چی ببینیم؟ فیلم ساحره ۲۰۱۶

پست شده در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

2

فیلم ترسناک «ساحره» برای ترسناک‌بازها

نام فیلم: ساحره – The Witch (2016)

کارگردان: رابرت ایگرز

بازیگران اصلی: آنی تیلور جوی، رالف ینسن، کیت دیکی

امتیاز فیلم در آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۹

 

پانزده سال گذشته شاهد موج تازه‌ای از فیلم‌های ترسناک بوده‌ایم. فیلم‌های ترسناکی که اغلب با ترس و وحشت‌های مدرن سر و کار دارند: ترس و وحشت‌های ناشی از تکنولوژی، حمله‌ی تروریست‌ها و تسلیحات جنگی خطرناک. اما به نظر می‌رسد این روند رفته‌رفته کم‌رنگ شده است و جای خود را به فیلم‌هایی با درون‌مایه‌ی ترس‌های نخستین و حتی مذهبی داده است. فیلم‌هایی از قبیل The Conjuring و Badadook که در دو سه سال اخیر ساخته شده‌اند. فیلم ساحره به نویسندگی و کارگردانی رابرت ایگرز را هم می‌توان یکی از همین موج جدید فیلم‌های ترسناک به حساب آورد. امروز در بخش «چی ببینیم؟» سراغ این فیلم رفته‌ایم.

فیلم ساحره

 

موج جدید فیلم‌های ترسناک و به ویژه فیلم ساحره، نوعی بازگش به فیلم‌های ترسناک دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ به شمار می‌آید. زمانی که «شیطان» ترسناک‌ترین موجود بود و فیلم‌هایی مانند «بچه‌ی رزماری» و «جن‌گیر» پادشاهی می‌کردند. این فیلم‌ها کلاژی از صحنه‌های ترسناک غافلگیرکننده و پاشیدن خون نبودند، بلکه روی باورهای مذهبی آدم‌ها تمرکز می‌کردند (باورهایی که به نظر می‌رسید چیز ترسناکی درون‌شان نهفته نباشد) و این باورها را برای ترساندن مخاطبان به کار می‌گرفتند.
فیلم ساحره هم داستان خانواده‌ای پیوریتن (یا پاک‌دین) را روایت می‌کند که با مسائلی از قبیل جادوگری، جن‌زدگی و تردید مواجه است. فیلم می‌خواهد کاری کند که نه فقط وجود شیطان را حس کنید، بلکه وجودش را کاملا بپذیرید. (البته روایتی که باورهای مسیحی از شیطان دارد.)

فیلم در قرون وسطی و اگر دقیق‌تر باشیم، سال ۱۶۳۰ می‌گذرد. چند دهه پیش از ساحره‌سوزان مشهور در آن دوران. داستان درباره‌ی زن و شوهری به نام ویلیام و کاترین است که به خاطر مسائل مذهبی نامعلومی از شهرشان بیرون رانده شده‌اند. همه‌ی آن‌چه که در ابتدا می‌دانیم، این است که ویلیام کمی بیش از حد شور و اشتیاق مذهبی دارد و این زوج مجبور شده‌اند همراه با ۵ فرزندشان زندگی تازه‌ای را در بیرون از شهر آغاز کنند. همه چیز به ظاهر خوب پیش می‌رود، تا این‌که یکی از فرزندان آن‌ها ناپدید می‌شود.

اجازه بدهید باقی داستان را در خود فیلم تماشا کنیم!

 

چه کسانی فیلم ساحره را ببینند؟

فیلم‌های ترسناک علاقمندان دوآتشه‌ی خاص خودشان را دارند که لازم نیست تماشای فیلمی ترسناک را به آن‌ها پیشنهاد کنیم! اما اگر اهل دیدن فیلم‌های ترسناک نیستید، ولی می‌خواهید فیلم خوبی در این ژانر ببینید، ساحره انتخاب مناسبی است، مگر این‌که با خون و خونریزی و مرگ‌های فجیع مشکل داشته باشید. قطعا همراه با بچه‌ها فیلم را نبینید!

 

از کجا دانلود کنیم؟

اگر دنبال لینک‌های مستقیم هستید، بفرمایید:

دانلود فیلم ساحره با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۸۵۰ مگابایت

دانلود فیلم ساحره با کیفیت ۱۰۸۰p و حجم ۱.۷ گیگابایت

دانلود فیلم ساحره با کیفیت ۱۰۸۰p و حجم ۶.۵ گیگابایت

 

جست‌وجو برای زیرنویس فارسی

 

ایول!
10

Tags: , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑