های مختلف زیاد است. یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارها گوگل مپ است که روی موبایل همه‌مان به طور پیش‌فرض نصب است. خوبی گوگل مپ این است که خیلی از نقشه‌ها و راه‌ها را دارد اما یک بدی جدی‌اش این است که به استفاده از امکانات ردیابی گوشی به شدت شارژ مصرف می‌کند.

برای این که مصرف اینترنت گوشی‌تان را پایین بیاورید، باید دنبال نرم‌افزار بهتری باشید که مصرف انرژی‌اش کمتر باشد. اپلیکیشن «سای‌جیک» از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند. تنها عیب جدی‌اش این است که بعد از هفت روز باید آن را بخرید.
دانلود گوگل مپ

دانلود سای جیک ( نسخه رایگان)

 

 

کجا اقامت کنیم؟

بعد از رسیدن به هر جایی، باید یک هتل درست و تمیز رزرو کنید. اگر دلتان می‌خواهد هتل‌تان را آنلاین رزرو کنید، اپلیکشن هتل یاب را دانلود کنید. فقط قبل از هرکاری باید عضو شوید تا همه‌چیز مرتب و درست پیش برود.

دانلود هتل یاب

 

کجا را بگردیم؟

برای گشت و گذار در هر شهری بهتر است از قبل فهرستی از جاهای دیدنی‌اش را داشته باشید. بازارها، موزه‌ها، جاهای طبیعی، آثار باستانی و… . با دانلود اپلیکیشن بقچه می‌توانید لیستی از دیدنی‌های خاص و خوب هر شهر داشته باشید و آنها را خیلی راحت پیدا کنید. اپلیکیشن بقچه هم از محل مورد نظر شما عکس تهیه کرده و هم موقعیت هر محلی را روی نقشه گوگل مشخص کرده تا راحت‌تر بتوانید به مقصدتان برسید.

دانلود بقچه

 

سفر خوش بگذرد! J

ایول!
7

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑