چی بچینیم؟ دکوراسیون خانه های کوچک

پست شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

9

با آپارتمان نقلی چه کنیم؟

خانه های امروزی فضای کمی دارند. دیگر مانند روزگار گذشته خانه ها آن قدر جادار و بزرگ نیستند که بتوان یکی دو دست مبل را با خیال راحت در آن جا داد و پذیرایی و نشیمن را از هم جدا کرد. حالا همه فضاها با هم قاطی هستند. برای همین است که این روزها سر درآوردن از نکات دکوراسیون خانه از قبل بیشتر اهمیت پیدا کرده است. دکوراسیون آپارتمان کوچک نکات مهمی دارد که با دانستن آنها دیگر هیچ خانه ای کوچک به نظر نمی رسد!

 

روی یخچال را خالی بگذارید

این که می گوییم روی یخچال هم بالای سر آن است و هم روی درهایش. اول از همه یادتان باشد که عادت قرار دادن اشیا روی سقف یخچال را فراموش کنید. دوم این که دیگر از این به بعد برای این که خانه مرتبی داشته باشید، مگنت و عکس های فامیل و دوست و آشنا را به یخچال نچسبانید. این کار فقط فضای آشپرخانه را شلوغ می کند. کافی است قسمتی از آشپزخانه را در نظر بگیرید و هر چیزی که برای یادآوری لازم است را روی آن سنجاق کنید.

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

بی خیال راه راه افقی شوید

اگر خانه کوچکی دارید باید در انتخاب رنگ و نقشه کاغذ دیواری بیشتر دقت کنید. برای این که رنگ های تیره بیش از پیش خانه تان را کوچک نشان می دهد. طرح های راه راه افقی هم فضای اتاق را بسته می کنند. بنابراین برای فضاهای کوچک همیشه از طرح های روشن با خط های عمودی استفاده کنید. این مساله حتی در  انتخاب پارچه پرده هم می تواند کارساز باشد. عمودی باشید همیشه!

 

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

فرش بزرگ انتخاب کنید

خیلی ها فکر می کنند که در اتاق های کوچک باید فرش کوچک هم پهن کنند. در حالی که این باور اشتباه است و بیشتر اتاق را کوچک نشان می دهد. از این به بعد اگر خواستید برای اتاق خواب کوچکتان فرش بخرید دقت کنید که فرشی به اندازه اتاق بخرید. البته نه فرشی که لب به لب دیوارها باشد. فرش باید طوری باشد که از طرفین هم جا داشته باشد. اما کوچک نباشد!

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

حوله های رنگی ممنوع

شاید به نظرتان عجیب باشد اما استفاده از حوله های رنگی در حمام و دستشویی می تواند حسابی فضای سرویس های بهداشتی را شلوغ و درهم ریخته نشان بدهد. برای این که این فضا آرام و به دور از شلوغی باشد بهتر است از حوله های با رنگ های روشن به خصوص سفید استفاده کنید. دیده اید هتل ها چه سرویس های آرامی دارند. همه اش مال همین حوله های سفید است!

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

فضا را خفه نکنید

در خانه های کوچک بزرگ ترین اشتباه استفاده از وسایلی است که تمامی اجزای آنها فضا را گرفته اند. مانند مبل هایی که زیر آنها خالی نیست، میزهایی که با رومیزی های بلند پوشانده شده اند، کنسولی که زیر پایه هایش معلوم نیست و … برای داشتن فضای باز در خانه های کوچک تا جایی که می تواند از وسایل با فضاهای خالی استفاده کنید. این وسط بهترین وسایل میزهایی با رویه های شیشه ای و پایه های بلند است.

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

پرده ها را نزدیک سقف نصب کنید

در دکوراسیون خانه های کوچک لازم است که به محل دقیق پرده ها توجه شود. هر قدر چوب پرده ها به سقف نزدیک باشند، آن وقت هم اتاق بزرگ تر از آنچه که هست نشان داده می شود و هم پنجره ها بازتر و دلبازتر به نظر می رسند.

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

مراقب کفش ها باشید

هر قدر خانه تر و تمیزی داشته باشید و هر قدر به سر و وضع دکوراسیون خانه هم رسیده باشید باز هم تا زمانی که فکری برای کفش های به هم ریخته نکرده اید، خانه تان هیچ نمایی نخواهد داشت. داشتن یک جا کفشی مناسب از ضروری ترین لوازم خانه است. البته وقتی صحبت از مناسب بودن جا کفشی می شود یعنی در فضای کوچک خانه باید جای کفش ها هم کوچک و به اندازه باشد. لازم نیست همه کفش ها را توی جا کفشی جا بدهید. بعضی ها را به کمدها ببرید!

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

از باکس ها کمک بگیرید

در خانه های قوطی کبریتی امروزی بهترین ابزار برای جا دادن وسایل خرده ریز دم دستی باکس های پلاستیکی یا حصیری است. سبدهای مکعبی شکلی که این روزها در اندازه ها و طرح های مختلف وجود دارند، می توانند کلی از وسایل اضافه شما را سر و سامان بدهند. هم امروزی هستند و هم جادار و زیبا!

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

لوستر همیشه لازم نیست

توی هیچ قانون دکوراسیون داخلی نوشته نشده که هر خانه ای به لوستری بزرگ با شرشره های فراوان نیاز دارد. اگر خانه تان کوچک است، آویزان کردن لوستر بزرگ آن را کوچکتر نشان می دهد. بهتر است در خانه های کوچک از چراغ های سقفی هالوژن یا ال ای دی استفاده کنید. به این شکل کنترل نور خانه هم بهتر صورت می گیرد.

دکوراسیون آپارتمان کوچک

ایول!
19


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑