چی ببینیم؟ زوتوپیا , شهر حیوانات

پست شده در ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

4

انیمیشن «شهر حیوانات»، برای تماشای بچه‌ها و بزرگ‌ترها

نام فیلم: شهر حیوانات – Zootopia (2016)

کارگردان‌ها: بایرون هاوارد، ریچ مور

نویسنده: بایرون هاوارد

امتیاز فیلم در آی‌ام‌دی‌بی: ۸.۳

 

دنبال‌کنندگان بخش «چی ببینیم؟» حتماً می‌دانند در این بخش فیلم‌های انیمیشن بلند نیز مرور می‌کنیم. هرچند مدّتی است به خاطر هیاهوی فیلم‌های اسکاری، انیمیشن بلند داستانی معرفی نکرده‌ایم. تابستان زودتر از معمول شروع شده و تماشای انیمیشن هم همراه با خانواده می‌تواند ایده‌ی خوبی برای گذراندن بعد از ظهرهای گرم این روزها باشد. امروز سراغ انیمیشن دوست‌داشتنی دیگری به نام «شهر حیوانات» یا Zootopia رفته‌ایم. انیمیشنی که از بسیاری از انیمیشن‌های بازاری این سال‌ها بهتر از آب در آمده است.

 

ماجرای شهر حیوانات چیست؟

شهر حیوانات یا «زوتوپیا» محصول استودیو انیمیشن‌سازی والت دیزنی است و همان‌طور که از نامش پیدا است، درباره‌ی شهری آرمانی است که حیوانات در آن ساکن اند. البتّه حیواناتی که تا حدودی شکل و شمایلی انسانی دارند. (البته این گونه فانتزی‌ها چیز تازه‌ای در جهان انیمیشن نیست.) داستان فیلم هم درباره‌ی روباه و خرگوشی است که قربانی نوعی دسیسه‌چینی می‌شوند. خرگوش پلیس شهر است و در ابتدا به روباه به خاطر جرمی به روباه مشکوک است. امّا خیلی زود متوجّه می‌شود توطئه‌ی دیگری در کار است.

زوتوپیا قرار است آرمان‌شهری انسانی/حیوانی باشد. جایی که همه‌ی حیوانات بتوانند در کنار یکدیگر زندگی آرامی داشته باشند و بدون دغدغه، کار و تفریح کنند. حیوانات از همه جای جهان برای زندگی در این شهر طلایی می‌آیند تا زندگی رویایی‌شان را محقّق کنند. خرگوش داستان هم از همین مهاجرانی است که به امید زندگی بهتر به زوتوپیا آمده‌اند. امّا همان‌طور که اشاره کردیم، او خیلی زود متوجّه وجود توطئه‌ای می‌شود و می‌فهمد این آرمان‌شهر هم بدون نقص و ایراد نیست.

زوتوپیا را شاید نشود در رده‌ی انیمیشن‌های شاهکاری مانند وال ای، داستان اسباب‌بازی یا اینساید آوت (اگر یادتان باشد این آخری اسکار بهترین انیمیشن داستانی ۲۰۱۶ را برد)، امّا از بسیاری از انیمیشن‌های متوسّط این سال‌ها بهتر است. داستان‌پردازی مناسب، یک‌پارچگی و وحدت موضوع و شخصیت‌پردازی خوب، زوتوپیا را به پیشنهادی تبدیل کرده که رد کردن آن دشوار است.

زوتوپیا , شهر حیوانات

در آرمان‌شهر حیوان‌ها، روباه و خرگوش می‌توانند با هم دوست باشند.

 

زوتوپیا را از کجا دانلود کنیم؟

اگر دنبال لینک دانلود مستقیم هستید، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود انیمیشن زوتوپیا با کیفیت ۷۲۰p و حجم ۳.۳ گیگابایت

نسخه‌ی ۱ گیگابایتی

 

نسخه‌ی ۱۰۸۰p با حجم ۵.۵ گیگابایت

نسخه‌ی ۲ گیگابایتی

 

جست‌وجو برای زیرنویس فارسی زوتوپیا

 

دوبله‌ی فارسی این انیمیشن دیدنی را هم می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود انیمیشن زوتوپیا نسخه‌ی ۷۲۰p با دوبله‌ی فارسی و حجم ۱ گیگابایت

نسخه‌ی ۱۰۸۰p با دوبله‌ی فارسی و حجم ۲ گیگابایت

ایول!
8

Tags: , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑