دیگه چی؟ ورزش فشار خون

پست شده در ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

1

چه کار کنیم که دست و پایمان در تابستان یخ نکند؟

باور کنید انسان هایی در کره زمین وجود دارند که حتی در تابستان هم دست و پایشان یخ است. چرا؟ چون فشارخونشان پایین است. ما چند ورزش خوب برای این افراد داریم.

ما در این پست دیگه چی؟ به شما چند راه حل ساده برای بالا بردن فشار خون – به خصوص در پاهایتان – را آموزش می دهیم.

هفته ای سه روز ورزش کنید

سه روز ورزش کردن در روز کار سختی نیست. پنجشنبه و جمعه که نیمه تعطیل یا تعطیل دایم است. یک روز خلوت دیگر را هم برای سلامتی تان کنار بگذارید. مدل ورزشی که می کنید فرقی نمی کند اما باید طوری باشد که  فشار خون تان را بالا ببرد. پیشنهاد ما راه رفتن تند، راه رفتن روی تردمیل، اروبیک و کارهایی شبیه به آن است.

 

ورزش های کششی یادتان نرود

به خصوص اگر کارمند هستید، ورزش های کششی حسابی حالتان را جا می آورد. بعد از هر ساعت نشستن، از جایتان بلند شوید و به خودتان کش و قوس بدهید. از آن جایی که محل کار ، کش و قول بی اندازه را برنمی تابد، می توانید سرانگشت های پایتان را یک کم ماساژ بدهید. اینطوری خون در رگ هایتان گردش می کند. به خصوص در پاهایتان که برای سرد شدن بیشتر مستعد هستند.

 

پایتان را بالا بگیرید

خیلی ها که فشار خون شان پایین است، پاهایشان یخ می کند. به قول خودمان، خون به کف پایشان نمی رسد. اگر شما هم جزو چنین کسانی هستید، پایتان را بالا بگیرید. بهترین حالت برای شما این است که پایتان از سطح قلب تان بالاتر باشد.می توانید به صندلی یا مبل تکیه داده و پایتان را روی یک بالش بگذارید.

نکته: لطفا جلوی بزرگترها پایتان را دراز نکنید!

جوراب واریس بپوشید

اگر پایتان در طول روز همیشه یخ کرده است، جوراب واریس بپوشید. این جوراب ها نوع خاصی از جوراب فشرده هستند که جریان خون پاها را به قلب برمی گرداند و به جاری ماندن بیشتر خون در پاهایتان کمک می کند.

ایول!
3

Tags: ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑