نوستالچی؟ Muhammad-Ali-in-1970-007

پست شده در ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

0

خاطره بازی با محمدعلی + ویدیو

محمدعلی هرچه باشد برای کلی آدم خاطره ساخته است. خاطره هایی که او ساخته، خیلی وقتها ربط چندانی هم به ورزش مشت زنی ندارد. خیلی از کسانی که او را دوست داشته و ستایش می کرده اند، محمدعلی را به چشم یک انسان می دیدند. به چشم کسی که به خاطر فعالیت های صلح طلبانه اش مشهور است. مشت می زند اما اسلحه دست نمی گیرد. شاخ و شانه می کشد اما همه از شوخی هایش در رینگ ریسه می روند.

ما در این پست نوستالچی سراغ چند ویدیوی خاطره انگیز از مشت زن صلح طلب رفته ایم.

 

 

نبرد محمدعلی و سیلوستر سر مراسم اسکار

وقتی یک بوکسور و یک هنرپیشه ابرهیکل(!) به جان هم بیفتند، همین می شود دیگر. محمدعلی و سیلوستر استالونه سر برنامه جدی اسکار در سال ۱۹۷۶ میلادی (۱۳۵۵ خورشیدی) یک دعوای صوری را ترتیب دادند. مشت زنی این دو نفر عده ای را به یک سفر زمان می برد، سفری به خیلی وقت پیش.

محمدعلی جلوی خودکشی در لس آنجلس را گرفت

 


حدود سی سال پیش مردی در شهر لس آنجلس آمریکا می خواست با پرت کردن خودش از یک ساختمان بلند خودکشی کند. این اتفاق که چند هفته بعد از آغاز سال نوی ۱۹۸۱ (۱۳۶۰ خورشیدی) رخ داده بود، توجه تمام شبکه های خبری را به خودش جلب کرد. محمدعلی – که به خاطر نوع دوستی و صلح طلبی شهره بود – بلافاصله وارد عمل شد و در نهایت توانست مانع خودکشی شود. این اتفاق در ذهن خیلی ها ماندگار شده است.

 

 

 

محمدعلی چطور مبارزه می کرد؟

 

 

در این ویدیو بخشی از مبارزه او با شیورز در سال ۱۹۷۷ میلادی ( ۱۳۵۶ خورشیدی) است. زمانی که او حریفش را در ضربه فنی ناکوت کرد.

 

 

مرور دوباره زندگی محمدعلی ، مشتزن صلح طلب

بگذارید دوباره بخش هایی از زندگی محمدعلی را مرور کنیم. از خط و نشان هایی که برای حریف در میدان مسابقه می کشید تا دل رحمی های خاصی که در زمان جنگ به خرج می داد. زندگی محمدعلی را دوباره با هم مرور می کنیم.

 

ایول!
3

Tags:


درباره نویسندهBack to Top ↑