دیگه چی؟ دسکتاپ مجازی ویندوز ۱۰

پست شده در ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

5

پنج کلید میان‌بر برای کار با دسکتاپ مجازی ویندوز ۱۰

یکی از بهترین راه‌های افزایش بازدهی این است که به جای یک مانیتور، از چند مانیتور استفاده کنید. به این ترتیب با هر مانیتور اضافی، دسکتاپ و فضای بیشتری برای استفاده از برنامه‌های مختلف در دسترس خواهید داشت. در حالت ایده‌آل، هر کدام از مانیتورها به یک سری فعالیت خاص اختصاص داده می‌شود. برای نمونه برنامه‌های مرتبط با کار (ایمیل‌ها، پوشه‌های ورد و…) در مانیتور اول قرار می‌گیرند، در حالی‌که برنامه‌های دیگر (موزیک، مرورگر و غیره) در مانیتور دوم. راه حلی تمیز و مؤثر برای آن‌که سرسام نگیرید! اما اگر فقط یک مانیتور داشته باشیم چه؟ خوشبختانه با استفاده از ویژگی دسکتاپ‌های مجازیِ ویندوز ۱۰ می‌توانید چند مانیتور در یک مانیتور داشته باشید. امروز در بخش «دیگه چی؟» می‌خواهیم با روش کار با دسکتاپ مجازی ویندوز ۱۰ بیشتر آشنا شویم.

دسکتاپ مجازی ویندوز ۱۰

 

قابلیت دسکتاپ مجازی که در ویندوز ۱۰ برای نخستین بار به سیستم‌عامل مایکروسافت اضافه شد، این امکان را می‌دهند که با استفاده از یک مانیتور از چند دسکتاپ بهره ببرید. هر دسکتاپ می‌تواند شامل مجموعه‌ای از برنامه‌ها و فایل‌های در حال ویرایش باشد، و هر زمان که بخواهید می‌توانید بین این دسکتاپ‌ها سوییچ کنید. کمی طول می‌کشد تا به این قابلیت عادت کنید، اما اگر عادت کنید، آن وقت دیگر نمی‌توانید از آن دل بکنید! این قابلیت حتی می‌تواند یکی از دلایل قانع کننده برای ارتقای سیستم‌عامل لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی به ویندوز ۱۰ باشد.

به منظور استفاده‌ی راحت‌تر از دسکتاپ‌های مجازی بهتر است کلیدهای میان‌بر مرتبط با آن را یاد بگیرید. مدیریت دسکتاپ‌های مجازی با استفاده از این میان‌برها بسیار ساده‌تر خواهد بود:

کلید ویندوز + Ctrl + D: ساختن دسکتاپ مجازی جدید

کلید ویندوز + Ctrl + F4: بستن دسکتاپ مجازی جاری

کلید ویندوز + Ctrl + کلید جهتی راست: رفتن به دسکتاپ مجازی بعدی

کلید ویندوز + Ctrl + کلید جهتی چپ: رفتن به دسکتاپ مجازی قبلی

کلید ویندوز + Tab: باز کردن تسک ویو

 

این پنج کلید میان‌بر به شما کمک می‌کند تا به صورت حرفه‌ای از دسکتاپ‌های مجازی ویندوز استفاده کنید، بین دسکتاپ‌های مجازی جابه‌جا شوید و از تسک ویو استفاده کنید.

این پنج کلید میان‌بر تنها بخش کوچکی از ویژگی‌های جالبی است که ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران خود می‌گذارد. استفاده از کلیدهای میان‌بر و ویژگی‌های ساده و کاربردی ویندوز ۱۰ باعث می‌شود بهتر و ساده‌تر لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی‌تان را مدیریت کنید. در مطالب بعدی باز هم سراغ ویندوز ۱۰ و ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی آن خواهیم رفت.

ایول!
10

Tags: , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانی



Back to Top ↑