چی ببینیم؟ فیلم باشگاه

پست شده در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

2

سینمای آمریکای جنوبی را با فیلم باشگاه دنبال کنید

نام فیلم: باشگاه – The Club (2015)

کارگردان: پابلو لارین

بازیگران اصلی: آلفردو کاسترو، روبرتو فاریاس، آنتونیا زگرس

امتیاز فیلم در آی‌ام‌دی‌بی: ۷.۴

 

سینمای آمریکای لاتین از آن جریان‌های سینمایی مهمی است که در رسانه‌های اصلی معمولا کمتر درباره‌ی آن‌ها حرفی زده می‌شود. شاید معروف‌ترین کارگردان آمریکای لاتین آلخاندرو گونسالس ایناریتو باشد که بعد از بردن جایزه‌ی اسکار، به اوج شهرت رسیده است. اما سینمای آمریکای لاتین در یکی دو اسم بزرگ خلاصه نمی‌شود و اگر اهل فیلم‌هایی خارج از جریان اصلی و به خصوص هالیوود باشید، می‌توانید از این دسته از فیلم‌ها حسابی لذّت ببرید. امروز در بخش «چی ببینیم؟» سراغ پابلو لارین، کارگردان اهل شیلی، و آخرین فیلمش «باشگاه» رفته‌ایم.

 

پابلو لارین چه جور فیلم‌هایی می‌سازد؟

پابلو لارین در کنار الخاندرو خودروفسکی و پاتریشیا گوزمن، یکی از معروف‌ترین کارگردانان شیلی به شمار می‌آید. به خاطر تاریخ خاص و پر از فراز و نشیب آمریکای لاتین، بخش عمده‌ای از سینمای این کشورها با مفهوم‌های سیاسی و اجتماعی گره خورده است. سینمای شیلی و پابلو لارین هم از این موضوع جدا نیست. فیلم‌های قبلی پابلو لارین درباره‌ی تاریخ معاصر شیلی است و به دوران پس از کودتای ژنرال پینوشه علیه سالوادور آلنده می‌پردازد. لارین در فیلم باشگاه سراغ موضوعی اجتماعی رفته است: کشیشانی که از کودکان سوء استفاده‌ی جنسی می‌کنند. از این لحاظ ممکن است یاد فیلم اسپات‌لایت بیفتید که به این موضوع پرداخته بود و توانست اسکار بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ را ببرد.

 

داستان فیلم باشگاه از چه قرار است؟

فیلم باشگاه درباره‌ی چهار کشیش است که در یکی از شهرهای ساحلی شیلی در خانه‌ای دورافتاده زندگی می‌کنند و زنی به نام مونیکا آن‌ها را تحت نظر دارد و کارهای خانه را انجام می‌دهد. این کشیش‌ها مرتکب گناهان مختلفی، از آزار جنسی کودکان تا بچه‌دزدی، شده‌اند و قرار است در این خانه از گناهان‌شان پاک شوند. هرچند این خانه کارکرد دیگری هم دارد و «خانه‌ی امن» کشیشان گناهکار به حساب می‌آید و آن‌ها را از چشم مردم و خشم و نفرت‌شان دور نگه می‌دارد. اما وضعیت زمانی پیچیده‌تر می‌شود که کشیش گناهکار پنجمی به نام پدر ماتیاس وارد این خانه‌ی امن می‌شود و نظم زندگی روزانه به هم می‌ریزد. باقی داستان را خودتان در فیلم ببینید!

 

چه کسانی فیلم را ببینند؟

همان‌طور که از خلاصه‌ی فیلم هم پیدا است نباید انتظار فیلم اکشن سرگرم‌کننده‌ای را داشته باشید، هرچند اوج و فرودهای فیلم برای ایجاد تعلیق و دنبال کردن فیلم کافی است. اگر به فیلم‌های اجتماعی علاقه دارید و می‌خواهید فیلمی خارج از چارچوب و سبک فیلم‌های هالیوودی ببینید، می‌توانید روی این فیلم حساب کنید.

 

فیلم باشگاه

 

باشگاه را از کجا دانلود کنیم؟

اگر دنبال لینک مستقیم و کم‌دردسر می‌گردید، می‌توانید فیلم باشگاه را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود فیلم باشگاه با کیفیت ۱۰۸۰p و حجم ۱.۳ گیگابایت

دانلود فیلم باشگاه با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۸۵۰ مگابایت

 

اگر دنبال کیفیت بهتر و لینک تورنت هستید، از لینک زیر استفاده کنید (با کیفیت ۱۰۸۰p و حجم ۶.۶ گیگابایت):

https://kat.cr/the-club-2015-limited-1080p-bluray-x264-usury-t12539860.html

 

فیلم باشگاه

ایول!
4

Tags: , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑