چی ببینیم؟ هت‌تریک فردوسی‌پور

پست شده در ۴ تیر ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

2

«هت‌تریک» فردوسی‌پور را ببینید

سال‌ها پیش از عادل فردوسی‌پور پرسیده بودند «ازدواج تاثیری در کارِ فوتبالی تو نگذاشته؟» و او جواب داده بود: «من کار خودم را می‌کنم و خیلی برایم جدی است. هر اتفاقی هم بیفتد من باید فوتبالم را ببینم. همه هم می‌دانند. وقتی فوتبال می‌بینم ، همه می‌دانند که نباید کاری به کار من داشته باشند.» برای کسی هر روز روزنامه‌های ورزشی و غیرورزشی را می‌خواند، چند ساعتی مجلات خارجی و سایت‌های اینترنتی فوتبال را زیر و رو و بعضی بازی‌های یورو ۲۰۱۶ گزارش می‌کند و همه زندگی‌اش فوتبال است، امکان ندارد تورنمنت بزرگی مثل جام ملت‌های‌ اروپا برگزار شود و فقط به گزارش‌ بازی‌هایش راضی شود. به خاطر همین عادل فردوسی‌پور این روزها مشغول ساخت یک برنامه اینترنتی به نام «هت‌تریک» است که می‌توانید هر روز آن را تماشا کنید.

 

«هت‌تریک» چه برنامه‌ای است؟

یکی از اولین ویژه‌برنامه‌های تلویزیون اینترنتی ایران؛ برنامه‌ای که هر روز متن و حاشیه‌های بازی‌های جام ملت‌های اروپا در فرانسه را پوشش می‌دهد. برنامه‌ای که به سبک «نود» و «فوتبال ۱۲۰» هم آیتم‌های جدی و تحلیلی دارد، هم آیتم‌های بامزه و حاشیه‌ای از بازی‌ها و بازیکن‌ها و مربیان و تماشاگرها. تیم سازنده «هت‌تریک» همان تیم «نود» و «فوتبال ۱۲۰» هستند و عادل فردوسی‌پور این بار هم محمدحسین میثاقی و حمید محمدی را کنار خودش دارد. طول هر برنامه «هت‌تریک» حدود ۲۰ دقیقه است؛ برنامه‌ای که با این شعار پخش می‌شود: « آنچه در دیگر برنامه‌ها نخواهید دید»

 

اگر می‌خواهید تلویزیون اینترنتی «آیو» را بیشتر بشناسید، اینجا را بخوانید.

 

«هت‌تریک» چه آیتم‌هایی دارد؟

معرفی: همان اول برنامه حمید محمدی (گوینده اخبار ورزشی و نریشن‌های ۹۰ و فوتبال ۱۲۰) آیتم‌های هر قسمت برنامه را معرفی می‌کند.

معرفی و تحلیل اجتماعی تیم‌ها: در این آیتم خود عادل فردوسی‌پور تیم‌های حاضر در تورنمنت را معرفی و کشورهای آنها را تحلیل اجتماعی می‌کند.

یک نمونه‌ از این آیتم را با صدای عادل فردوسی‌پور اینجا ببینید:

حاشیه و متن بازی‌های روز گذشته: هر روز خلاصه‌ای خیلی کوتاه از صحنه‌های مهم و گل‌های بازی‌های دیروز + تصاویر حاشیه‌ای از بازی را با تدوین جذابی می‌توانید در این آیتم تماشا کنید. صدای روی تصاویر بازی صدای گزارشگران خارجی هستند که معرفی می‌شوند و می‌توانید سطح گزارش آنها را با جواد خیابانی، سرهنگ علیفر و خود عادل فردوسی‌پور مقایسه کنید!

تحلیل بازی: این قسمت هیچ تحلیل‌گر ایرانی‌ای ندارد. این آیتم در واقع گلچینی از ویژه‌برنامه‌های فوتبالی تلویزیون‌های دنیا درباره بازی‌های یورو ۲۰۱۶ است که از شبکه‌هایی مثل BBC پخش می‌شود. در این آیتم می‌توانید تحلیل مفسرهایی مثل تیری آنری، لوتار ماتیوس، گری لینه‌کر و … را با زیرنویس تماشا کنید.

فان: به سبک برنامه «فوتبال ۱۲۰» محمدحسین میثاقی روی صحنه‌های بامزه‌ای که از حاشیه‌های مسابقات جمع‌آوری شده، جمله‌های طنز می‌گوید.

آیتم‌های ویژه: در هر قسمت می‌توانید چند دقیقه‌ای یک آیتم ویژه ببینید. مثلا اگر خبر خداحافظی زلاتان ابراهیموویچ منتشر می‌شود، می‌توانید قسمت‌هایی از یک مستند را درباره او ببینید.

خبرهای یورو: آخرین آیتم هر برنامه مروری بر اخبار بازی‌های یورو ۲۰۱۶ است که حمید محمدی آنها را می‌خواند.

 

«هت‌تریک» را چطوری ببینید؟

برنامه‌ اینترنتی «هت‌تریک» را می‌توانید از دو طریق وب یا اپلیکیشن تماشا کنید. برای تماشای آنلاین برنامه می‌توانید هر روز به وب‌سایت «آیو» سر بزنید. اپلیکیشن «آیو» را هم می‌توانید از اینجا و اینجا دانلود کنید و هت‌تریک را ببینید. ‌کانال تلگرام برنامه «هت‌تریک» را هم می‌توانید از اینجا دنبال کنید.

قسمت‌های قبلی «هت‌تریک» را می‌توانید اینجا تماشا کنید.

یکی‌ از آیتم‌های بامزه هت‌تریک فردوسی‌پور را اینجا ببینید:

ایول!
6

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑