چی بخونیم؟ عباس کیارستمی

پست شده در ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | توسط ایمان جلیلی

1

پیشنهاد کتاب درباره عباس کیارستمی+ لینک خرید

این روزها احتمالاً در بعضی خبرگزاری‌ها یا توی کانال‌های تلگرام زیاد درباره عباس کیارستمی و بیماری‌اش مطلب خوانده‌اید. اما کمتر کسی هست که در بحبوحه خبرهایی که از وضعیت سلامتی این فیلم‌ساز نقل می‌شود، کمی درباره خود و و جایگاهش در سینمای ایران بگوید. اگر هم کسی چیزی بگوید از جنس اغراق‌های همیشگی است که این جور وقت‌ها هی بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند.
اگر دوست دارید کیارستمی را واقعاً آن طوری که هست بشناسید، با پیشنهاد چی بخونیم همراه شوید.

اسم کتاب چی است؟

“عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما”. این کتاب را محمود رضا ثانی در ۱۴۴ صفحه نوشته. مقدمه‌ای از ژان کلود کایر هم روی آن است. انتشارات معین سال ۹۲ کتاب را منتشر کرده و در سال ۹۳ چاپ دومش را با قیمت ۸ هزار تومان به بازار فرستاده.

چرا باید این کتاب را درباره عباس کیارستمی بخوانیم؟

” عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما” چند تا ویژگی دارد. این کتاب روایت مستند یکی از کارگاه‌های فیلم‌سازی است که کیارستمی در اسپانیا برگزار کرده. نوع نگاه او به انتخاب سوژه، وسواس‌هایش در فیلم‌سازی، نوع برخوردش با هنرجوها وفیلم های کوتاهی که به عنوان خروجی این کارگاه بیرون می‌آیند، کمک می‌کند بی هیچ واسطه‌ای کیارستمی را بهتر بشناسید. اگر اهل سینما هم باشید که کلی جزییات و فوت کوزه گری از او یاد خواهید گرفت.
قلم رضا ثانی برخلاف بسیاری از گزارش‌های مستند با تم سینمایی بسیار روان و راحت است و شما مشکلی برای کنار آمدن با فضای کتاب نخواهید داشت.

 

از کجا بخریم؟

راحت‌ترین راه خرید آنلاین از سایت انتشارات معین است. برای این کار سری به سایتشان بزنید.

اگر خواستم چیز بیشتری درباره کتاب بدانم چی؟

می‌توانید نقد خبرگزاری کتاب را درباره ” عباس کیارستمی و….” بخوانید. یا نگاهی به نقد خبرگزاری مهر درباره این کتاب بیندازید.

ایول!
2

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

ایمان جلیلی

«ای بابا، حوصله مون سر رفته... کجا بریم؟» حتما شما هم وقتی با این سوال مواجه می‌شوید، گوشی به دست می‌افتید دنبال پیدا کردن رستورانی، کافه‌ای جایی که بشود تویش یک ساعتی وقت گذراند و خوشحال بود. کار من اینجا این است که درباره پیدا کردن این پاتوق‌ها به شما کمک کنم. ایمان جلیلی هستم، سردبیر سایت، روزنامه نگار و بیشتر از آن یک عشق رستوران که توی «چی» تجربیات خوشمزه‌ام را با شما به اشتراک می‌گذارم.Back to Top ↑