نوستالچی؟ سریال این چند نفر

پست شده در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

1

با تی‌پَرپَرها و هژیرها خاطره‌بازی کنید

باید برگردید به ۱۷ سال قبل. به سال ۱۳۷۸٫ به شب‌هایی که شبکه سه سریال‌های طنز نود شبی داشت و این بار نوبت کمدی چهار برادر دیوانه، یک خواهر و یک عموی نسبتا دیوانه بود! به داستان «هژیرها» که خل‌بازی‌ها و دیوانه‌بازی‌هایشان طرفداران زیادی داشت و با آن رنگ‌ مو‌های طلایی و با آن «تی‌پرپر»کردن‌های عمو خسرو به کاراکترهایی محبوب تبدیل شده‌اند. این روزها می‌توانید با پخش دوباره این سریال با آن مجنون‌ها خاطره‌بازی کنید.

سریال این چند نفر

داستان «این چند نفر» را خاطرتان هست؟

«عمو خسرو» به خاطر کهولت سن بعضی کلمات را درست ادا نمی‌کند و در جملات خود از عبارت‌ها و واژه‌های نامفهومی که بیشتر آنها با حرف «پ» همراه است، استفاده می‌کند. او که با وجود زرنگی ظاهری، آدمی بسیار ساده‌دل است؛ چند برادرزاده به نام «هژیر» دارد که همگی‌شان به نوعی مشاعر خود را از دست داده‌اند و از جنون خاصی رنج می‌برند.

 

چه بازیگرانی در سریال «این چند نفر» بازی می‌کنند؟

گنگِ دیوانه‌های سریال را ستاره‌های کمدی تشکیل می‌دادند:

بیژن بنفشه خواه/ هژیر: عاقل‌ترین برادر. کمتر از جنون رنج می‌برد، پس از مدتی بیکاری که منجر شد فرشته خانم (زن او) به خانه پدرش فرار کند، به شغل مسافرکشی روی آورده.

رضا شفیعی جم/ هژیر: کاراکتری خل که مشاعر خود را از دست داده‌ است و وقت خود را در یک کلاب ویدئویی می‌گذراند و به کمک رئیس خود می‌پردازد.

مهران غفوریان/ هژیر: برادری که پیتزا توزیع می‌کند. او هم از بیماری عقب‌ماندگی رنج می‌برد.

 ارژنگ امیر فضلی/ هژیر: به قدری دچار جنون است که در همان اوایل سریال به تیمارستان منتقل می‌شود.

مهران غفوریان/ عمو خسرو: پیرمردی که با وجود زرنگی ظاهری، شخصی ساده دل است و علاقه زیادی به هژیرها دارد. او که به دلیل کهولت سن از بیان بعضی واژه‌ها ناتوان است، در جملات خود از کلمات نامفهوم که اکثریت قریب به اتفاق آنها با «پ» همراه است استفاده می‌کند. او به همراه دوست خود سهراب محمودی، به تهیه و تراش سنگ مقبره اشتغال دارد و مایحتاج زندگی خود را از این راه تامین می‌کند.

 

سریال «این چند نفر» را چطوری ببینید؟

شبکه «آی فیلم» این روزها پخش سریال را شروع کرده و سه بار در روز آن را تکرار می‌کند. «این چند نفر» را می‌توانید در ساعت‌های ۸ صبح، ۴ عصر و ۱۲ شب ببینید.

 

قسمت‌های پخش شده «این چند نفر» را می‌توانید از اینجا دانلود و تماشا کنید

 

تیزر سریال این چند نفر را اینجا تماشا کنید:

 

 

ایول!
7

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑