چی ببینیم؟ سریال واعظ

پست شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

0

سریال واعظ: ترکیبی از ژانر علمی‌تخیلی و فیلم‌های ماورایی

نام سریال: واعظ – Preacher

پدیدآورنده: گارث انیس Garth Ennis

بازیگران اصلی: دومنیک کوپر، روث نِگا

شبکه: AMC

امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۷

به تازگی تولید و پخش نسل تازه‌ای از سریال‌های اقتباسی از کامیک‌بوک‌ها آغاز شده است که در نوع خود گونه‌ی جدیدی در میان تولیدهای تلویزیونی به حساب می‌آیند. فیلم‌های کامیک‌بوکی که برای پرده‌ی عظیم سینماهای آیمکس و سه‌بعدی ساخته می‌شوند، به نوعی استاندارد رسیده‌اند و باید تا حد ممکن پرماجرا و حتی بانمک (به خصوص فیلم‌های مارول) باشند تا بتوانند تعداد بسیار زیاد مخاطبان‌شان را راضی نگه دارند و به سودآوری ادامه بدهند. اما فضای شبکه‌های تلویزیونی خودمانی‌تر است و امکان تجربه و آزادی بیشتری برای تولید سریال‌های مبتنی بر کامیک‌بوک در اختیار می‌گذارد. به همین دلیل به تازگی سریال‌هایی کامیک‌بوکی می‌بینیم که خلاف فیلم‌هایی از قبیل «کاپیتان آمریکا» و «بتمن علیه سوپرمن»، فضایی تیره و گاه وهم‌آلود دارند و به درگیری‌های روحی شخصیت اصلی‌شان نزدیک‌تر می‌شوند. سریال واعظ یکی از جدیدترین سریال‌های این گونه‌ی اخیر است که پخش آن به تازگی از شبکه‌ی AMC آغاز شده است. امروز در «چی ببینیم؟» سراغ این سریال رفته‌ایم.

 

بسیاری از مخاطبان سریال‌های تلویزیونی شبکه‌ی AMC را با سریال واکینگ دد یا مردگان متحرک می‌شناسند. هرچند سریال‌های فوق‌العاده‌ای مانند «مَد مِن» و «برکینگ بد» هم در کارنامه‌ی این شبکه دیده می‌شود. اما باید گفت پرمخاطب‌ترین و موفق‌ترین سریال این شبکه، همان سریال واکینگ دد و ماجراهای ریک و گروه اوست که تا کنون شش فصل از آن پخش شده و قرار است تا چند ماه آینده فصل هفتم آن هم آغاز شود. گردانندگان شبکه به خاطر همین موفقیت کوشیده‌اند سریال‌های دیگری با همان فرمول تولید کنند. سریال‌هایی از قبیل «به درون سرزمین‌های بد» و «از مردگان متحرک بترسید»، که البته هیچ کدام رغبتی بین بینندگان و منتقدان ایجاد نکردند.

اما به نظر می‌رسد سریال واعظ یا پریچر از آن سریال‌های ناموفق این شبکه نباشد. به ویژه این‌که این سریال بر اساس کامیک‌بوکی معروف و پرطرف‌دار ساخته شده است. فصل نخست این سریال به تازگی شروع شده و واقعاً هم دل بسیاری از بینندگان را برده است.

فقط حواس‌تان باشد قرار نیست در سریال واعظ منتظر واکینگ دد دوم باشید. این سریال حال و هوا و دنیای خاص خودش را خواهد داشت. اما از نظر خشونت و خون و خون‌ریزی دست‌کمی از آن نخواهد داشت!

 

داستان از چه قرار است؟

جسی کاستر (با بازی دومنیک کوپر) واعظ کلیسایی در شهر کوچکی در ایالت تگزاس است. جسی به صورت اتّفاقی و به خاطر رویدادی فراطبیعی در کلیسایش، صاحب نیروی خارق‌العاده و مرموزی می‌شود که به کمک آن می‌تواند دیگران را وادار کند مطابق میل او رفتار کنند و دقیقاً کارهایی را بکنند که جسی می‌خواهد. جسی کاستر که به خاطر داشتن چنین قدرتی دچار تضاد اخلاقی شده، تصمیم می‌گیرد سفری جاده‌ای را در آمریکا آغاز کند. همسر سابقش تولیپ (با بازی روث نِگا Ruth Negga) و بهترین دوستش کسیدی Cassidy (با بازی جو گیلگان)، که در اصل یک ومپایر ایرلندی است، او را در این سفر همراهی می‌کنند. در این سیر و سیاحت به سوی حقیقت مطلق، این دار و دسته با آدم‌های عجیب و غریب، موقعیت‌های خطرناک و ماجراهای باورنکردنی دیگری روبه‌رو می‌شوند.

سریال واعظ بر اساس مجموعه کامیکی از گارث انیس ساخته می‌شود که یکی از کامیک‌های بحث‌برانگیز و البته ستایش‌شده‌ی دهه‌های اخیر بوده است. کامیک بوک واعظ را دی‌سی کامیکس در ۶۰ شماره و بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ منتشر کرد.

سریال واعظ

 

سریال واعظ را از کجا دانلود کنیم؟

برای دانلود دو قسمت نخست از فصل اول این سریال می‌توانید از لینک‌های مستقیم زیر استفاده کنید.

قسمت‌های بعدی به مرور به این فهرست اضافه خواهد شد.

قسمت ۰۱ – کیفیت ۴۸۰p با حجم ۲۰۰ مگابایت

قسمت ۰۱ – کیفیت ۷۲۰p با حجم ۵۰۰ مگابایت

قسمت ۰۱ – کیفیت ۱۰۸۰p با حجم ۸۰۰ مگابایت

——

قسمت ۰۲ – کیفیت ۴۸۰p با حجم ۲۰۰ مگابایت

قسمت ۰۲ – کیفیت ۷۲۰p با حجم ۵۰۰ مگابایت

قسمت ۰۲ – کیفیت ۱۰۸۰p با حجم ۸۰۰ مگابایت

ایول!
7

Tags: , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑