دیگه چی؟ چی

پست شده در ۱ خرداد ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

0

شام پسا خواستگاری با ریسک کم!

شام دو نفره هم آداب و رسوم خودش را دارد. نمی توانید نامزدتان را ببرید فست فود دم خانه، یک پکیج سیب زمینی و همبرگر سوخته دستش بدهید و دست آخر هم بگویید: با من ازدواج می کنی دیگه؟ البته منظورمان نوع خوراکی که سفارش می دهید نیست. چه بسا انسان هایی که شام های رمانتیک دوران نامزدی شان همبرگر  بوده و اتفاقا خیلی هم از نتیجه کارشان راضی هستند. موضوع، نوع سفارش دادن است و شیوه مدیریت شام دو نفره. اگر اتفاقاتی که سر میز شام می افتد را درست مدیریت کنید، حداقلش این است که خاطره خوبی در ذهن نامزدتان به جا می ماند.

ما در این پست دیگه چی؟ به شما می گوییم که چطور نامزدتان را به یک شام دونفره دعوت کنید که ریسکش کمتر باشد.

مراقب حساسیت و آلرژی همسر آینده تان باشید

قبل از اینکه منو را ورق بزنید و دست و دلباز شوید، از  نامزدتان یا خانواده اش درباره حساسیت هایش بپرسید. درست است که نوشتن کلمه بادمجان خیلی ها را  تا عرش می برد اما باور کنید بعضی ها به این صیفی نازنین حساسیت دارند و حتی اسمش را هم نمی برند. در چنین قرارهایی نه برای خودتان چنین خوراک های حساسی را سفارش بدهید، نه برای حضرت ایشان.

تذکر: به غیر از حساسیت، حواستان به رژیم خوراکی دختر مردم جمع باشد.

 

چیزی را بخورید که می دانید چیست

سفر خاطره انگیز به جزایر ماداگاسکار نرفته اید که می خواهید با خوراکی ها ماجراجویی کنید. قرار است یک چیزی بخورید و حرف بزنید. حالا اگر این وسط سراغ خوراک ناآشنا یا چیزی بروید که نمی دانید چیست یا چطور پخته شده، ریسک تان بالا می رود. چیزی را سفارش بدهید که قبلا امتحان کرده اید و می دانید خوشمزه است.
خوراک هرچه ساده تر باشد، ریسکش کمتر است و فرصت حرف زدن را بیشتر فراهم می کند.

 

قرار است چند دور خوراک بخورید؟

خیلی ها با یک وعده غذا هم سیر می شوند و بحث شان حتی تا دوران زندگی بعد از بازنشستگی هم می کشد اما همه که این طور نیستند. قبل از این که چیزی را سفارش دهید، به این فکر کنید که قرار است چند وعده غذا بخورید. جوری سفارش ندهید که کلی غذا ته همه بشقاب هایتان جا بماند. تعادل را بین غذاها برقرار کنید. اگر یک وعده می خورید، خوراک مفصل تری سفارش بدهید اما اگر قرار است سراغ پیش خوراک و دسر بروید، منو را سبک تر بردارید.قرار نیست به خاطر خوشحال کردن نامزدتان رفلاکس معده بگیرید.

چی سفارش ندهیم؟

هرچیزی که بوی اضافه داشته باشد و دهان تان را معطر کند، هرچند مثل میرزاقاسمی عزیز باشد را باید در این یک شب فراموش کنید. پیاز کنار کباب هم جزو منوی ممنوعه است. یک امشب را بی خیال شوید. به این فکر کنید که شاید بعد از شام چند قدمی با هم راه بروید. کاری نکنید که عطر جدید شبانه تان همه چیز را خراب کند.

نوشیدنی دو نفره چی سفارش ندهیم؟

سراغ چیزی بروید که شما را به بادگلو نیندازد. تاتر «شاهکار خلقت، منم!» باید طوری باشد که یک باد ساده خرابش نکند. با این حساب نوشابه و ماءالشعیر را بی خیال شوید. آب بخورید یا نوشیدنی های گیاهی بدون گاز. بین خودمان بماند، این طوری خاص تر و باکلاس تر هم هست.

یک شب خودتان شام بخورید، تنهای تنها!

یکی دو شب قبل از شب رمانتیک، خودتان تنهایی به رستوران بروید و همان چیزی که قرار است بعدا بخورید را سفارش بدهید. این طوری می توانید چک کنید که همه چیز مرتب است یا نه. یک فایده ی دیگر هم دارد که بعد از شام دو نفره متوجه اش می شوید؛ این که وقتی تنها باشید، شام واقعا نمی چسبد!

 

ایول!
12

Tags: , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑