دیگه چی؟ هک کردن تلگرام

پست شده در ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

0

جلوی هک شدن تلگرام تان را بگیرید، بدون نرم افزار

هک کردن تلگرام با نرم افزار و بدون نرم افزار با ساده ترین روش های ممکن. این عبارت یا عبارت های مشابه آن را می توانید با کمی گشت و گذار در گوگل پیدا کنید. واقعیت این است که هک کردن تلگرام موضوع ناممکنی نیست. هرچند احتمالا تمام آدمها نتوانند از پس آن بربیایند.

ما در این پست دیگه چی؟ به شما روش های جلوگیری از هک شدن تلگرامتان را آموزش داده ایم. با این روش ها می توانید با اطمینان بیشتری از حساب تلگرام تان استفاده کنید.

 

قدم اول برای جلوگیری از هک تلگرام : رمز عبور بگذارید

رمز عبور یا پسورد گذاشتن برای تلگرام کار چندان دشواری نیست. نرم افزار تلگرام را از روی گوشی تلفن تان باز کرده و این مسیر را دنبال کنید:

Privacy and Security/Passcode luck

در این بخش شما می توانید یک رمز عبور برای تلگرام تان تعیین کنید تا هروقت برنامه را بستید و خواستید دوباره آن را باز کنید، از شما کلمه عبوربخواهد. کلمه ی عبور چهار کاراکتری است. در گوشی هایی که قابلیت شناسایی اثر انگشت را دارند، می توانید با استفاده از اثر انگشت تان تلگرام را باز کنید.

قدم دوم برای جلوگیری از هک تلگرام : شناسایی دو مرحله ای را فعال کنید

فعال کردن امکان عبور دومرحله ای باعث می شود که فقط خود شما اجازه ی ورود به سیستم تان را داشته باشید. روند کلی ورود به سیستم تلگرام از رایانه اینطوری است که شما بعد از وارد کردن شماره تلفن تان منتظر می مانید تا یک کد برای تلفن تان فرستاده شود اما این امکان تلگرام یک سد دیگر هم جلوی رویتان می گذارد. یک پسورد دیگرکه می تواند ترکیبی از حرف و عدد باشد و به خاطر سپردن آن برای هرکسی ممکن نیست.

برای فعال کردن شناسایی دو مرحله ای باید این مسیر را دنبال کنید

Privacy and Security / two-step verification

  • در این مرحله باید اول یک رمز را که از قبل انتخاب کرده اید، وارد کنید.
  • در مرحله ی دوم باید رمزتان را دوباره وارد کنید. (همان کاری که همیشه انجام می دهیم و به آن عادت داریم).
  • در مرحله ی سوم باید یک راهنما یا Hint انتخاب کنید. این راهنما برای این است که اگر موقع وارد کردن پسورد دوم فراموشی به تان دست داد، یک کمک داشته باشید. این جمله راهنما نباید به اندازه «شماره تولد خودم دیگه!» واضح باشد.
  • مرحله ی چهارم هم وارد کردن ایمیل تان است. ایمیل واقعی تان را وارد کنید چون برای فعال کردن امکان شناسایی دو مرحله ای در تلگرام یک لینک به ایمیل تان فرستاده می شود.
  • در مرحله ی بعدی باید نامه هایتان را چک کرده و نامه خوشامدگویی تلگرام را باز کنید. در ایمیل رسمی شرکت تلگرام یک لینک هست که حتما باید آن را باز کنید.

 

در پست بعدی دیگه چی؟ به شما روش های دیگری برای مدیریت دسترسی به تلگرام تان را آموزش می دهمی.

ایول!
8

Tags: ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑