چی ببینیم؟ فیلم-تئاتر

پست شده در ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

10

تئاترها را در خانه ببینید!

قیمت نمایش‌های سالن‌های اصلی تئاتر چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان است. پس اگر تصمیم بگیرید یک خانواده ۴ نفره یا با سه نفر از دوستان‌تان به تماشای یک نمایش بروید، باید بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان پول بلیت بدهید و با خرید یک بطری آب و یک خوراکی معمولی و هزینه رفت و آمد، چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان از جیب‌تان می‌رود. پس با این حساب احتمالا در بهترین حالت فقط فصلی یک‌بار می‌توانید یک نمایش ببینید. اگر می‌خواهید هوای جیب‌تان را داشته باشید، تماشای فیلم‌-تئاترها می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

 

فیلم-تئاتر چیست؟

تعریف این محصول از اسمش پیداست؛ در واقع شما با یک نمایش تئاتر طرف هستید که از آن فیلمبرداری شده. در دو سه سال اخیر، در اکثر سالن‌ها و نمایش‌ها، یک جلسه جدا نمایش فقط برای فیلمبرداری اجرا می‌شود تا بعدها این فیلم منتشر شود و به دست کسانی برسد که این نمایش را ندیده‌اند یا حتی دیده‌اند و می‌خواهند دوباره آن را تماشا کنند.

 

فیلم-تئاتر

فیلم-تئاتر به درد چه کسانی می‌خورد؟

-به درد آنهایی می‌خورد که نمی‌توانند از هزینه سنگین خرید بلیت نمایش بربیایند.

-به کار آنهایی می‌آید که یک نمایش اجرا شده را از دست داده‌اند و ندیده‌اند.

-مناسب آنهایی است که در تهران، مرکز تئاتر کشور زندگی نمی‌کنند و نمی‌توانند همه/اکثر نمایش‌ها را ببینند.

-تکمیل‌کننده آرشیو فیلم‌بازها و علاقه‌مندان تئاتر است.

 

فیلم‌-تئاتر را چطوری بخرید؟

قیمت اکثر فیلم‌-تئاترهایی که این روزها در بازار موجود است، حدود ۱۰ هزار تومان برای یک حلقه دی‌وی‌دی است. این فیلم-تئاترها این روزها در اکثر «شهر کتاب»ها، فروشگاه‌های فروش فیلم‌های شبکه نمایش خانگی و بعضی کتاب‌فروشی‌ها مثل «چشمه» و «ثالث» در خیابان کریمخان‌زند موجود است. از این راه‌ها هم می‌تواند فیلم‌-تئاترها را بخرید:

-اگر می‌خواهید این فیلم-تئاترها را حضوری بخرید، آرشیو کاملی از آنها در فروشگاه تماشاخانه ایرانشهر وجود دارد. آدرس هم که احتمالا می‌دانید: خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، جنب خانه هنرمندان.

-خرید از تماشاخانه تئاتر باران که اطلاعات بیشتر آن را می‌توانید اینجا بخوانید.

-راحت‌ترین روش هم که طبق معمول خرید اینترنتی است. برای خرید این محصولات می‌توانید به «فیلیمو» سر بزنید. مزیت این خرید، علاوه بر راحت‌تر بودن آن، کاهش ۶۰ درصدی هزینه است. در واقع هر فیلم-تئاتر را می‌توانید ۴ هزار تومان بخرید.

 

تیزر فیلم-تئاتر نمایش «ترانه‌های قدیمی» را اینجا ببینید:

ایول!
9

Tags: , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑