روانشناچی؟ با چه کسی ازدواج نکنیم

پست شده در ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

13

با این مردها ازدواج نکنید!

قدیمی ها می گفتند ازدواج مانند هندوانه دربسته است. کسی از توی آن خبر ندارد. درست است که تا زن و شوهر زیر یک سقف نروند، نمی توانند خیلی با دقت به نقاط ضعف یا قوت هم پی ببرند، اما فاکتورهایی هستند که می توان با توجه به آنها قبل از ازدواج تا حدودی به اخلاق و رفتار طرف پی برد و درباره بودن یا نبودن با او تصمیم گرفت. در این پست روانشناچی قصد داریم درباره خصوصیت مردهایی که زیر یک سقف رفتن با آنها آن قدر هم راحت نیست، حرف بزنیم. مردهایی که اگر این روزها با این خصوصیات در زندگی شما هستند، باید بیشتر به ادامه راه و ازدواج با آنها فکر کنید. البته این که با چه کسی ازدواج نکنیم یا بر عکس مساله ای شخصی است و تصمیم اول و آخر با شما. اینها فقط راهکارهایی هستند که شما تا حدی جانب احتیاط را رعایت کنید. مثل راه هایی که برای انتخاب یک هندوانه رسیده همه امتحان می کنند!

 

مردی که زیادی به مادرش وابسته است

ازدواج با پسرهایی که همیشه به مادر تکیه داشته اند کمی مشکل ساز خواهد بود. نه برای این که مجبورید همیشه با خانواده همسرتان سر کنید. فقط به این دلیل که مادر همسر در این جور مواقع یک جور رقیب برای شما حساب می شوند. مردهایی که زیادی به مادرهایشان وابسته اند، سعی دارند همیشه شما را با مادر خودشان مقایسه کنند. به نظر این دسته مردها مادر هیچ وقت اشتباه نمی کند پس همسر هم باید مانند مادر باشد. اگر دوست ندارید که یک روز بعد از کلی جر و بحث شوهرتان راهی خانه مادرش شود، همین الان قید ازدواج با چنین مردی را بزنید!

 

مردی که همیشه شاکی است 

بعضی آدم ها دست خودشان نیست. همه خدا ناراحت اند. اصلا هم فرقی ندارد اتفاقی افتاده باشد یا نه. آنها همیشه در حال نالیدن از دست زمین و زمان هستند و مشغول ناسزا گفتن به شانس و اقبال خودشان. این آدم ها همیشه دنبال بهانه ای برای شکایت هستند. با روحیه نق زدن این آدم ها کاری نداریم. شاید شما با این روحیه کنار آمده باشید اما باید یادتان باشد این جور مردها معمولا تلاشی برای تغییر اوضاع شان ندارند. شکایت می کنند اما تلاش نه!

با چه کسی ازدواج نکنیم

مردی که همیشه بی پول است

بی پولی هرازگاهی هیچ ایرادی ندارد اما اگر این پول نداشتن ها خیلی طولانی شد چه؟ اگر هر بار که در دوران نامزدی با هم بیرون می رفتید شما دست توی جیب می کردید چه؟ اینجاست که باید درباره ازدواج با مرد رویاهایتان کمی بیشتر فکر کنید. از او رک و پوست کنده بپرسید که چرا همیشه بی پول است؟ عقل این طور حکم می کند که با کسی ازدواج کنید که ثبات مالی دارد. یعنی پولش را برای موارد غیرلازم خرج نمی کند یا از کارکردن بیزار نیست. البته به این معنی نیست که مردهایی که فقط پس انداز می کنند مطلوب هستند یا آنهایی که جنس های گران نمی خرند. نه! مساله فقط استمرار مقداری پول در زندگی است. پس با کسی ازدواج کنید که حداقل مدیریت مالی بلد باشد. حالا چه برای یک حقوق کم و ساده و چه برای میلیون ها تومان درآمد ماهانه!

با چه کسی ازدواج نکنیم

مردی که عاشق کنترل همه چیز است

این خصلت در مردهایی که تازه وارد مراحل ازدواج شده اند بیشتر دیده می شود. این که دوست دارند نشان بدهند روی همه امور دور و برشان احاطه دارند و می توانند زمین و زمان را کنترل و مدیریت کنند. مدیریت کردن و داشتن استعداد آن اصلا بد نیست اما این که کسی بخواهد شما از صبح تا شب طبق برنامه ها و اصولی که او تعیین می کند زندگی کنید بد است. این مردها از زمان دید و بازدید اقوام را خودشان دست می گیرند تا حتی خرید خانه و برنامه غذایی. اگر در همین دوران نامزدی به این ایراد مرد آینده زندگی تان پی برده اید به او مساله را گوشزد کنید و اگر احساس کردید قابل تغییر نیست برای زندگی با او زیاد عجله نکنید!

با چه کسی ازدواج نکنیم

مردی که شیفته خودش است

آدم های خودشیفته عاشق خودشان هستند. این آدم ها نه فقط از نظر زیبایی خودشان را تحسین می کنند  که عقل و کمالات خودشان را هم تمام و کمال می بینند. ازدواج با این دسته آدم ها هم گاهی دردسرهای بزرگی درست می کند چرا که ادم های خودشیفته به هیچ طریقی نمی خواهند ضعف های خودشان را ببینند و از آن خبر داشته باشند. به عقیده آنها همیشه تقصیرها گردن دیگران  است و آنها هیچ عیب و ایرادی ندارند!

با چه کسی ازدواج نکنیم

 

مردی که قانون سرش نمی شود

هنوز معلوم نیست چرا و چطور؟ اما توی دنیا زن ها بیشتر عاشق مردهای بد و بدجنس می شوند تا مردهای صاف وساده. مردهایی که دوز و کلک توی کار و حرفه شان زیاد می زنند و خیلی راحت هم درباره راه های دور زدن قانون صحبت می کنند شاید جذابیت داشته باشند اما این آدم ها هر قدر هم که به شما ابراز علاقه کنند باز هم برای زندگی مشترک مناسب نیستند. مردی که می تواند قانون را خوب دور بزند مطمئن باشید یک روز شما را هم خیلی راحت دور می زند!

 

ایول!
16

Tags:


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!13 دیدگاه برای مطلب «با این مردها ازدواج نکنید!»

 1. یک دوست :

  سلام خانم هادی، از زحمات شما و متن های سایت ممنونم
  بنظرم ازدواج مقوله پیچیده ایه و با آمار بالای طلاق تو ایران، بهتره نوشتن و نظر دادن راجع به اون، به کارشناس های مربوط واگذار شه
  ضمن احترام ب شما، برام خیلی جالبه که شما هم راجع به دکوراسیون، تهیه نوشیدنی خنک،نحوه برق انداختن خونه و . . . می نویسید و هم راجع به ازدواج و خواستگاری
  شاید اگه تو قسمت درباره نویسنده توضیح بدین، رفع ابهام بشه برای امثال من

  • ایمان جلیلی ایمان جلیلی :

   سلام.
   فکر کردم شاید بد نباشه به عنوان سردبیر سایت یه توضیحی درباره فاکتورهای انتخاب مطلب و قراردادنشون روی “چی” بدم. اول از همه لازمه که بدونیم چی یه سایت لایف استایله. یک پیشنهاد دهنده که سعی می‌کنه بدون جبهه‌گیری چیزی رو که فکر می کنه به درد مخاطب جوون ایرانی می خوره بذاره توی ویترینش. بخشی از این مطالب تجربه شخصی نویسنده‌های ما هستند ( بخصوص در بخش‌های چی بخوریم، چی ببینیم، چی بشنویم و چی بخریم) بخش دیگری هم هست که لزوما نباید تجربه شده باشند. این بخش دوم در واقع کشف نویسنده هستند در دنیای بی انتهای محتوا. یعنی نویسنده فکر می کنه که این مطلب یا مطالب که ممکنه منبع یا منابع خارجی داشته باشند برای بیننده سایتی با مشخصات چی جذاب و مفیده. و بعد از اون مطالب گزارشی برای شما می‌نویسه. این رو فراموش نکنید که چی سایت تخصصی نیست، که همه نویسنده‌هاش متخصص اون حوزه باشند. بنابراین نویسنده ای با مشخصات خانم هادی ممکنه از روی تجربه شخصیش یک رسپی نوشیدنی برای شما بنویسه، از روی تخصصش یک پیشنهاد چیدمان به شما بده، از روی تسلطش بر زبان انگلیسی گزارشی از چند تحلیل روانشناسی بنویسه و یا از نتیجه تحقیقاتش برای پیدا کردن یک پزشک مطمئن برای کودکش، بخش هایی رو هم با شما به اشتراک بذاره.
   ممنون که سایت ما رو دنبال می کنید. امیدوارم ” حال خوب با چی” در مورد شما و بقیه خواننده‌هامون صدق کنه.
   زنده باشید

 2. یک کلام بگو ازدواج نکنید

  • یک دوست شنگول :

   کی گفت ازدواج نکنید؟ به نظرم این حرف یعنی حواستون به این مسایل جمع باشه و از بین این مشخصه ها روی بعضی ها که براتون مهمتره، حساس تر باشید… وانگهی اگر اصرار دارید که همه حرفهای روانشناسی اشتباه است، کار خودتان را بکنید. چرا گیر می دهید واقعا؟

 3. ولی غلامی :

  آقا من واسته به مادرم هستم و مجرد هم هستم، با این مقاله تو فکر کنم باید فکر ازدواج رو از سرم بیرون کنم و منتظر باشم که موهام هم مثل دندونم سفید بشن… ای داااااااااااااد

  • یک دوست شنگول :

   خب ازدواج یعنی مستقل شدن… کسی نمیگه با مادر یا پدرتون قهر کنید ولی خب باید حواستان باشه که زیادی به اون طرف غش نکنید. شما زندگی مستقل خودتان را دارید. همین…

   • ولی غلامی :

    خوب میدونم ازدواج کنم مستقل میشم و اون وابستگی هم نسبت به مادر کم میشه، اما اینجا نوشته که که با پسرهایی که وابسته به مادرشون هستن ازدواج نکنین دخترها هم گوش میکنن و ازدواج نمیکنن

 4. Sahar :

  در جواب دوست عزیز یک دانه مان میتونم بگم این مبحث یک بحث مشاوره ی روانشناسی یا مشاوره ازدواج نیست که دنبال اهل فن و متخصصش می گردید.
  صرفا تجربیاتی هست که میتونه تلنگری برای بازنگری اولویت های مد نظرمون باشه
  لطفا اندکی با هم مهربان تر و دوستانه تر و سپاسگزارانه تر برخورد کنیم

 5. نرگس :

  سلام. خیلی ببخشید آقای جلیلی با اینکه خانم هادی حتی “تصویر پروفایل” و “درباره نویسنده” ندارند حتی کامنت هاشونم شما جواب میدین؟
  شما خودتون شبیه “مردی که عاشق کنترل همه چیز است” به نظر میاید..
  در ضمن تسلط نویسنده های سایت به زبان انگلیسی قابل تحسینه اما این همه مطلب بدون ذکر نام و طرز تفکر نویسنده مرجع و اصلی؟
  زندگی تون مانا و مستدام.

 6. سامان :

  ترجمه ها خیلی روان و یکدست هستند. بهتون تبریک میگم و گاه گاهی سر میزنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top ↑