چی ببینیم؟ TheHuntsman_Quad_KeyArt_LoRes1

پست شده در ۱ تیر ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

0

فانتزی چی ببینیم؟ شکارچی: جنگ زمستان

نام فیلم: شکارچی: جنگ زمستان – The Huntsman: Winter’s War (2016)

کارگردان: سدریک نیکولاس-ترویان

بازیگران اصلی: کریس همسورث، شارلیز ترون، امیلی بلانت

امتیاز فیلم در آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۲

 

داستان‌ها و افسانه‌های پریان زمانی سینه به سینه و به صورت شفاهی بین اقوام و خانواده‌ها دست به دست می‌شد و در هر منطقه‌ای به شکل و شمایل باورهای مردم آن منطقه در می‌آمد. هر کسی هم هر جا لازم می‌دید جزئیات داستان را تغییر می‌داد و روایت دل‌خواه خودش را برای دیگران باقی می‌گذاشت. البته ماندگار شدن روایت‌های مختلف یک داستان واحد بستگی به میزان استقبال مخاطبان داشت. در هر حال پیکره‌ی اصلی این داستان‌ها دست‌نخورده باقی مانده و به دست ما رسیده است. داستان‌هایی که گاه و بیگاه دست‌مایه‌ی روایت‌های مدرن و به ویژه سینما و فیلم می‌شوند. امروز در بخش «چی ببینیم؟» سراغ یکی از تازه‌ترین روایت‌های این‌چنینی رفته‌ایم. فیلمی به نام «شکارچی: جنگ زمستان» که داستان آن پیرامون داستان سفیدبرفی شکل گرفته است.

 

اقتباسی متفاوت از سفیدبرفی

فیلم «شکارچی: جنگ زمستان» ادامه‌ی فیلم دیگری به نام «شکارچی و سفیدبرفی» است که در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و به نمایش در آمد. آن فیلم توانست فضای کودکانه و سرخوشانه‌ی انیمیشن کلاسیک والت دیزنی را به فضایی تیره و بزرگ‌سالانه تبدیل کند و یک تراژدی اکشن ماجراجویانه‌ی فانتزی از داستان سفیدبرفی بیرون بکشد. پس اشتباه نکنید: نه این فیلم و نه دنباله‌ی آن مناسب کودکان نیستند و خودتان هم اگر می‌خواهید فیلم‌ها را تماشا کنید، با چنین چشم‌داشتی سراغ‌شان نروید. شخصیت‌های اصلی فیلم اغلب دچار صدمه‌های روحی شده‌اند و داستان فیلم گاهی بیش از حد ظالمانه و سیاه پیش می‌رود. حتی خشونت فیلم هم بالا است و به درجه‌ی PG-13 می‌رسد.

در هر حال دنباله‌ای با عنوان «شکارچی: جنگ زمستان» برای این فیلم ساخته شده است که رویدادهای آن از نظر زمانی، پیش از فیلم سفیدبرفی و شکارچی اتفاق می‌افتد.

شکارچی: جنگ زمستان

 

داستان فیلم شکارچی: جنگ زمستان

داستان فیلم درباره‌ی دو جادوگر خبیث به نام‌های فریا (ملکه‌ی شریر با بازی شارلیز ترون) و راونا (ملکه‌ی برفی، خواهر کوچک‌تر راونا با بازی امیلی بلانت) می‌خواهند سرزمین‌های داستان را زیر سلطه بگیرند. اما اریک شکارچی (با بازی کریس همسورث) و همسرش تصمیم می‌گیرند جلوی آن‌ها را بگیرند.

مهم‌ترین اشکال فیلم شاید زمان کوتاه آن باشد. این فیلم با این‌که می‌خواهد داستان سرزمین‌هایی وسیع را روایت کند، تنها ۱۱۴ دقیقه است. ضروری‌ترین ماده‌ی خام فیلم‌های فانتزی موفق (مانند اقتباس پیتر جکسون از ارباب حلقه‌های تالکین، یا مجموعه فیلم‌های هری پاتر و یا حتی همین گیم آو ترونز خودمان) «زمان کافی» است. نمی‌شود در مدت‌زمانی نزدیک به دو ساعت فیلمی حماسی ساخت و به جزئیات داستان و شخصیت‌ها رسید و اثری عمیق به جا گذاشت. خلاصه کردن چنان جهانی در چنین زمان کوتاهی طبعا باعث سرسری به نظر رسیدن شخصیت‌سازی و داستان‌پردازی خواهد شد. یکی از دلایل امتیاز پایین فیلم در آی‌ام‌دی‌بی هم همین است.

در هر حال اگر می‌خواهید ببینید فضای سفیدبرفی در یک فیلم بزرگ‌سالانه و جدی چگونه خواهد بود، فعلا فقط همین انتخاب را دارید!

 

از کجا دانلود کنیم؟

برای دانلود فیلم‌ها می‌توانید از لینک‌های مستقیم زیر استفاده کنید:

 

سفیدبرفی و شکارچی

دانلود فیلم «سفیدبرفی و شکارچی» با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۹۵۰ مگابایت

 

شکارچی: جنگ زمستان

دانلود فیلم «شکارچی: جنگ زمستان» با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۸۵۰ مگابایت

دانلود فیلم «شکارچی: جنگ زمستان» با کیفیت ۱۰۸۰p و حجم ۲ گیگابایت

دانلود فیلم «شکارچی: جنگ زمستان» با کیفیت ۱۰۸۰p و حجم ۳.۷ گیگابایت (کیفیت عالی)

 

ایول!
8

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑