چی بچینیم؟ اندازه فرش

پست شده در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

2

اندازه فرش چقدر باشد؟ | قسمت دوم

قانون‌های پهن کردن فرش در خانه فقط زمانی درست از آب در می‌آیند که صاحبخانه فرشی متناسب با فضایی که در اختیار دارد تهیه کرده باشد. فکر کنید یک فرش ۱۲ متر مربعی را اگر به یک خانه ۶۰ مترمربعی بیاورند با کدام قانون باید ان را پهن کرد؟ هیچ کدام! پس بهتر است قبل از راهی شدن برای خرید  اندازه‌ فرش دستتان باشد.  در مطلب قبل با عنوان فرش ها را چطور پهن کنیم؟ درباره روش های پهن کردن فرش کف اتاق گفتیم و حالا می خواهیم درباره اندازه دقیق فرش ها حرف بزنیم!

 

اندازه فرش اتاق نشیمن

یک فرش با ابعاد ۱۰۰ * ۱۵۰ سانتی متر (یک و نیم متر مربعی) برای اتاق‌های نشیمنی که یک کاناپه دو نفره و دو مبل تک دارند بسیار مناسب است. در این حالت بهتر است که حداقل ۳۰ سانتی متر فاصله بین فرش وسط نشیمن و مبل‌ها وجود داشته باشد تا فضا زیاد از حد شلوغ نشود.

اندازه فرش

 

اندازه فرش زیر کاناپه سه نفره

برای یک کاناپه بزرگ سه نفره که صورت مجزا در سالن قرار می‌گیرد (معمولا روبه روی تلویزیون) داشتن یک فرش با ابعاد ۲۴۰ * ۳۴۰ سانتی متر بسیار مناسب است. معمولا طول بلند این مبل‌های راحتی (۲۷۰ سانتی متر) کمتر اجازه انتخاب در فرش را به صاحبش می‌دهد. این وسط باید حداقل ۶۰ سانتی متر فاصله بین کاناپه راحتی و میز وجود داشته باشد تا نقش فرش مشخص شود.

اندازه فرش

 

برای اتاق‌های نشیمنی که حالت کشیده دارند معمولا کاناپه‌ها را رو به روی تلویزیون می‌گذارند. این جور مواقع صرف نظر از مبل‌های تمی که چه طور روی فرش قرار می‌گیرند باید به چیدمان تلویزیون و راحتی دونفره توجه داشت. یک فرش ۱۵۰ * ۲۲۰ سانتمی برای این فضا مناسب است. به طور حتم تلویزیون و کاناپه هم باید روی عرض فرش قرار گرفته باشند. متناسب و هم اندازه.

اندازه فرش

 

اندازه فرش زیر میز غذاخوری

یک میز ناهارخوری ۶ نفره ابعاد مشخصی دارد. این میز‌ها معمولا ۹۰ *۲۰۵ سانتی متر هستند بنابراین برای انتخاب فرش برای آن با توجه به قانونی که داشتیم باید دنبال یک فرش ۲۲۰ * ۳۲۰ سانتی متری بود. تا حداقل از هر طرف ۶۰ سانتی متر فاصله باقی مانده باشد.

اندازه فرش

 

اندازه فرش در راهروی ورودی

راهروی‌های ورودی خانه‌ها معمولا زیاد بلند نیستند بنابراین در بهترین حالت می‌توان با یک فرش ۷۰ * ۱۴۰ سانتی متری فضای ورودی خانه را پر کرد. فقط بیید دقت داشت که فرش کناری باید حداقل ۱۴۰ سانتمی متر با در ورودی فاصله داشته باشد. این دیگر یک قانون است!

اندازه فرش

ایول!
3

Tags: ,


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑