نوستالچی؟ سریال کوچه اقاقیا

پست شده در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

0

خاطره‌های «کوچه اقاقیا» را تازه کنید

به «فرامرز» (یعنی رضا عطاران) می‌گفتند «کچل»، برادرش را به خاطر چشم‌های برجسته و بیرون زده‌اش، «آقا فری چش قشنگه» صدا می‌کردند و علی صادقی ِ موسپید و زال را «اون پسره کمرنگه»؛ یادتان آمد؟ از سریال خاطره‌انگیز و محبوب «کوچه اقاقیا» حرف می‌زنیم. از سریالی که حالا ۱۲-۱۳ سال از پخش آن گذشته اما این روزها می‌توانید دوباره آن را تماشا کنید. می‌توانید پای یکی از اولین سریال‌های کمدی رضا عطاران با نویسندگی سروش صحت بنشینید و به موقعیت‌های ساده و شخصیت‌های بامزه و دیالوگ‌های شیرینی عطارانی آن روزگار بخندید.

 

قصه سریال «کوچه اقاقیا» را به یاد دارید؟

داستان، داستانِ مردی پا به سن گذاشته (با بازی مرحوم منوچهر نوذری) بود که در خانه قدیمی خود زندگی می‌کرد. همسر او گل‌نساء (کتایون امیرابراهیمی) چند سال قبل فوت کرده بود، اما مدتی بود که شب‌ها به خواب او می‌آمد و درباره مسائل مختلف با او صحبت می‌کرد. این رویا‌ها باعث شد فرزندان او نسبت به سلامت پدر نگران شوند و به خانه پدر بیایند. حضور آنها در خانه باعث به وجود آمدن ماجراهای طنزی می‌شد که احتمالا بعضی از آنها را به خاطر دارید.

 

خاطرتان هست چه بازیگرانی در سریال «کوچه اقاقیا» بازی می‌کردند؟

در اکثر سریال‌های شبانه دهه ۸۰ کلکسیونی از بازیگران طنز دور هم جمع می‌شدند تا بهترین‌ و شیرین‌ترین خاطره‌ها را بسازند. «کوچه اقاقیا» هم از همین قانون پیروی می‌کرد. مرحوم منوچهر نوذری در نقش «نصرت تهرانی»، علی صادقی در نقش «شهروز»، رضا عطاران در نقش «فرامرز تهرانی»، مرحوم باقر صحرارودی در نقش «میکاییل دربندی» و رضا شفیعی‌جم در نقش «فرهاد» بازی می‌کردند. به این لیست پرستاره اسم‌های مجید صالحی، شقایق دهقان، یوسف تیموری، مرحوم ناصر گیتی‌جاه و … را هم اضافه کنید.

موسیقی متن سریال کوچه اقاقیا را بشنوید:

ترانه رضا عطاران در تیتراژ سریال «کوچه اقاقیا» را خاطرتان هست؟

دوس ندارم دیگه خواب ببینم
توی خواب تو رو بی‌تاب ببینم
ببینم که نگران حال منی
تو نخ هر روز و هر سال منی

بعد تو تنها شده این دل من
خونه غم‌ها شده این دل من
مث گل یاسی تو شبای من
عطر تو پیچیده توی شبای من

من رو از این خونه نبر
من نمیخوام که برم به سفر
من رو نبر، من رو نبر، من رو نبر

دوس ندارم دیگه خواب ببینم
توی خواب تو رو بی‌تاب ببینم
ببینم که نگران حال منی
تو نخ هر روز و هر سال منی
جای تو خالیه توی قصه ما
بیا بریم به کوچه اقاقیا

 

سریال «کوچه اقاقیا» را چطوری ببینید؟

پخش سریال عطاران و صحت از اول خرداد (شنبه) شروع می‌شود. هر روز ساعت‌های ۸ صبح، ۴ عصر و ۱۲ شب می‌توانید پای شبکه «آی‌فیلم» بنشینید و از خاطره‌بازی با بازی‌ها و شوخی‌های مرحوم منوچهر نوذری، زنده‌یاد باقر صحرارودی و عطاران و رفقایش لذت ببرید.

آنونس سریال «کوچه اقاقیا» را اینجا ببینید:

ایول!
4

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑