چی بازی کنیم؟

پست شده در ۱۰ تیر ۱۳۹۵ | توسط مهران وطن‌دوست

2

بازی پازلی Mekorama

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، بازی‌­های رایانه‌­ای به نوعی از هنر مدرن قلمداد شدند و جایگاه خوبی در دل قرن بیست‌ و‌ یک باز کردند. این همبازی­‌های دیجیتالی، به سبب کارکردشان، بیش از هر هنر دیگری، با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کنند. درواقع عنصری که انحصار بازی‌های رایانه‌ای را تضمین می‌کند، تعامل است و همین تعامل باعث افزایش مخاطبان این رسانه می‌شود. Mekorama یک بازی پازلی و معمامحور برای تلفن‌های هوشمند است و با قهرمان بامزه‌اش، تعامل دوستانه‌ای را رقم می‌زند.

شازده کوچولوی فلزی

یک شخصیت اصلی بامزه، می‌تواند به میزان قابل توجهی موجبات جذابیت هرچه بیشتر یک بازی را فراهم کند. Martin Magini، سازنده‌ی خوش‌ذوق بازی نیز با توجه به این نکته، ربات بامزه‌ای طراحی کرده که تک تک حرکاتش دلنشین است. حرکت دست‌ها، پاها و یا چشم ربات به خوبی طراحی شده‌ و باعث می‌شود مخاطب ارتباط خوبی با بازی برقرار کند.

بازی پازلی

مراحلی متنوع، پازل‌های خوب

مکانیسم بازی از این قرار است که در هر مرحله، باید ربات حلبی قصه را از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر برسانید. البته  مسیر پیش‌رو دشوار و پیچیده‌ است و باید با کمی فکر کردن، نحوه‌ی عبور از آن را دریابید. رابط کاربری هم پیچیدگی چندانی ندارد کافی است برای حرکت ربات، هر نقطه‌ای که مدنظرتان است را لمس کنید. برای سهولت بیشتر در فهم معما‌ها، قابلیت تغییر زاویه دوربین در بازی گنجانده شده تا بتوانید از نماهای متفاوت به مراحل نگاه کنید.

مراحل بازی بسیار متنوع و استثنایی هستند و ابدا تکراری نمی‌شوند. ولی در این بین مراحلی هستند که جنبه‌ی آموزشی داشته و کمی از ریتم بازی می‌کاهند و بیشتر برای معرفی مکانیسم‌های تازه و پازل‌های جدید در مقابلتان قرار می‌گیرند.

بازی پازلی

تمامی معما‌ها ساده و قابل یادگیری هستند؛ اما پیشروی در آن‌ها سخت است. برای پیروزی در مراحل نمی‌توانید از یک روش تکراری یا الگوریتمی بخصوص استفاده کنید؛ بلکه باید از تجربه‌های پیشین درس گرفته و آن‌ها را با ایده‌های جدید ادغام کنید.

بازی پازلی خودتان را بسازید

گرافیک هنری بازی در عین سادگی، چشم‌نواز و جذاب است. رنگ‌بندی نرم و ساده‌ی محیط و اشیاء، آرامش بخصوصی را منتقل می‌کند. همچنین موسیقی زیبایی که همراهی‌تان می‌کند، باوجود این‌که تنها از یک قطعه تشکیل شده؛ اما غبار خستگی را می‌زداید و همگام با بازی پیش ‌می‌رود. فراموش نکنید که در Mekorama، قابلیتی وجود دارد که می‌توانید خودتان دست‌به‌کار شوید و مرحله بسازید. بهتر از آن این است که می‌توانید این مراحل را به اشتراک بگذارید تا دیگر کاربران نیز آن را تجربه کنند.

بازی پازلی

جالب است بدانید Martin Magini، تمام بازی Mekorama در کمتر از ۱۰ مگابایت جای داده است. پس مطمئن باشید که این چند مگابایت، ارزشش را دارد که حداقل دستی به آن بزنید و امتحانش کنید.

برای دانلود Mekorama می‌توانید به همین پایین مراجعه کنید

دانلود بازی Mekorama (با حجم ۵MB)

ایول!
6


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑