روانشناچی؟ چطور جلب توجه کنیم

پست شده در ۳ تیر ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

3

۵ نکته که براساس آن قضاوت می‌شوید!

این وزها قضاوت در رابطه با شخصیت های مختلف پیچیده تر از قبل شده. اگر زمانی فقط به حساب تحصیلات و روزمه پربار هر کسی به او کار خاصی را می  سپردند حالا علاوه بر این شایستگی ها پای مسایل دیگری هم به میان آمده. ظرافت هایی که به شکل ناخودآگاه شخصیت طرف مقابل را تحت تاثیر قرار می  دهند. اگر می خواهید  بدانید در زمان  به دست گرفتن شغلی خاص یا رابطه ای جدید طرف مقابل به چه مسایلی از مو باریک تر توجه می کند این پست روانشناچی را از دست ندهید!

دست خط

دانشمندان معتقدند از روی دست خط  و شیوه نوشتار یک نفر می توان به ابعاد شخصیتی او پی برد. چند وقت پیش شرکت National Pen بعد از کلی تحقیق گزارشی منتشر کرد که در آن درباره ارتباط دستخط آدم ها با روحیاتشان گفته بود. در این تحقیق معلوم شده بود آدم هایی با دست خط ریز خجالتی اند اما دقیق و سخت کوش. اما آنهایی که دست خط درشتی دارند آدم هایی اجتماعی هستند و دنبال جلب توجه دیگران. آنهایی که هر مساله ای برایشان جدی است قلم را با فشار روی کاغذ می کشند و آنهایی که آرام می نویسند احساساتی اند و همراه!

چطور جلب توجه کنیم

 

رنگ لباس

کارشناسان سایت معروف Psychology Today در مقاله ای عنوان کرده اند رنگی که هر فردی به شکل معمول برای لباس هایش انتخاب می کند می‌تواند مسایل زیادی را درباره شخصیت او بیان کند. آنها در این مقاله گفته بودند افرادی که معمولا لباسهای مشکی را انتخاب می‌کنند همیشه دقیق هستند و به دنبال جزییات و البته ادم هایی به شدت احساساتی. آنهایی هم که معمولا آمیزه ای از قرمز در لباس هایشان دارند فعال هستند و سخت کوش. کسانی که رنگ سبززیاد می پوشند معمولا خونگرم و اجتماعی هستند و سفیدپوش ها منظم و منطقی. آنهایی هم که رنگ آبی را دوست دارند نگران اوضاع و احوال دور و بر خودشان هستند و آدم های با ثباتی تلقی می شوند.

چطور جلب توجه کنیم

 

کفش‌ها

این روزها کار دنیا به جایی رسیده که ممکن است  از روی کفش ها هم درباره شما قضاوت کنند. بر اساس تحقیق کارشناسان  دانشگاه کانزاس با دیدن مدل، رنگ و شرایط کفش شما و تخمین قیمت کفش می‌توان با دقت ۹۰ درصد درباره خصوصیات شخصیتی صاحب کفش ها حرف زد. مثلا این که درآمد طرف چقدر است و چه حدود سن و سالی دارد و حتی دنبال چه گرایش فکری و سیاسی است!

چطور جلب توجه کنیم

دست دادن

می گویند افرادی که با قدرت دست می‌دهند، اعتماد به نفس زیادی دارند. در واقع محکم دست دادن نشانه شخصیت محکم و قوی آنهاست. این آدم ها معمولا برون گرا هستند و آرام. احساسات خودشان را کنترل و آن را به راحتی بروز می دهند. اما افرادی که آرام دست می دهند معمولا سعی دارند یک جورهایی از رویارویی با چالش ها فرار کنند. قابل اعتماد هستند اما نمی توان خیلی از آنها انتظار کارهای سخت داشت.

چطور جلب توجه کنیم

 

وقت‌شناسی

دانشمندان موارد دیگری هم برای رسیدن به شخصیت درونی آدم ها بیان کرده اند. مثل بازی کردن با ناخن ها که نشانه کمال گرایی است یا تماس چشمی که اعتماد به نفس زیاد طرف را می رساند. اما هیچ کدام از این موارد مانند وقت شناسی نمی تواند آینه واقعی شخصیت فرد باشد. یادتان باشد میزان زود رسیدن یا دیر رسیدن شما به یک ملاقات رسمی می تواند تاثیر زیادی در قضاوت از شما داشته باشد. پس برای این که آدم محبوبی باشید نه زیاد هول رفتن باشید و نه زیادی بی خیال و سر به هوا!

چطور جلب توجه کنیم

 

ایول!
16

Tags:


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑