دیگه چی؟ صرفه جویی در هزینه

پست شده در ۵ خرداد ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

4

چطور برای سفر ارزان پول کنار بگذاریم؟

دلتان یک مسافرت کوتاه می خواهد اما پولش را ندارید؟ این اتفاق برای خیلی ها می افتد. خیلی از ما دلمان سفر می خواهد اما چون پول نداریم، در خانه می مانیم و به خوردن حرص و مخلفاتش مشغول می شویم. صرفه جویی کردن در هزینه و کنار گذاشتن پول برای سفر کار ساده ای نیست و آن قدر خرج و مخارج در زندگی هست که، به نظر می رسد حالا حالاها نتوانیم سفر برویم.
ما در این پست دیگه چی؟ به شما روش هایی را یاد می دهیم که بتوانیم خیلی زود برای یک سفر ساده پول کنار بگذارید.

 

دنبال یک شغل نیمه وقت ساده باشید

یک دقیقه آمار و اخبار را بی خیال شوید و به این فکر کنید که آدم اگر بخواهد می تواند یک شغل کوچک ساده و با درآمد خوب برای خودش جور کند. شغل های آنلاین زیادی هستند که از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان در ماه درآمد برایتان جور می کنند. سراغ یک شغل نیمه وقت باشید. وقتی دنبال مزایای اضافه نباشید، کار برایتان جور می شود. قرار نیست صبح تا شب کار کنید، چند ساعت هم کافی است.

 

چیزهایی که لازم ندارید را بفروشید

همه ما چیزهایی داریم که کهنه نیستند اما به کارمان نمی آیند. خانم ها لباس های شیکی دارند که دیگر نمی پوشند و آقایان شاید گوشی همراه تازه ای خریده اند و قدیمی دلشان را زده. کتاب های کهنه، ظرف، وسایل خاصی که یک روز خریده ایم و هیچ وقت به کارمان نیامده و… . همه اینها را می توانید خیلی راحت و آنلاین بفروشید. فقط کافی است سایت فروش آنلاین را در گوگل سرچ کنید تا دستتان بیاید که چه جاهایی می شود به رایگان آگهی داد و جنس فروخت.

 

سفر می خواهید؟ اسراف نکنید

تعارف که نداریم. خیلی از ما عادت کرده ایم به اسراف کردن و خوردن خوراک تازه ی گرم. نتیجه اش این که گاهی وقتها خوراک شب مانده را دور می ریزید و جایش مواد غذایی تازه می خرید. آن قدر به این اسراف ها عادت کرده ایم که به نظرمان نمی آید چقدر حالمان را از هر لحاظی می گیرد. حتی اگر نمی خواهید پولتان را برای سفر کنار بگذارید، باز هم جلوی این عادت زشت تان را بگیرید.

دنبال تخفیف باشید و صرفه جویی کنید

دنبال مغازه هایی که تخفیف می دهند، بگردید. در خریدتان زیاده روی نکنید. لازم نیست هزار کیلو برنج و پنجاه بسته ماکارونی بخرید. دست کم پولتان را فعلا کم تر خرج کنید.

تذکر: این روش های صرفه جویی قرار نیست راه یک سفر مفصل خارجی یا حتی سفر لاکچری به کیش را برایتان جور کند. با این روش های تازه می توانید برای یک سفر کوتاه معمولی اما حال خوب کن، پول کنار بگذارید. البته همه چیز بستگی به طرز فکرتان هم دارد.

ایول!
8

Tags: ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑