چی بخریم؟ راهنمای خرید تلفن بیسیم, تلفن بیسیم چی بخریم, بهترین تلفن بیسیم, تلفن بیسیم پاناسونیک, چی بخریم,

پست شده در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط سيد‌ احمد واحدی

0

راهنمای خرید تلفن بیسیم

قبل‌تر‌ها وقتی توی سریال‌های تلویزیون می‌خواستند پولدار بودن خانواده‌ای را نشان بدهند دست اعضای آن خانواده تلفن بیسیم می‌دادند. حالا اما قضیه فرق کرده. فناوری خیلی ارزان شده و دسترسی خیلی‌ها به ساخته‌های تکنولوژیک بشر راحت‌تر. تلفن بیسیم هم از جمله این تکنولوژی‌های ارزان شده‌ایست که حالا دیگر دور از دسترس نیست. اگر تلفن بیسیم‌تان قدیمی است و یا تا به حال تلفن بیسیم نداشته‌اید و می‌خواهید یکی بخرید این مطلب را بخوانید.

 

راهنمای خرید تلفن بیسیم

قبل از خرید هر وسیله‌ای باید راه و رسم خریدش را دانست. خرید تلفن بیسیم گرچه پیچیدگی زیادی ندارد اما به یک سری اطلاعات نیاز دارد که باید بدانید. برای مرور این اطلاعات به پاسخ سه سوال مهم نیاز داریم:

 

سوال اول: چند گوشی نیاز دارید؟

اول از همه باید تکلیف خود را با جواب این سوال مشخص کنید. جواب این سوال نمی‌دانم یا فرقی نمی‌کند نیست. مهم‌ترین آپشن انتخاب یک دستگاه تلفن بیسیم همین است. اگر خانه‌تان مثل خیلی از خانه‌های دیگر خیلی بزرگ نیست یک دستگاه تک گوشی برایتان کافی است. تلفن دو گوشی به درد خانه‌های بزرگ و یا دو طبقه می‌خورد. با این حال انتخاب با خودتان است و بسته به نیازتان و یا پولی که می‌خواهید بابت خرید این دستگاه بدهید مدل تک و یا دو و حتی سه گوشی آن را انتخاب کنید.

 

سوال دوم: منشی تلفنی می‌خواهید یا نه؟

اینکه صدای خودتان و یا فرزندتان را ضبط کنید و از تماس‌ گیرنده‌ها بخواهید که لطفا پیغام بگذارند اگرچه کمی با کلاس است اما حالا دیگر خیلی ضروری نیست. حالا دست همه اعضای خانواده یک موبایل هست و اگر کسی در خانه پیدایتان نکند روی موبایل گیرتان می‌اندازد. با این حال خیلی‌ها دوست دارند تلفنشان به این آپشن هم مجهز باشد. این مورد و مورد بالا سهم بسیاری در قیمت دستگاه انتخابی‌تان دارند.

 

سوال سوم: بقیه موارد مهم چیست؟

بقیه موارد و آپشن‌های گوشی‌های تلفن بیسیم اگرچه خیلی مهم نیستند اما بد نیست موقع انتخاب، گوشه چشمی بهشان داشته باشید. اندازه مانیتور گوشی، رنگ سفید یا نارنجی صفحه گوشی، برد داخلی و خارجی بیسیم، تعداد حافظه دفترچه تلفن، مقدار حافظه ضبط پیام و نوع باتری تلفن از جمله این موارد هستند.

گوشی‌های جدید‌تر مانیتور‌های بزرگ‌تری دارند، رنگ پس زمینه‌شان سفید است و از برد داخلی۵۰متری و برد خارجی۳۰۰متری برخوردارند. گوشی‌های مناسب بازار حداقل۵۰ شماره در دفترچه تلفن و حداقل ۱۸ دقیقه پیام ذخیره و عموما با ۲ باتری نیم قلمی موسوم به AAA کار می‌کنند.

 

اگر تکلیفتان مشخص شد و فهمیدید که چه می‌خواهید بخرید مطلب بعدی چی بخریم را بخوانید و یکی از مدل‌های پیشنهادی را انتخاب کنید.

 

 

ایول!
5

Tags: ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑