چی ببینیم؟ کونگ فو پاندا ۳

پست شده در ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

0

کونگ فو پاندا ۳: ترکیب هنرهای رزمی و هنر انیمیشن‌سازی

نام فیلم: پاندای کونگ فو کار ۳ – Kung Fu Panda 3 (2016)

کارگردانان: آلساندرو کارولی و جنیفر یون

صداپیشه‌ها: داستین هافمن، برایان کرانستون، جک بلک

امتیاز فیلم در آی‌ام‌دی‌بی: ۷.۳

 

ژانر فیلم‌های رزمی، درست مانند فیلم‌های وسترن، در سال‌های اخیر دچار تغییر و تحولاتی بنیادی شده است.  در سال‌های اخیر فیلم‌های رزمی و وسترن جدی کمتری ساخته می‌شود، اما این گونه‌ها گه‌گاه در قالب طنز و حتی انیمیشن ساخته می‌شوند و در گیشه هم بسیار موفق از آب در می‌آیند. مانند انیمیشن «رنگو» که ترکیبی از جهان غرب وحشی در فیلم‌های وسترن و انیمیشن‌های بلند مدرن بود. مجموعه انیمیشن‌های «کونگ فو پاندا» یا پاندای کونگ فو کار هم به نوعی ترکیب فیلم‌های رزمی شرقی با انیمیشن‌های مدرن هالیوودی به حساب می‌آید. نخستین قسمت این مجموعه که در سال ۲۰۰۸ ساخته شد، فروش بسیار خوبی داشت و راه را برای ساخته شدن قسمت‌های بعدی این انیمیشن باز کرد. امروز در بخش «چی ببینیم؟» سراغ قسمت سوم این انیمیشن، یعنی کونگ فو پاندا ۳، رفته‌ایم.

 

داستان کونگ فو پاندا از چه قرار است؟

شخصیت‌های اصلی این مجموعه حیوانات هستند، ولی فضای کلی آن شبیه به فضای فیلم‌های رزمی شرقی است. شخصیت اصلی داستان پاندایی به نام پو (با صدای جک بلک) است که با این‌که هیچ استعدادی در هنرهای رزمی ندارد، اما تلاش می‌کند وارد یک مدرسه‌ی آموزش کونگ فو شود. مدرسه زیر نظر استاد پیری به نام استاد شیفو (با صدای داستین هافمن) اداره می‌شود و شیفو منتظر تحقق یک پیش‌گویی و ظهور قهرمانی است که می‌تواند جهان هنرهای رزمی را نجات بدهد.

طبعا هر کدام از قسمت‌های کونگ فو پاندا یک شخصیت منفی اصلی دارد که سرانجام در نبرد نهایی مغلوب می‌شود. (انتظار که ندارید در پایان انیمیشنی که مخاطب اصلی آن کودکانند، شخصیت منفی پیروز شود یا پایان آن باز باشد؟!) کونگ فو پاندا ۳ هم از همین قاعده پیروی می‌کند و شخصیت منفی آن گاوی به نام کای (با صدای جی. کی. سیمونز) است که پس از شکست دادن بزرگان هنرهای رزمی و جهان معنوی، می‌خواهد جهان مادی را هم فتح کند. خب، تنها کسی هم که می‌تواند جلوی کای بایستد، پاندای قصّه‌ی ما است. اما پو با دردسرهای زیادی دست به گریبان است و شاید در این کار موفق نشود. پو به تازگی از طرف استاد شیفو به درجه‌ی استادی ارتقا پیدا کرده، .ولی هنوز نتوانسته است با مسئولیت‌ها و وظیفه‌های این موقعیت به خوبی کنار بیاید. از سوی دیگر، سر و کله‌ی پدر واقعی پو، پاندا لی (با صدای برایان کرانستون)، پیدا شده و او را با دهکده‌ی پانداها آشنا کرده است. رویدادی که تنش‌هایی عاطفی و احساسی برای پو به وجود آورده است.

کونگ فو پاندا ۳

 

کونگ فو پاندا ۳ را با چه کسانی تماشا کنیم؟

کونگ فو پانداها، مانند بسیاری از انیمیشن‌های دیگر این سبکی، برای بچه‌ها ساخته می‌شوند. اما بزرگ‌ترها هم می‌توانند از این‌ها لذت ببرند. به ویژه اگر می‌خواهید عصر یک روز تعطیل را با فرزندان‌تان بگذرانید، یکی از بهترین تفریح‌ها تماشای کونگ فو پاندا است! کونگ فو پاندا ۳ پیام‌هایی صریحی مانند «خودت باش» یا «خانواده مهم است» دارد که به ساده‌ترین شکل ممکن گفته می‌شود تا برای بچه‌ها قابل هضم باشد. پس اگر خودتان خواستید فیلم را تماشا کنید، دنبال پیچیدگی‌های فیلم‌های آدم‌بزرگ‌ها نباشید و سعی کنید از فیلم لذت ببرید!

 

کونگ فو پاندا را از کجا دانلود کنیم؟

اگر کونگ فو پانداها را تا کنون ندیده‌اید، می‌توانید با استفاده از لینک‌های دانلود زیر، هر سه قسمت را دانلود کنید.

کونگ فو پاندا (۲۰۰۸)

دانلود با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۶۸۰ مگابایت

جست‌وجو برای زیرنویس فارسی

 

با دوبله‌ی فارسی و حجم ۷۴۰ مگابایت:
دانلود دانلود – بخش اول
دانلود دانلود – بخش دوم
دانلود دانلود – بخش سوم
دانلود دانلود – بخش چهارم

 

کونگ فو پاندا ۲ (۲۰۱۱)

دانلود با کیفیت  ۷۲۰p و حجم ۶۸۰ مگابایت

جست‌وجو برای زیرنویس فارسی

 

با دوبله‌ی فارسی با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۶۹۴ مگابایت:
دانلود دانلود – بخش اول
دانلود دانلود – بخش دوم
دانلود دانلود – بخش سوم
دانلود دانلود – بخش چهارم

 

کونگ فو پاندا ۳ (۲۰۱۶)

دانلود با کیفیت ۷۲۰p Web-dl و حجم ۷۰۰ مگابایت

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰p Web-dl و حجم ۳.۲ گیگابایت

 جست‌وجو برای زیرنویس فارسی

 

با دوبله‌ی فارسی:

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰p Web-dl و حجم ۱.۴ گیگابایت (دوبله فارسی)

ایول!
3

Tags: , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑