دیگه چی؟

پست شده در ۳ خرداد ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

1

همه شوخی های ایرانی با این سه تفنگدار! + فیلم

 

فیلم فروشنده اصغر فرهادی ،‌ لباس ترانه علیدوستی و جایزه نخل طلای کن چند روزی است که دنیای مجازی را منفجر کرده. ماجرا آن‌قدر جدی شده که حتی ننه جون همسایه‌ی ما هم می‌داند داستان از چه قرار است،‌ ترانه چی پوشیده بود و اصغر فرهادی چرا لباسش خیلی رسمی نبود.

این پست دیگه چی؟ سراغ جملات کوتاه و بامزه‌ای رفته که در طول این مدت کوتاه درباره فیلم فروشنده اصغر فرهادی و بازیگرانش نوشته شده‌اند.

 

دیدگاه‌های شهرزاد‌طور درباره فیلم فروشنده اصغر فرهادی:

شاید باورتان نشود اما کسانی هم بودند که فکر می‌کردند شهاب حسینی و ترانه‌ علیدوستی به خاطر «شهرزاد» کنار اصغر فرهادی به جشنواره فیلم کن رفته‌اند. همراهی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در «شهرزاد» و «فروشنده» باعث شد که بعضی دیدگاه‌های مجازی ربطی به آن داستان پیدا کنند.

اینجا چند تا از آن پیام‌ها را می‌خوانید:

  • چرا اونجا که شهاب حسینی برنده شد و ترانه اشکاشو پاک میکرد محسن چاوشی نخوند؟
  • “قباد امشب ثابت کرد لیاقتش رو داره که دوباره با شهرزاد ازدواج کنه

اینها هم بخش دیگری از پیام‌های کوتاه به داستان جایزه بردن فیلم جدید اصغر فرهادی بودند:

  • عکس ترانه علیدوستی رو میزارید و تعریف میکنید ازش دیگه چرا تگش میکنید؟ انتظار دارید بیاد بگه مرسی عشقم تو خودت زیباتر بودی
  • جایزه “آن گل که به عالم نمونه است” رو هم بدن یه ترانه علیدوستی دیگه
  • میگن مامان ترانه علیدوستی یه کادو گرفته داده به هیأت داوران کن، سر صف دادند به ترانه
  • من تنها جاییزه ای که تو زندگیم بردم،همین نخل طلایی بود که شهاب حسینی به همه ایرانیا تقدیم کرد!
  • ‏فرزاد حسنى نشسته جایزه بردن شهاب حسینى رو نگاه مى کنه میگه خدا کنه توش زرشک باشه خدا کنه توش زرشک باشه
  • “انتخاب اسم خیلی موثره مثلا اگه مادر شهاب حسینی اسم پسرشو میذاشت مرتضی الان به جای نخل طلایی داشت شبکه سه شماره اعلام میکرد که ملت پیامک بدن”

 

 

فیلم‌های من فیلم‌های شادی نیستند

اصغر فرهادی، کارگردانی که اسکار را به ایران آورد، دیشب از فیلم‌هایش گفت که شاد نیستند اما شادی را به بعضی از مردم هدیه می‌کنند.هاب حسینی در زمان گرفتن جایزه چه گفت؟  (ویدیووها در دو نسخه طولانی‌تر و کوتاه‌مدت‌تر هستند تا همه با هر سرعت اینترنتی بتوانند بخش‌هایی از مراسم دیشب را ببینند.)

 

 

دانلود فیلم حرف های اصغر فرهادی در اختتامیه کن

نسخه کامل صحبت‌های اصغر فرهادی در جشنواره کن

 

شهاب حسینی در زمان گرفتن جایزه چه گفت؟

شهاب حسینی، کسی که ما تا مدتها او را به نام پلیس جوان می‌شناختیم و صدا می‌زدیم، حالا به نام قباد مشهور شده زمانی که جایزه نخل طلای کن را برد، این حرفها را زد. ببینید:

 

دانلود حرف های شهاب حسینی در اختتامیه کن

 

اشک‌های شهرزاد برای قباد در جشنواره فیلم کن

در شب جشنواره فیلم کن ،‌ زمانی که نام شهاب حسینی به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شد‌، دو اتفاق خیلی مهم افتاد که در ویدیوهای مجازی بازتاب خیلی زیادی پیدا کرد، یکی فریاد حضار و دیگری، اشک ریختن ترانه علیدوستی برای او.

دانلود اشک های ترانه علیدوستی در اختتامیه جشنواره کن ۲۰۱۶

 

اصغر در آغوش پریسا

اصغر فرهادی پیش از رفتن به روی سن جشنواره فیلم کن یک خانم را بغل کرد! این می‌شود یک تیتر زرد و پرفروش. اما تیتر درست‌تر این است: اصغر فرهادی در جشنواره فیلم کن، پریسا بخت‌آور، همسرش را در آغوش کشید.

 دانلود در آغوش کشیدن پریسا بخت آور و اصغر فرهادی

 

نوستالچی‌طور: تحسین شهاب حسینی از زبان ببعی

ببعی ، شخصیت عزیز و خارجی‌مآب کلاه قرمزی در یکی از برنامه‌هایش کلی از شهاب حسینی تعریف کرد. ببینید.

دانلود تبریک ببعی به شهاب حسینی

فیلم فروشنده اصغر فرهادی را ببینید

بعد از این که مشخص شد فیلم اصغر فرهادی دو نخل طلای کن را برده ، دو ویدیو در فضای مجازی پخش شد که بخش‌هایی از فیلم فروشنده اصغر فرهادی را نشان می‌داد،‌ تریلر طور! ببینید:

دانلود بخش هایی از فیلم فروشنده اصغر فرهادی

`

 

ایول!
11

Tags: , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑