دیگه چی؟ چه جوری گیف بسازیم

پست شده در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط حسین رحمانی

9

چگونه گیف بسازیم؟

چگونه گیف بسازیم ؟ شاید بعد از دیدن گیف‌های متنوع و جالب تلگرام و فیسبوک از خودتان چنین چیزی را پرسیده باشید. گیف در واقع فرمتی برای عکس‌هایی است که از چند فریم تشکیل شده‌اند و پشت سر هم تکرار می‌شوند. تکرار این عکس‌ها به صورت متوالی، تصاویر متحرّکی ایجاد می‌کند که حجم پایینی دارد و برای استفاده در محیط شبکه‌های اجتماعی و اپ‌های پیام‌رسانی مانند تلگرام فوق‌العاده است. ساختن گیف بسیار ساده است و روش‌های مختلفی دارد. امروز در بخش «دیگه چی؟» می‌خواهیم یکی دو روش ساختن گیف را معرفی کنیم. یادتان باشد ساختن گیف هرچند کار ساده‌ای است، امّا باید خلّاقیت به خرج بدهید تا بتوانید گیف‌های فوق‌العاده بسازید!

 

تبدیل چند عکس به یک گیف

همان‌طور که اشاره کردیم، گیف‌ها از پشت سر هم قرار گرفتن عکس‌های معمولی ایجاد می‌شوند. درست مانند ویدئو. بنابراین اگر چند عکس داشته باشید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را به گیف تبدیل کنید. یکی از راه‌های انجام این کار، استفاده از  وبسایت https://imgflip.com/images-to-gif است.

این سایت را باز کنید، روی دکمه‌ی Upload Images کلیک کنید و عکس‌هایی را که می‌خواهید به گیف تبدیل کنید، انتخاب نمایید. بعد از انتخاب عکس‌ها، گزینه‌هایی به نمایش در می‌آید که می‌توانید به کمک آن‌ها، گیف‌تان را تنظیم کنید. مثلاً می‌توانید سرعت نمایش عکس‌ها را مشخص کنید، اندازه و کیفیت فایل نهایی را کم و زیاد نمایید و یا این‌که فایل نهایی را ۹۰ درجه بچرخانید و در جهت مناسب قرار بدهید.

چگونه گیف بسازیم

بعد از انجام تنظیمات، روی دکمه‌ی Create Gif کلیک کنید تا گیف مورد نظرتان ساخته شود. بعد از آن‌که گیف شما ساخته شد، روی دکمه‌ی Download Image کلیک کنید تا گیف‌تان دانلود و روی کامپیوتر ذخیره شود.

 

تبدیل ویدئو به گیف

امّا از ویدئو چگونه گیف بسازیم ؟ خوشبختانه همین سایت این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد. کافی است در همان صفحه‌ای اول این سایت روی تب Video to GIF کلیک کنید تا وارد بخش تبدیل ویدئو به گیف شوید.

چگونه گیف بسازیم

 

اکنون می‌توانید ویدئوی مورد نظرتان را با کلیک کردن روی دکمه‌ی Upload Video آپلود کنید. یا این‌که می‌توانید لینک ویدئو‌ی مورد نظرتان را نوار سمت چپ وارد نمایید.

چند ثانیه صبر کنید تا ویدئو آپلود شود. ماننده دفعه‌ی پیش، وارد پنجره‌ی تنظیمات می‌شوید.

چگونه گیف بسازیم

 

در این پنجره هم بعد از انجام تنظیمات مورد نظر، روی گزینه‌ی Create Gif کلیک کنید و بعد از آماده شدن گیف، روی Download Image کلیک نمایید.

گیف

 

گیف‌های خودتان را برای ما ارسال کنید!

اگر سوالی داشتید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ایول!
30

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑