چی بخونیم؟ دوستش داشتم

پست شده در ۸ تیر ۱۳۹۵ | توسط میهمان چی

0

پیشنهاد کتاب برای روزهای داغ تابستان: دوستش داشتم، آنا گاوالدا

نام کتاب: دوستش داشتم

نویسنده: آنا گاولدا

مترجم: ناهید فروغان

انتشارات: نشر ماهی

سال انتشار: ۱۳۹۳

فصل تابستان و حال و هوای به خصوص آن معمولاً فراغت بیشتری به همراه دارد. در این فرصت افراد زیادی تصمیم می‌گیرند سری به کتاب‌های نخوانده‌ی خود بزنند و وقتی را به کتاب و مطالعه اختصاص دهند. با وجود این‌که تعداد کتاب‌هایی که ارزش خواندن دارند از شمار تصور خارج‌اند اما گاهی انتخاب کتاب مناسب که به حال و هوای‌مان بخورد کار دشواری می‌شود. در این وضعیت شاید معرفی یک کتاب خوب و پرفروش قدری از این دشواری را کم کند.

«دوستش داشتم» نوشته‌ی آنا گاوالدا اگرچه در سال‌های پیش از این توسط نشر قطره به چاپ رسیده بود  اما ترجمه و چاپ مجدد این کتاب در نشر ماهی با استقبال بیشتری مواجه شد (رسیدن کتاب به چاپ هشتم). این داستان بلند که در قطع جیبی به چاپ رسیده شاید بیشتر از چند ساعت زمان برای مطالعه نیاز نداشته باشد اما بی‌شک ارزش این وقت گذاشتن را دارد، به خصوص برای کسانی که فضای رمانتیک و شاعرانه‌ی فرانسوی را می‌پسندند.

داستان کتاب دوستش داشتم راجع به چیست؟

«دوستش داشتم» روایت زندگی زن جوانی به نام کلوئه است. او که عاشقانه همسرش را دوست دارد پس از مدتی متوجه می‌شود که همسرش قصد دارد او و دو دختر کوچک‌شان را به خاطر معشوقه‌اش ترک کند. کلوئه که دچار بحران بزرگی در زندگی خود شده همراه دخترانش به ویلای پدر و مادر همسرش در خارج از شهر می‌رود. پدر شوهر کلوئه که مردی خشک و آرام است، سعی می‌کند تا او را از غم و رنج از دست رفتن عشقش نجات دهد. به همین خاطر در گفت و گویی طولانی با او در مورد عشقی که خود در گذشته تجربه کرده و اشتباهاتی که در این باره انجام داده صحبت می‌کند. در واقع پیکره‌ی اصلی داستان را این گفتگو تشکیل می‌دهد و اینکه در دو راهی میان ماندن و رفتن چگونه باید رفتار کرد!

دوستش داشتم , آنا گاوالدا

 

چه کسانی این کتاب را بخوانند؟

دوستش داشتم داستانی است درباره‌ی جدایی و باور به این‌که زندگی هیچ‌کس با جدایی به پایان نمی‌رسد. این کتاب در دسته‌بندی کتاب‌های عاشقانه قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد آنا گاوالدا که خود چنین اتفاقی را در زندگی پشت سر گذاشته از تجربیات شخصی خود برای پیش‌بردن داستان استفاده کرده است. به همین خاطر این کتاب با سایر آثار گاوالدا متفاوت است. همچنین ترجمه‌ی روان و خوب خانم ناهید فروغان از این اثر بر کیفیت این کتاب افزوده است.

اگر مایل به خواندن کتابی خوب با روندی آرام، فضایی نسبتاً غمناک و جملاتی تأثیرگذار و زیبا هستید فرصت مطالعه‌ی این اثر را از دست ندهید.

می‌توانید این کتاب را به صورت اینترنتی و با قیمت ۸۰۰۰ تومان از سایت نشر ماهی سفارش بدهید.

 

(سحر ملک‌پور، دانشجوی سال آخر رشته‌ی ادبیات نمایشی دانشگاه تربیت مدرس)

 

 

 

ایول!
11

Tags: , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑