چی بپوشیم؟ اندازه دقیق کت و شلوار

پست شده در ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

5

کت و شلوار اندازه بپوشید!

خرید کت و شلوار کار سختی است. از انتخاب برند و رفتن به راسته فروشندگان آن بگیر تا تصمیم درباره رنگ و مدل و طرح. این وسط یک گرفتاری دیگر هم در زمان خرید کت و شلوار یقه آقایان را می گیرد. ندانستن اندازه دقیق کت و شلوار. خیلی وقت ها کت به نگاه آنها اندازه است و در نگاه فروشنده بزرگ و برعکس. برای این که در زمان خرید کت و شلوار به مشکلی برنخورید کافی است یک بار و فقط یک بار چند نکته درباره آن به ذهن بسپارید. نکاتی درباره اندازه درست کت و شلوار!

 

کت واجب تر است تا شلوار

اگر کت و شلواری باب میلتان بود اول از همه به اندازه کت دقت کنید تا شلوار. خیلی اوقات شلوارها به اندازه هستند اما اندازه کت با دور کمر شلوار همخوانی ندارد. یعنی کت یک سایز است و شلوار سایزی دیگر. شلوار را راحت می شود کوتاه و تنگ کرد اما با کت هیچ کاری نمی شود کرد. پس موقع خرید اول حواستان را به کت بدهید و بعد شلوار!

 

شانه ها مهم هستند

در زمان امتحان کردن کت هم نه نگاه تان به رنگ و دوخت آن باشد نه قد و قامت خودتان در آینه. اولین مساله ای که باید در زمان پوشیدن کت حواستان به آن باشد شانه هاست. در واقع در یک کت مردانه شانه ها حرف اول و آخر را می زنند. شانه ها باید بدون کشیدگی و چروک باشند. سر کت می شود هر بلایی آورد. آستین ها را کوتاه و بلند کرد یا کمر را کوچک و تنگ تر اما با شانه ها نمی توان هیچ کاری کرد. پس حواستان به شانه ها باشد.

اندازه دقیق کت و شلوار

 

به آستین ها دقت کن

اگر شانه ها به اندازه و خوب بودند بعد باید به سراغ آستین ها بروید. در انتخاب کت مناسب و آستین آن یک قانون وجود دارد. این که قد آستین ها باید جایی تمام شود که کف دست شروع می شود. پیراهن هم باید نیم سانت ( یادتان بماند، فقط نیم سانت!) از آستین کت بیرون زده باشد. این عدد تا یک و نیم سانتی متر هم جا دارد اما از آن بیشتر دیگر یک خطای بزرگ است و نگاه دیگران!

 

حالا به شلوارت برس

کار کت که تمام شد، باید به اندازه شلوار دقت کرد. برای اندازه شلوار هم یک قانون داریم. این که بین قد شلوار و پهنای پاچه های آن رابطه ای هست. هر شلوار تنگ تر باشد، قد آن هم کوتاه تر است. معمولا فروشندگان قد شلوار را تا وسط پاشنه کفش می گیرند. این قانون برای کت و شلوارهای کلاسیک است و بسته به نوع شلوار می تواند فرق داشته باشد. مثل شلوار باب اسفنجی سوشا مکانی که قد آن با تنگی پاچه ها همخوانی داشت!!!

اندازه دقیق کت و شلوار

 

راهنما جلویت بگذار

برای این که موقع خرید کت وشلوار سوتی ندهید و اندازه ها درست و بجا باشند یک راهنمای کلی برایتان اینجا می گذاریم. یک نگاهی به این تصویر بیندازید و قبل از رفتن به فروشگاه با خودتان یک بار مرور  کنید. اصلا اگر یادتان می رود یک نسخه از آن چاپ کنید و ببرید. کار که از محک کاری عیب نمی کند!

اندازه دقیق کت و شلوار

 

ایول!
10

Tags:


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑