روانشناچی؟ با چه کسی ازدواج نکنیم

پست شده در ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

13

با این مردها ازدواج نکنید!

قدیمی ها می گفتند ازدواج مانند هندوانه دربسته است. کسی از توی آن خبر ندارد. درست است که تا زن و شوهر زیر یک سقف نروند، نمی توانند خیلی با دقت به نقاط ضعف یا قوت هم پی ببرند، اما فاکتورهایی هستند که می توان با توجه به آنها قبل از ازدواج تا حدودی به اخلاق و رفتار طرف پی برد و درباره بودن یا نبودن با او تصمیم گرفت. در این پست روانشناچی قصد داریم درباره خصوصیت مردهایی که زیر یک سقف رفتن با آنها آن قدر هم راحت نیست، حرف بزنیم. مردهایی که اگر این روزها با این خصوصیات در زندگی شما هستند، باید بیشتر به ادامه راه و ازدواج با آنها فکر کنید. البته این که با چه کسی ازدواج نکنیم یا بر عکس مساله ای شخصی است و تصمیم اول و آخر با شما. اینها فقط راهکارهایی هستند که شما تا حدی جانب احتیاط را رعایت کنید. مثل راه هایی که برای انتخاب یک هندوانه رسیده همه امتحان می کنند!

 

مردی که زیادی به مادرش وابسته است

ازدواج با پسرهایی که همیشه به مادر تکیه داشته اند کمی مشکل ساز خواهد بود. نه برای این که مجبورید همیشه با خانواده همسرتان سر کنید. فقط به این دلیل که مادر همسر در این جور مواقع یک جور رقیب برای شما حساب می شوند. مردهایی که زیادی به مادرهایشان وابسته اند، سعی دارند همیشه شما را با مادر خودشان مقایسه کنند. به نظر این دسته مردها مادر هیچ وقت اشتباه نمی کند پس همسر هم باید مانند مادر باشد. اگر دوست ندارید که یک روز بعد از کلی جر و بحث شوهرتان راهی خانه مادرش شود، همین الان قید ازدواج با چنین مردی را بزنید!

 

مردی که همیشه شاکی است 

بعضی آدم ها دست خودشان نیست. همه خدا ناراحت اند. اصلا هم فرقی ندارد اتفاقی افتاده باشد یا نه. آنها همیشه در حال نالیدن از دست زمین و زمان هستند و مشغول ناسزا گفتن به شانس و اقبال خودشان. این آدم ها همیشه دنبال بهانه ای برای شکایت هستند. با روحیه نق زدن این آدم ها کاری نداریم. شاید شما با این روحیه کنار آمده باشید اما باید یادتان باشد این جور مردها معمولا تلاشی برای تغییر اوضاع شان ندارند. شکایت می کنند اما تلاش نه!

با چه کسی ازدواج نکنیم

مردی که همیشه بی پول است

بی پولی هرازگاهی هیچ ایرادی ندارد اما اگر این پول نداشتن ها خیلی طولانی شد چه؟ اگر هر بار که در دوران نامزدی با هم بیرون می رفتید شما دست توی جیب می کردید چه؟ اینجاست که باید درباره ازدواج با مرد رویاهایتان کمی بیشتر فکر کنید. از او رک و پوست کنده بپرسید که چرا همیشه بی پول است؟ عقل این طور حکم می کند که با کسی ازدواج کنید که ثبات مالی دارد. یعنی پولش را برای موارد غیرلازم خرج نمی کند یا از کارکردن بیزار نیست. البته به این معنی نیست که مردهایی که فقط پس انداز می کنند مطلوب هستند یا آنهایی که جنس های گران نمی خرند. نه! مساله فقط استمرار مقداری پول در زندگی است. پس با کسی ازدواج کنید که حداقل مدیریت مالی بلد باشد. حالا چه برای یک حقوق کم و ساده و چه برای میلیون ها تومان درآمد ماهانه!

با چه کسی ازدواج نکنیم

مردی که عاشق کنترل همه چیز است

این خصلت در مردهایی که تازه وارد مراحل ازدواج شده اند بیشتر دیده می شود. این که دوست دارند نشان بدهند روی همه امور دور و برشان احاطه دارند و می توانند زمین و زمان را کنترل و مدیریت کنند. مدیریت کردن و داشتن استعداد آن اصلا بد نیست اما این که کسی بخواهد شما از صبح تا شب طبق برنامه ها و اصولی که او تعیین می کند زندگی کنید بد است. این مردها از زمان دید و بازدید اقوام را خودشان دست می گیرند تا حتی خرید خانه و برنامه غذایی. اگر در همین دوران نامزدی به این ایراد مرد آینده زندگی تان پی برده اید به او مساله را گوشزد کنید و اگر احساس کردید قابل تغییر نیست برای زندگی با او زیاد عجله نکنید!

با چه کسی ازدواج نکنیم

مردی که شیفته خودش است

آدم های خودشیفته عاشق خودشان هستند. این آدم ها نه فقط از نظر زیبایی خودشان را تحسین می کنند  که عقل و کمالات خودشان را هم تمام و کمال می بینند. ازدواج با این دسته آدم ها هم گاهی دردسرهای بزرگی درست می کند چرا که ادم های خودشیفته به هیچ طریقی نمی خواهند ضعف های خودشان را ببینند و از آن خبر داشته باشند. به عقیده آنها همیشه تقصیرها گردن دیگران  است و آنها هیچ عیب و ایرادی ندارند!

با چه کسی ازدواج نکنیم

 

مردی که قانون سرش نمی شود

هنوز معلوم نیست چرا و چطور؟ اما توی دنیا زن ها بیشتر عاشق مردهای بد و بدجنس می شوند تا مردهای صاف وساده. مردهایی که دوز و کلک توی کار و حرفه شان زیاد می زنند و خیلی راحت هم درباره راه های دور زدن قانون صحبت می کنند شاید جذابیت داشته باشند اما این آدم ها هر قدر هم که به شما ابراز علاقه کنند باز هم برای زندگی مشترک مناسب نیستند. مردی که می تواند قانون را خوب دور بزند مطمئن باشید یک روز شما را هم خیلی راحت دور می زند!

 

ایول!
17

Tags:


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑