چی بخریم؟ راهنمای خرید تبلت, چه تبلتی بخریم, چی بخریم

پست شده در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط سيد‌ احمد واحدی

0

راهنمای خرید تبلت | قسمت اول

تا چند سال قبل خرید موبایل و دستگاه‌های مثل آن خیلی سخت نبود. حالا اما با پیشرفت تکنولوژی اسمارت فون‌ها و همه‌گیر شدن و مردمی شدن گوشی‌های هوشمند انتخاب‌ها خیلی سخت‌تر شده. دنیای تبلت‌ها بر همین اساس روز به روز پیچیده‌تر و بزرگ‌تر شده و انتخاب را سخت کرده. حالا اگر می‌خواهید بدانید برچه اساسی باید یک تبلت انتخاب کنید این راهنمای خرید تبلت را بخوانید.

 

راهنمای خرید تبلت

برای انتخاب و خرید یک تبلت مناسب باید به این موارد فکر کنید. این‌ها معلوم می‌کنند که با خودتان چند چندید و چه تبلتی مناسب شماست.

 

تبلت را برای چه می‌خواهید؟

اولین و مهم‌ترین سوال ممکن همین است. جواب این سوال کمک زیادی به شما می‌کند. آیا یک گوشی دارید و تبلت را برای وب گردی می‌خواهید؟ آیا یک تبلت می‌خواهید که همه کارهای روزمره‌تان را انجام دهد؟ آیا می‌خواهید تبلتتان را برای بازی در اختیار فرزندتان قرار دهید؟  آیا… . اول تکلیف خودتان را معلوم کنید تا بدانید چه چیزهایی از تبلتتان می‌خواهید.

 

از تبلتتان چه استفاده‌ای می‌خواهید بکنید؟

اشتباه نکنید. این با سوال بالا فرق دارد. شما باید استفاده‌هایی که می‌خواهید از تبلت بکنید را بدانید. این شامل همه چیز است. مثلاً انتخاب فردی که می‌خواهد با تبلتش فقط اینستاگرام چک کند با کسی که قرار است بازی‌های اچ دی سنگین را بر روی آن اجرا کند خیلی متفاوت است. یا پیشنهادها برای کسی که عاشق عکاسی است با کسی که دوربین عکاسی حرفه‌ای دارد و نیازی به دوربین فسقلی تبلت ندارد فرق دارد. حالا اگر جواب دو سوال بالا را به خودتان دادید موارد زیر را بخوانید. موارد زیر مهم‌ترین آیتم‌ها برای انتخاب تبلت‌ هستند.

 

سیستم عامل

اگر دست دختر خاله‌تان یک تبلت با آرم سیب گاز زده دیده‌اید و از نازکی و ظرافتش خوشتان آمده دلیل نمی‌شود که همینطور بی هوا بروید بازار و آن را بخرید. شما باید تبلتی بخرید که سیستم عاملش را بشناسید و با آن راحت باشید. اول از همه معلوم کنید با سیستم عامل آی او اس اپل راحتید یا با اندروید گوگل و یا ویندوز فون مایکروسافت.

 

اندازه صفحه

اگر به سوال‌های اول پاسخ درخور داده باشید الان خیلی بهتر می‌دانید که چه کنید. اگر تبلتتان را برای مکالمه به علاوه کارهای دیگر می‌خواهید نباید از  ۷ اینچ بزرگ‌تر باشد. اگر خوراکتان وب گردی‌ است و گوشی همراه دیگری دارید و همیشه با کیف این ور و آن ور می‌روید خب انتخابتان می‌تواند یک تبلت ده اینچی باشد.

 

طراحی و ساخت

این ماجرای طراحی اگرچه سلیقه‌ایست، اما خیلی مهم است. بروید بازار و در شو روم تبلت‌ها بگردید و آن‌ها را دست بگیرید. تبلت به خودی خود و به خاطر فیزیکش سنگین و بد دست است. برای اینکه چیزی که می‌خرید زود خسته‌تان نکند باید بهترین و سبک‌ترین و خوش دست‌ترین چیزی که به کارتان می‌آید را انتخاب کنید. البته این نباید بقیه آپشن‌هایتان را قربانی کندها.

باقی موارد و آیتم‌های مهم در انتخاب تبلت را در مطلب بعدی چی بخریم بخوانید. در مطلب دیگری هم بهترین تبلت‌های بازار در قیمت‌های مختلف را بهتان معرفی می‌کنم. با چی همراه باشید.

 

 

ایول!
5

Tags: , , ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑