دیگه چی؟ فیلم فروشنده دانلود

پست شده در ۳ خرداد ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

2

سه واکنش به یک رخداد:‌ نکوهش، ستایش و خنثی در برابر «کن»

شهاب حسینی و اصغر فرهادی‌ در چند ساعت اخیر فضای مجازی را پر کرده‌اند. پیام‌های تبریک چهره‌های شناخته‌شده‌ی هنری و حتی سیاسی به ترانه علیدوستی، شهاب حسینی و اصغر فرهادی در این مدت کوتاه خیلی زود در فضای مجازی پخش شد. اما پیام‌های تبریک بامزه‌ای هم بودند که از طرف سلبریتی‌ها بازگو نشده بود اما حسابی حال آدم را خوب می‌کرد.

در این پست دیگه چی؟ سراغ پیام‌های تبریک مختلفی رفته‌ایم که برای ترانه، اصغر و شهاب فرستاده شده یا نشدند.

 

 

همه هنرمندان در یک قاب

پرویز پرستویی برای هر سه ستاره‌ی کن پیام تبریک فرستاد. او در ایسنتاگرامش برای شهاب حسینی نوشت:‌ «شهاب عزیز .امشب دل اهالی سینمای ایران رو شاد کردی .با تمام وجودم بهت تبریک میگم .چرا که این جایزه برازنده توست.ودرود بر اصغر فرهادی عزیز که باعث شکوفایی سینمای ایران است.»

پرویز پرستویی برای اصغر فرهادی نوشت: «آقای اصغر فرهادی عزیز .تبریک تبریک تبریک.خدارو شکر سینمای ایران شمارو داره»

پرویز پرستویی به ترانه علیدوستی هم این‌طور تبریک گفت: «ترانه عزیز .اگرچه ما در ایران فیلم رو ندیدیم .ولی اخبار ها نشان دهنده ،بازی درخشان شماهم هست.مهم اینه که تیمتان برنده شده.وما هم خوشحالیم که سینمای ایران پرچمش بالاست درود بر همه شما که خوش درخشیدید.»

مهراب قاسم‌خانی، مهدی پاکدل، سحر دولت‌شاهی،الناز شاکردوست،  نیکی کریمی، محسن یگانه، رضا میرکریمی، محمدعلی ابطحی و  مهناز افشار هم برای این گروه پیام دادند که چون پیام‌شان کوتاه بود و عملا تکرار مکررات می‌شد، آنها را نیاورده‌ایم.

 

پیام ویدیویی فاطمه معتمدآریا و حمید فرخ‌نژاد در شب جشنواره کن

فاطمه معتمدآریا و حمید فرخ‌نژاد درست در همان شبی که شهاب حسینی در جشنواره کن جایزه برد، یک پیام ویدیویی منتشر کرده و موفقیتش را تبریک گفتند. واکنش سریع این دو هنرمند و شیوه‌ی خاصی که برای شادباش انتخاب کرده بودند، باعث شد تا در یک بخش جدا به آنها واکنش نشان بدهیم.

پیام ویدیویی را اینجا ببینید.

 

 

پیام امیرعلی، پسر شهاب حسینی به پدرش: نمی‌خوام تبریک بگم!

در شب جشنواره‌ی کن  که همه دنبال شادباش گفتن به شهاب حسینی و اصغر فرهادی بودند، کسی هم از نزدیکان هنرمند بزرگ بود که دلش نمی‌خواست به آقای سوپراستار تبریک بگوید. این آدم هیچ سمت سیاسی یا هنری خاصی هم نداشت، او حتی تحصیلات روزنامه‌نگاری هم نداشت. امیرعلی ریزنقش فقط دلش نمی‌خواست به بابا تبریک بگوید، همین!

 

 

«کن» جشنواره دگرباشان بود!

بهروز افخمی، کارگردان باسابقه برخلاف بقیه‌ی هم‌صنفی‌هایش نه تنها به اصغر فرهادی، شهاب حسینی یا حتی ترانه علیدوستی پیام تبریک نفرستاد، بلکه فردای اهدای جایزه به فیلم فروشنده ، برای دومین بار تاکید کرد که، جشنواره کن فیلم دگرباشان جنسی است و هر فیلمی که از هم‌جنس‌بازها طرفداری کند در این جشنواره مقام می‌آورد. او البته مستقیما درباره فیلم فروشنده حرفی نزده اما تبریک هم نگفته بود.

تازه‌ترین پیام بهروز افخمی را در سایت روزنامه ایران بخوانید.

 

صدا و سیما به روی خودش نیاورد

فضای مجازی از شب پیش تا به حال پر شده از انتقاد به صدا و سیما که نخل طلای فیلم فروشنده اصغر فرهادی را چندان با اهمیت جلوه نداده بود. منتقدان در این باره می‌گفتند که چنین خبری در بخش‌های خبری تلویزیون‌های دیگر حتی در حد «خبر فوری» درج شد و برنامه‌های معمول‌شان را به هم ریخت در صورتی که اخبار داخلی خودمان، نخل طلای فیلم فروشنده را در حد زیرنویس و لابه‌لای بقیه‌ی خبرهای سینمایی‌اش آورد. منتقدان می‌گویند، این خبر مهم بود چون اهدای دو نخل طلای جشنواره کن به یک فیلم موضوع کم‌سابقه‌ای است.

 

ایول!
10

Tags: , , , , , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑