روانشناچی؟ مشاوره خانواده رایگان

پست شده در ۵ تیر ۱۳۹۵ | توسط فرخنده ملکی‌فر

3

چطور با فامیل همسر کنار بیایم؟

خانواده همسر شما نقش مهمی در زندگی همسر عزیز شما دارند. شما ممکن است با آنها اختلاف هایی داشته باشید، روابط خانوادگی آنها را درک نکنید، یا از آداب و رسوم شان خوش تان نیاید، اما به خاطر اهمیت آنها در زندگی همسرتان باید به راه هایی به جز قطع ارتباط با آنها فکر کنید.
همانطور که قبلا در مورد اختلاف با همسر گفتیم، اختلاف با خانواده همسر هم کاملا معمول و طبیعی است. شیوه برخورد با این اختلاف هاست که موفقیت شما در رابطه با آنها تعیین می کند.
برای بعضی ها ممکن است این طور به نظر برسد که هیچ وقت نمی توانند روابط گرمی با خانواده همسرشان داشته باشند، اما به هر حال به یادداشتن اصولی که روانشناسان توصیه می کنند، می تواند به مدیریت بهتر این ارتباط کمک کند.

انسانها متفاوتند

هر خانواده ای فرهنگ خودش را دارد که شاید بهتر یا بدتر از خانواده دیگری نباشد، فقط با آن متفاوت باشد. بپذیرید که روابط خانوادگی در خانواده همسر شما قرار نیست دقیقا مشابه خانواده شما باشد. قرار نیست همه آدمها یک جور فکر کنند.

شما با خانواده همسرتان ازدواج نکرده اید

همسرتان از خانواده اش مجزاست. وقتی مادر همسرتان از شما ایراد می گیرد، شاید فرزندش نظر دیگری داشته باشد. پس وقتی با خانواده او مشکلی دارید، قرار نیست ناراحتی تان را سر او خالی کنید.

حد و مرزها را مشخص کنید

گاهی لازم است با همسرتان با صراحت صحبت کنید و خواسته هایتان را در ارتباط با خانواده او مشخص کنید. مثلا اگر از مهمان سرزده گریزانید، و خانواده همسر دوست دارند شما را با حضور گرمشان غافلگیر کنند، بهتر است در این مورد با همسرتان گفتگو کنید.

همه چیز را به خودتان نگیرید

همان طور که قبلا گفتیم، آدمها متفاوتند و نظرات مختلفی دارند. ممکن است مادر همسرتان فکر کند تغذیه کودک باید چنین و چنان باشد ولی شما جور دیگری فکر کنید. در این موارد نیازی نیست حتما نظر دیگران را بپذیرید، با آنها جر و بحث کنید یا گفته های انها را به حساب عیبجویی از شخصیت خودتان بگذارید. بعضی حرفها را فقط به عنوان نظر شخصی آنها بشنوید.

 

قبول کنید انسانها کامل نیستند

پدر و مادر همسرتان مثل خود شما و هر انسان دیگری قرار نیست بی عیب و نقص باشند. رفتار آنها هم مثل هر کس دیگری که در زندگی شما هست، می تواند گاهی غیر منطقی و آزاردهنده باشد. از آنها توقع نداشته باشید که کاملا مطابق الگوی ذهنی شما از یک پدر و مادر ایده آل رفتار کنند.

ایول!
16

Tags: , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑