چی ببینیم؟ دانلود پل جاسوسان

پست شده در ۴ خرداد ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

2

پل جاسوسان: فیلمی با بازی تام هنکس و حال و هوای جنگ سرد

نام فیلم: پل جاسوسان – Bridge of Spies (2015)

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

بازیگران اصلی: تام هنکس، مارک ریلانس، آلن آلدا

امتیاز فیلم در آی‌ام‌دی‌بی: ۷.۶

 

سال گذشته با این‌که تعداد فیلم‌های شاهکار و حتی خوب، کم بود، اما با این حال نام‌های بزرگی مانند استیون اسپیلبرگ هم زیر هیاهوهای تبلیغاتی گم شد یا کمتر دیده شد. البته این موضوع بی‌دلیل نیست و خود استیون اسپیلبرگ هم در سال‌های اخیر درخشش چندانی نداشته است. اسب جنگی (سال ۲۰۱۱) درخشش چندانی نداشت و لینکلن (سال ۲۰۱۳) هم بیشتر به خاطر پرداختن به تاریخ آمریکا و بازی دنیل دی‌لوئیس در زمان خودش جلب توجه کرد. «پل جاسوسان» را هم البته نباید در رده‌ی فیلم‌های شاهکار به حساب آورد، اما فیلمی است که روی هم رفته ارزش دیدن دارد. امروز در بخش «چی ببینیم؟» سراغ این فیلم رفته‌ایم.

 

در فهرست عوامل فیلم «پل جاسوسان» نام‌های بزرگی به چشم می‌خورد. در کنار استیون اسپیلبرگ به عنوان کارگردان، نام تام هنکس به عنوان یکی از ستارگان اصلی فیلم دیده می‌شود و جوئل و اتان کوئن، به همراه مت چارمن، نویسندگی فیلم‌نامه را بر عهده داشته‌اند. در برابر چنین ترکیبی از عوامل به سختی می‌توان خودداری کرد و برای دیدن فیلم هیجان‌زده نشد. با این حال باید سطح انتظارات‌تان را از فیلم پایین بیاورید، چون با وجود جذابیت بالای فیلم، همچنان با شاهکار بودن فاصله دارد.

 

داستان فیلم پل جاسوسان از چه قرار است؟

فیلم بر اساس داستان زندگی واقعی جیمز داناوان ساخته شده است. جیمز داناوان وکیلی آمریکایی و افسر نیروی دریایی این کشور بود که در مذاکرات سیاسی مهمی نقش داشت. یکی از این موارد که در فیلم روایت شده به دهه‌ی ۱۹۵۰ برمی‌گردد و به ماجرا بازداشت رودولف آبل به اتهام جاسوسی مربوط می‌شود. وکالت آبل به عهده‌ی جیمز داناوان به عنوان وکیلی کارکشته گذاشته می‌شود و داناوان موفق می‌شود آبل را از مجازات مرگ نجات بدهد. دادگاهی پر سر و صدا که در نهایت موجب خشم و نفرت آمریکایی‌ها از داناوان می‌شود. مدتی بعد جیمز داناوان مسوولیت گفت‌وگو برای تبادل رودولف آبل با یک زندانی آمریکایی در دست شوروی را به عهده می‌گیرد.

پل جاسوسان در رده‌ی فیلم‌های جنگ سرد قرار می‌گیرد، ولی نمی‌تواند به فیلم‌های بزرگ در این حوزه برسد. شاید یکی از دلایل این باشد که فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و همین موضوع دست و پای فیلم‌نامه‌نویسان را بسته است. فیلم‌نامه هم شباهتی به فیلم‌نامه‌های برادران کوئن ندارد و به نظر می‌رسد بیشتر کار مت چارمن باشد تا کوئن‌ها. از سوی دیگر یک گفت‌وگوی سیاسی برای تبادل زندانیان در مرکز فیلم قرار دارد و به همین خاطر نمی‌تواند تمام و کمال به ماجراهای جاسوس‌های دوران جنگ سرد بپردازد.

دانلود پل جاسوسان

بخشی از فیلم در برلین می‌گذرد. اسپیلبرگ به خوبی توانسته است فضای برلین دوران جنگ سرد را در بیاورد.

 

پل جاسوسان را از کجا دانلود کنیم؟

اگر دنبال لینک مستقیم هستید می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

دانلود فیلم پل جاسوسان با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۱ گیگابایت

دانلود فیلم پل جاسوسان با کیفیت `۱۰۸۰p و حجم ۲.۵ گیگابایت

 

جست‌وجو برای زیرنویس فارسی

ایول!
7

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑