چی بچینیم؟ دکورهای دیواری

پست شده در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

1

دکورهای دیواری خاص: Pegboard نمی‌گذارد وسایل‌تان را گم کنید

دکورهای دیواری بدون این‌که بدانیم چرا خیلی وقت‌ها به کمک‌مان آمده اند. بارها پیش آمده که دنبال چکش یا پیچ‌گوشی گشته‌اید؟ شاید هم پرگار یا حتی قابلمه‌تان را گم  کرده باشید؟ چطور می‌شود همه‌ی اینها را در یک جا جمع کرد؟ Pegboard یک ایده‌ی دکوراسیونی خاص و جالب است که همزمان می‌هواند به عنوان جالباسی، جای دستگیره، جای لوازم تعمیرگاهی و… استفاده شود.

ما در این پست به شما می‌گوییم Pegboard چی هست و به چه دردی می‌خورد. اسم Pegboard را هم به «رودیواری» تغییر داده‌ایم.

 

 

دکورهای دیواری Pegboard طور، چی هستند؟

«رودیواری» یا Pegboard یک صفحه پلاستیکی و چوبی است که داخلش را سوراخ‌ کرده‌اند. از داخلش هم کلی میخ رد شده تا وسایل با خیال راحت رویش آویزان شوند. جنس اصلی صفحه را با توجه به چیزهایی که قرار است به آن آویزان شود، انتخاب می‌کنند.

 

رودیواری  چرا به درد می‌خورد؟

Pegboard به درد آدم‌های فراموش‌کار می‌خورد. چون می‌شود خیلی زود همه‌چیز را روی آن گذاشت و برداشت. تعمیرکارها یا کسانی که از یک وسیله‌ی خاص زیاد استفاده می‌کنند (مثلا نقاش‌ها یا حتی آشپزها) می‌توانند از این ایده استفاده کنند.

رودیواری برای آشپزخانه‌ها

Pegboard یا «رودیواری» را می‌شود روی دیوار آشپزخانه محکم کرد تا به عنوان جای قابلمه، دیگ یا حتی کف‌گیر استفاده شود. دیگ‌های دسته‌دار مسی گزینه‌ی خوبی برای استفاده به عنوان Pegboard یا رودیواری هستند چون هم از نظر دکوری زیبا هستند،‌هم مدام مصرف می‌شوند.

 

رودیواری برای دانش‌آموزان یا دانشجویان نقشه کشی

دانش‌اموزان یا دانشجویان نقشه‌کشی می‌توانند خط‌کش‌، گونیا و هر وسیله‌ی قابل آویزان شدنی که دارند را روی Pegboard بگذارند.

رودیواری برای کافه‌کتاب‌ها

آنهایی که گالری یا کافه داشته باشند، خوب می‌دانند زخمی شدن دیوار چه مصیبتی است. هرچه باشد، چهار سوراخ در گوشه‌های دیوار از هزار و یک سوراخ که جلوی چشم باشند، خیلی بهتر است. اگر هم نقاش هستید و می‌خواهید نقاشی‌های تازه‌رنگ گرفته‌تان خشک شود، آنها را با گیره به pegboard بچسبانید.

جالباسی کم‌خرج

Pegboard  یا «رودیواری» جان می‌دهد برای زوج‌های جوانی که دلشان می‌خواهد متفاوت باشند. آنهایی که زندگی ساده‌تری دوست دارند یا می‌خواهد در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی کنند هم می‌توانند روی «رودیواری» حساب کنند. می‌توانند رودیواری‌شان را روی یک پایه فلزی هم محکم کنند. این‌طوری «رودیواری‌» قابل حمل می‌شود و یک‌جانشین نیست. هرچند وقت یک‌بار، ییلاق و قشلاق می‌کند.

به نظر شما چه استفاده‌های دیگری می‌شود از Pegboard کرد؟

ایول!
9

Tags: , , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑