دیگه چی؟

پست شده در ۹ تیر ۱۳۹۵ | توسط بهروز ساسانی

1

سفر طبیعت‌گردی ماجراجویانه برای تعطیلات عید چی؟

چند روز دیگر تا رسیدن تعطیلات بیشتر زمان نداریم. حالا که تعطیلات عید فطر آخر هفته افتاده یعنی می شود برای یک سفر خستگی‌درکن برنامه‌ریزی کرد. سه روز تعطیلات عید فطر دست آدم را حسابی باز می‌گذارد که با بودجه‌های مختلف دنبال مقصدهای خاص و خوب باشد. همه یاد گرفته‌ایم تا تعطیل می‌شود، پا در رکاب ماشین و همراه با اهل و عیال راهی شمال می‌شویم. بعد از این‌که راه دو ساعته را ۷ ساعته طی کردیم، با هزار بدبختی جایی برای ماندن پیدا می‌کنیم و با دو هزار مکافات،‌ منقل‌مان را آتش می‌زنیم و… تازه خیلی هم فکر می‌کنیم به‌مان خوش گذشته است! این‌‌بار می‌خواهیم سراغ یک برنامه‌ی متفاوت برای سفر کردن برویم. این تفاوت لزوما به معنای اقتصادی بودن سفر با این روش نیست اما ماجراجویی این نوع از گردشگری و سرویس خوبش همه‌ مشکلات را می‌پوشاند.

ما برای گذراندن تعطیلات عید فطر یک مجموعه تور بامزه را به شما پیشنهاد می‌کنیم؟

 

استفاده از تورهای اسپیلت و دالاهو برای تعطیلات عید فطر چرا؟

  • تورهای اسپیلت  و دالاهو متنوع هستند، مقصدهای متنوعی دارند و شما را به جاهایی می‌برند که تا به حال ندیده باشید. مثلا اسم قلعه‌ رودخان را دیگر همه شنیده‌اند اما می‌دانید «اسپهبد خورشید» کجاست؟
  • تورهای اسپیلت تنوع روزانه دارد. مثلا شما می‌توانید یک تور دو روز و نیمه را انتخاب کنید یا یک تور سه روز و نیمه را. (بعضی از اسامی مقصدهای تورهای چند روزه را شاید قبلا هم شنیده باشید. این بخش ماجراجویی‌اش کمتر است.) تورهای دالاهو تنوع زمانی‌شان کمتر است اما تنوع مکانی دارند و گسترده‌تر به نظر می‌رسند.
  • تورهای اسپیلت و دالاهو طبیعت محور هستند. یعنی شما قرار نیست با یک هوایپما به مقصد برسید. بعد هم داخل هتل خوش بگذرانید و از دیدن در و دیوار دلتان خوش شود. اینجا تاکید اصلی روی طبیعت است.
  • تورهای اینجا خاص است. مثلا می‌توانید با جیپ از وسط جنگل رد بشوید یا با کشتی یخ‌شکن به قطب شمال بروید! البته دالاهو کمتر سراغ این ایده‌های خاص رفته ولی روی طبیعت متمرکز است.

قیمت‌هایش چطور است؟

  • قیمت‌های اسپیلت زیاد اقتصادی نیست اما طوری هم نیست که کمرشکن باشد. تورهای یک‌روزه‌اش حدود ۹۵ هزار تومان برایتان آب می‌خورد. دالاهو تورهای ارزان‌تری دارد.
  • خاص بودن تورهای اسپیلت و دالاهو ( و اصولا همه تورهای طبیعت‌گردی) یعنی وجود شرایط نامتعارف نسبت به بقیه‌ی تورها. یعنی ممکن است برای رسیدن به یک مقصد معمولی لازم باشد چند ساعتی پیاده‌روی کنید. برای همین هم هست که در نظرسنجی بعضی از تورهای این گروه، بعضی‌ها خیلی زیاد از یک برنامه خوششان آمده و برخی دیگر انتقام‌جویانه برخورد می‌کنند!

تورهای طبیعت‌گردی برای چه کسانی نیست؟

  • هرچند اسپیلت و دالاهو تورهای چند روزه و مفصل هم دارد اما احتمالا کسانی که بچه‌ی کوچک داشته باشند، احتمالا لذتی از این تورها نبرند.

 

چطور در این تورهای ماجراجویانه شرکت کنیم؟

هردوی این شرکت‌های سایت دارند. سری به سایت اسپیلت یا سایت دالاهو بزنید. همه‌ی اطلاعات تماس و تورها دست‌تان می‌آید.

ایول!
7

Tags: , , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑