چی بچینیم؟ دکوراسیون خانه های کوچک

پست شده در ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

0

دکوراسیون خانه های کوچک قانون دارد! | قسمت دوم

برای داشتن یک خانه دل‌باز نیازی به داشتن در و پنجره‌های بزرگ و متراژی بالای ۲۰۰ مترمربع نیست. می‌توان با استفاده از ترفندهایی ساده خانه کوچکتان را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان بدهید. فقط کافی است چند تابوی معمول که تا امروز در دکوراسیون به کار می‌بردید را بشکنید و پایبند قوانین تازه‌ای در دکوراسیون باشید. در مطلب گذشته به  تعدادی از این قانون‌ها اشاره کردیم. حالا در ادامه به ۵ قانون طلایی دیگر توجه کنید. قانون دکوراسیون خانه های کوچک!

 

قانون ششم: بی‌خیال درها شوید!

درهای چوبی با رنگ‌های تیره هر فضای کوچکی را خفه و کوچک‌تر نشان می‌دهند. برای این که فضای تازه‌ای در خانه کوچکتان داشته باشید بهتر است تا می‌توانید از درهایی با رنگ‌های روشن استفاده کنید. حتی می‌توانید در اتاق‌ها به‌جای درهای چوبی از درهای شیشه‌های استفاده کنید یا روی درها را با آینه بپوشانید تا فضا بزرگ‌تر نشان داده شود. در خانه‌های کوچک بهتر است تا جایی که می‌شود از جداسازی فضا با در پرهیز شود. این وسط استفاده از گچ‌بری و آرک‌ها بهترین راه حل است.

دکوراسیون خانه های کوچک

 

قانون هفتم: نقش‌های گل‌وبلبل به خانه نیاورید

یک تصویر بزرگ و خاص روی دیوار می‌تواند هر خانه‌ای را خاص کند اما در خانه‌های کوچک استفاده از تصاویر روی دیوار باید با دقت باشد. برای این که تصویر روی دیوار خانه را کوچک‌تر از اندازه واقعی‌اش نشان می‌دهد. همین طور استفاده از کاغذدیواری هم باید با نهایت دقت باشد. چرا که کاغذ دیواری‌هایی با نقش و نگارهای شلوغ و بزرگ باز هم خانه را کوچک می‌کند. پس برای داشتن یک خانه دل‌باز هم دنبال کاغذ دیواری‌هایی ساده باشید و هم از تصویر و نقش‌های بزرگ روی دیوار بگذرید. حتی در خانه‌های کوچک از کوسن‌ها و رویه مبل‌های گل‌دار و شلوغ هم باید بگذرید!

دکوراسیون خانه های کوچک

 

قانون هشتم: فقط ۳ رنگ کافی است!

مهم‌ترین قانون در خانه‌های کوچک رعایت محدودیت رنگ‌هاست. همیشه یادتان بماند که در خانه نقلی‌تان نباید بیشتر از ۳ نوع رنگ استفاده کنید. یعنی در خانه‌هایی که کمتر از ۹۰ مترمربع فضا دارند نمی‌توان بیشتر از ۳ ترکیب رنگ استفاده کرد. فرقی ندارد این رنگ‌ها در مبل باشد یا کوسن‌ها یا فرش و دیوار. مهم این است که روی هم رفته بیشتر از ۳ رنگ نشوند. رنگ‌های خنثی با طیف‌های مکمل بهترین رنگ برای دکوراسیون خانه‌های کوچک است.

دکوراسیون خانه های کوچک

 

قانون نهم: خرده ریزها زیادی نباشند

این روزها  استفاده از خرده ریزهای تزیینی یا به قول معروف اکسسوریز در گوشه و کنار خانه‌ها باب شده است. داشتن این اکسسوریز یک جورهایی سلیقه آنهایی است که دوست دارند خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن داشته باشند اما مسئله این است که در خانه‌های کوچک نباید در هر گوشه و کناری یک وسیله تزیینی جا داد. در این خانه‌ها فقط یکی دو وسیله خاص بگذارید طوری که سریع نگاه‌ها را به خودشان خیره کنند. می‌توانید فقط یک آینه بزرگ با قاب خاص در هال بگذارید  یا تابلویی عجیب بالای مبل‌ها. همین!

دکوراسیون خانه های کوچک

 

قانون دهم: پرده‌ها دراپه و والان نداشته باشند

ما ایرانی‌ها عادت داریم که برای خانه‌هایمان پرده‌هایی با پارچه‌های سنگین چندلایه به همراه والان های بزرگ و دراپه های عجیب انتخاب می‌کنیم. بدون این که اصلاً به متراژ خانه توجهی داشته باشیم. داستان این است که در خانه‌های کوچک نباید از والان و دراپه  باقی اضافه‌های پرده استفاده کرد. پرده‌ها در خانه‌های کوچک هر قدر ساده‌تر و سبک‌تر باشند فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

دکوراسیون خانه های کوچک

 

ایول!
19

Tags: , ,


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑