دیگه چی؟

پست شده در ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

0

چطور پلیس فتای شخصی باشیم؟ چت روم

پلیس فتای چت روم یک عنوان تازه در نیروهای انتظامی نیست. ما هم یک سازمان نظامی یا انتظامی نیستیم که بتوانیم کسی را استخدام کنیم. در عوض می توانیم به شما یاد بدهیم که چطور جلوی کسانی که در فضای مجازی مزاحم تان می شوند ، بایستید. حتما نباید پلیس خبر کنید. در خیلی از موارد خودتان می توانید حواستان را به همه جا جمع کنید، پلیس فتاطور!

ما در این پست دیگه چی؟ یادتان می دهیم چطور پلیس فتا باشید!

 

مرام نامه چت روم را بخوانید

چت روم و درون مایه اش را خیلی وقت ها می شود در همان  نگاه اول شناخت. بعضی چت روم ها ذاتا برای هدف های خاصی طراحی شده اند و این مطلب را در مرام نامه شان ( همان متن بلندبالایی که موقع ثبت نام کنارش تیک می زنید) آمده است. هرکدام از چت روم ها هدف مشخص خودشان را دارند. بعضی درباره مسایل علمی صحبت می کند، بعضی ها مسایل پزشکی را مطرح می کنند و همین طور تا آخر. به محض این که دیدید فضای گفت وگو خارج از موضوع اصلی است، می توانید آنجا را ترک کرده یا حتی دکمه Report  را فشار دهید. اینطوری هم از خودتان محافظت کرده اید و هم به مدیر سایت یا مرکز ارایه دهنده خدمات می فهمانید که باید حواسش را جمع کند.

 

با غریبه ها چت نکنید

درست است که در محیط چت روم آدم ها معمولا همدیگر را نمی شناسند و اینجا یک محیط دوستانه است. اما قرار هم نیست که چند دقیقه ای همه از تمام زیر و بم زندگی همدیگر سر در بیاورند. حواستان به حریم شخصی تان باشد. اگر کسی از شما در همان برخورد اول سوال خصوصی یا خاصی پرسید، پرسید در خانه تنها هستید، کجا زندگی می کنید و… . چنین شخصی دنبال پیدا کردن یک نقطه ضعف از شماست و ممکن است بعدا بخواهد حالتان را بگیرد. با چنین افرادی رودروایستی را بگذارید کنار. با آنها صحبت نکنید. از چت روم بیایید بیرون، کامپیوتر یا تلفنتان را برای مدتی خاموش کنید. اگر هم آن مزاحم دوباره برگشت به کسی که مورد اعتمادتان هست، جریان را بگویید.

هشدار جدی: این افراد گاهی برای جلب توجه از لغات و عبارت های جنسی استفاده می کنند. لطفا گول نخورید.

چه سوالاتی خط قرمز چت روم هستند؟

موضوع صحبت تان هرچه که هست، باشد. ممکن است گاهی طرف مقابلتان در میانه ی بحث چند سوال را هم بپرسد و باز سر موضوع قبلی برگردد. این سوالها ممکن است خیلی هم محترمانه مطرح شوند اما سراغ اطلاعات خاص و خصوصی زندگی تان بروند. سوالاتی مثل شماره تلفن شخصی تان، وضعیت شغلی پدر و مادرتان و…  جزو مسایل خصوصی شماست و نباید آنها را به این راحتی در اختیار دیگران بگذارید. در برخورد با این افراد باید چه کار کرد؟

می توانید جوابشان را ندهید اما اگر نمی توانید از موضوع بحث تان دل بکنید، خیلی بی رودروایستی این جمله را برای این فرد ناشناس بنویسید: «من شما را نمی شناسم. پس چرا درباره اطلاعات خصوصی من کنجکاوی می کنید؟ این کار خوبی نیست. بهتر است به بحثمان برسیم.»

 

 

ایول!
2

Tags: , , , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑